Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: mikrus »

Jak myślicie? Czy to auto jest wg. Was w porządku? Zastanawiam się czy jako drugie auto nie sprawić sobie takiej Alfy z silnikiem JTD, najchętniej wersję 1.9 JTD 140KM. Zastanawiałem się też nad poliftem, ale tam te silniki już do mnie nie przemawiają (poza 1.9 JTDm 120KM). Bardziej mi się podoba przedliftowa wersja tego auta. Ma trochę więcej charakteru. Oczywiście legendy na temat AR znam, ale jakoś mnie to nie zraża do marki. Czy ktoś z Was miał styczność z tym modelem?
Pozdrawiam
Mikołaj
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: Yarecki »

mikrus pisze:Jak myślicie? Czy to auto jest wg. Was w porządku? Zastanawiam się czy jako drugie auto nie sprawić sobie takiej Alfy z silnikiem JTD, najchętniej wersję 1.9 JTD 140KM. Zastanawiałem się też nad poliftem, ale tam te silniki już do mnie nie przemawiają (poza 1.9 JTDm 120KM). Bardziej mi się podoba przedliftowa wersja tego auta. Ma trochę więcej charakteru. Oczywiście legendy na temat AR znam, ale jakoś mnie to nie zraża do marki. Czy ktoś z Was miał styczność z tym modelem?
Legendy krążą bo silniki noPB r4 są do dupy ale diesel i v6 to czołówka i nikt tego im nie odbierze.
Sam kiedyś kupię AR ale z 3.0 albo 3.2V6
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: turkus »

Dokładnie, to samo słyszałam, że złe opinie o marce krążą przez te 4 cylindrowe silniki. Sama mam taki dylemat, Alfa jest śliczna, bardzo dużo kombinacji kolorystyki wnętrza, bardzo wygodne fotele, w ogóle środek auta wygląda jak klasa premium :) Tyle że ja pomału rozglądam się za benzyną w automacie. Rozważałam jeszcze Stilo Abarth :)
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: michuu »

mikrus pisze:Jak myślicie? Czy to auto jest wg. Was w porządku? Zastanawiam się czy jako drugie auto nie sprawić sobie takiej Alfy z silnikiem JTD, najchętniej wersję 1.9 JTD 140KM. Zastanawiałem się też nad poliftem, ale tam te silniki już do mnie nie przemawiają (poza 1.9 JTDm 120KM). Bardziej mi się podoba przedliftowa wersja tego auta. Ma trochę więcej charakteru. Oczywiście legendy na temat AR znam, ale jakoś mnie to nie zraża do marki. Czy ktoś z Was miał styczność z tym modelem?
swego czasu miałem AR 156 2.4 JTD 134KM i przyznam szczerze że jest to jedno z najlepiej wspominanych przeze mnie aut
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: tomekb »

1,9 jtd to znany silnik z fiata opla alfy i paru inntch marek jest spoko jak na diesla przed lift napewno bedzie lepszy bo znajdziesz model bez dpf
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: Yarecki »

Dla mnie jedynym co mnie trzyma zdala od AR to to że nie ma w nowych modelach silnika z pośrednim wtryskiem i dobrej mocy - powyżej 200km.
Miałem okazje pobawić się Gulietta sportiva plus z 2.0 diesel 170 koni i skrzynią AT dwu sprzęgłową i powiem tak auda a3, bmw 1 i inne w tej klasie niech się chowają.
Biała perła z czerwonym środkiem mistrzostwo świata, normalnie się w tym zakochałem.
Ten design, klasa po prostu klasa.
Awatar użytkownika
MoodY
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 22 paź 2011, o 08:11
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Oberschlesien
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: MoodY »

Silniki diesla JTD, to naprawdę dobre jednostki, zarówno 8, jak i 16v. Natomiast jest jedna wada Alfy 147 i 156, którą trzeba zaakceptować... zawieszenie :down:
Wtedy gdy jest porobione i nie ma żadnych luzów jest rewelacyjne, auto poprostu klei się drogi, ale niestety jest strasznie nietrwałe i drogie, a zakładanie tańszych zamienników jeszcze bardziej skraca jego żywotność.
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....., to już żaden problem...
Swapy, tuning, mechanika... poprawianie po drrrrrrruciarzach!!! - Hasło reklamowe 2012.
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: michuu »

MoodY pisze:Silniki diesla JTD, to naprawdę dobre jednostki, zarówno 8, jak i 16v. Natomiast jest jedna wada Alfy 147 i 156, którą trzeba zaakceptować... zawieszenie :down:
Wtedy gdy jest porobione i nie ma żadnych luzów jest rewelacyjne, auto poprostu klei się drogi, ale niestety jest strasznie nietrwałe i drogie, a zakładanie tańszych zamienników jeszcze bardziej skraca jego żywotność.
Zawieszenie potwierdzam że trwałe to to nie jest. Ja przez 3 lata,3 razy zmieniałem górne wahacze, ale już przy drugim razie kupiłem komplet na zapas i potem to już czysta formalność.
Zamienników jest od groma i jakie byś nie kupił i tak po 15-30 tyś masz do wymiany. Ale idzie do tego przywyknąć. Dodam jeszcze że jeździłem na 17-stkach i po słabych drogach.

Czy jest drogie? Jak stać Cię na utrzymanie lexa czy alfy to raczej nie wydaje mi się żeby specjalnie było drogie.
Droga do była misa olejowa do 2.4 JTD - dwa razy rozwaliłem - 1200 zł w oryginale, zamienników brak, używanych również bo towar poszukiwany (ale to było z 6 lat temu)
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: mikrus »

dzięki za opinie, właściwie to nawet w pewnym momencie zaczynałem się zastanawiać czy IS'a nie sprzedać i nie kupić AR... przebiegów dużych nie robię (w rok wyszło mi 10 tys z czego prywatnie tu 6 tys km) więc zastanawiam się czy nie zmienić. Dużą rolę tu odgrywa spalanie i stosunek spalanie do osiągów. Nie ma co... AR ma 140KM/305Nm, a IS 155KM/195Nm, do tego dochodzi masa auta i się okazuje, że taka alfa jeszcze którą można zawirusować robi się małym gokartem na drodze. Oba samochody to w pewnym sensie dwie skrajności i oba mi się od zawsze podobały, a znów 159 jest tak samo otyła i w dodatku jeszcze trochę droga. A jak z tymi "drobnymi" awariami elektroniki wygląda włoski producent?
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: michuu »

mikrus pisze:A jak z tymi "drobnymi" awariami elektroniki wygląda włoski producent?
Szczerze? Nie znasz dnia, ani godziny :)
Ogólnie to fiat, więc spora ilość elektryków to ogarnia. Gorzej jak padnie np. immo - raz tak miałem i pozostało mi jedynie ASO - ale ci to czasem ceny mają jak w Bentleyu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości