[RX 400H] akumulator

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

[RX 400H] akumulator

Post autor: sardzent »

Witam

Ostatnio zauwazylem ze akumulator 12V nie zawsze jest poprawnie doladowany i chyba konczy sie jego czas.
Generalnie wg specyfikacji Toyoty powinien trafic tam zwykly akumulator. Kusi mnie jednak rodzina akumulatorow Start-Stop nijako dedykowana takze do hybryd.
Zastanawia mnie dlaczego Lexus nie montowal takich ... technologia start-stop nie byla wtedy dopracowana?

Oryginalny akumulator ma 45Ah i jest dosc maly, najmniejszy w ofercie Varty z rodziny Start-Stop ma az 60Ah wiec nieszczegolnie (do tego jest fizycznie wiekszy)

Czy Ktos(TM) przerabial temat wymiany na zelowy lub w\w Start-Stop w hybrydach ?
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: [RX 400H] akumulator

Post autor: LEPSI RX »

Według mnie nie ma potrzeby zmiany akumulatora na inny niz producent przewidział. Proponuje wymienić na akumulator dedykowany i odpowiednio o niego dbać w trakcie eksploatacji, jeżeli będzie to akumulator bezobsługowy to wystarczy raz w roku najlepiej na zimę doładować akumulator prostownikiem zewnętrznym z odłączonymi klemami. Jeżeli akumulator nie będzie bezobsługowy to dbać o poziom elektrolitu i tak samo doładować chociaż raz w roku :) Z własnego doświadczenia nie warto wydawac kupy kasy na drogie baterie. Sprzedaje różne tanie drogie itd. Wiem że wiekszosc kierowcow ma w dup... wszystko puki dziala. Drogie srednio rok dluzej wytrzymuja a sa dwa razy drozsze wiec? Ja od 4 lat nie mam problemu z zamiennikiem pojemnosc jak w nowym ;) a byla to najnizsza polka. Oczywiscie bedzie wielu z odmiennym zdaniem. A trzeba pamietac ze rzadko kto dba o akumulator lezacy na pulce. Taka jeszcze rada obojętnie jaki nie kupisz nie wkładaj go odrazu w auto tylko naladuj prostownikiem najlepiej automatycznym. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [RX 400H] akumulator

Post autor: maniek_ls400 »

LEPSI RX pisze:. Taka jeszcze rada obojętnie jaki nie kupisz nie wkładaj go odrazu w auto tylko naladuj prostownikiem najlepiej automatycznym. Pozdrawiam.
Potwierdzam z tym ladowaniem. Polecam ladowarke Ctek full automat z opcja recond.
Ten "Full automat" to opis możliwości a nie modelu - nie chciało mi się iść do garażu sprawdzać co podtrzymuje akumulator od łódki :-) MSX7 jest OK
Ostatnio zmieniony 3 paź 2013, o 23:05 przez maniek_ls400, łącznie zmieniany 1 raz.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: [RX 400H] akumulator

Post autor: sardzent »

hmmm chyba CTEK MXS i faktycznie daje rade bo taka mam :)

ale dylemat ze start-stop ciagle pozostał ;]
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [RX 400H] akumulator

Post autor: maniek_ls400 »

Do czego Ci bateria start/stop ? Przecież to nie jest akumulator doładowywany przez hybrydę - ZTCW do tego służy inny komplet żelówek pod podłogą/siedzeniami ? Przy wymianie na nowy kierowałbym się tylko jednym - max duży jaki wejdzie do komory i zgodny biegunowo oraz z dobrą gwarancją. Mam od 4 lat Centrę Futurę Plus z assistance (korzystałem raz, gdy na imprezie pod niebem LS był jedynym nagłosnieniem i zabiło baterię). Gwarancja jest 3 letnia i co więcej raz też mi została uznana (cela padła) - dostałem nową Centrę z kolejnymi 3 latami gwarancji.
Inna sprawa, że kusił mnie Chodzeń na aku oferowane przez nich - podobno w razie stwierdzenia usterki akumulatora od ręki wymieniają na nowy (w przypadku centry i innych musisz czekać na rozpatrzenie reklamacji i w międzyczasie jeździć na pożyczonym aku a to nie zawsze się da załatwić).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [RX 400H] akumulator

Post autor: lassar@tlen.pl »

Akumulator w rx zyje okolo 2 lat potem go mozna reanimowac ale z roznym skutkiem. W moim jest juz trzeci. Teraz troche poszperalem i kupilem sobie Yuase. Ponoc ma byc lepiej...
Mojej zonie kiedys padl (jak jezdzisz w zimie na krotkich odcinkach i uzywasz na zgaszonym silniku oswietlenia, radia i klapy - to jest moment. Wystarczy dotknac pradem z innego auta zeby systemy wstaly, rozruch jest juz z baterii hybrydowych.Wystarcza dwei plaskie baterie w szeregu :)
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: [RX 400H] akumulator

Post autor: sardzent »

Hmm dzieki za podpowiedzi

Co do start-stop to rozwazalem taki poniewaz przeznaczony jest do czestego rozladowywania i ladowania ... niemal codzienne warunki pracy akumulatora w RX
Jazda na swiatlach plus klima i dosc czesc mimo malej predkosci i naladowanej baterii trakcyjnej silnik startuje aby podladowac 12v.
Baterie padaja po dwoch latach poniewaz z tego co mi wiadomo najszbyciej zabic mozna baterie czesto rozladowujac je (takze gleboko) i ladujac

P.S. a mozesz podac model tego yuasa (zakladam pasujacego fizycznie w koszyk na akumulator) ?
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: [RX 400H] akumulator

Post autor: LEPSI RX »

Trochę mnie to dziwi sam nie jeżdżę jeszcze hybryda ale mam około 6 klientów którzy systematycznie serwisują swoje rx u mnie i troje z nich od ponad 3-4 lat i w żadnym nie wymieniałem akumulatora.
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [RX 400H] akumulator

Post autor: lassar@tlen.pl »

Ta yuasa jest dedykowana do RX400h - jak podasz samochod w porzadnym sklepie to Ci znajda. Jak znajde chwile to spisze z aku typ.
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [RX 400H] akumulator

Post autor: lassar@tlen.pl »

Z nalepki:
Part number : 053

Alt number 46B24L

380 CCA
45 CapacitycAH
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość