Blokada pasów bezpieczeństwa z tyłu-o co kaman? LS430

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sezus
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 21:07
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Blokada pasów bezpieczeństwa z tyłu-o co kaman? LS430

Post autor: Sezus »

Kiedy kupiłem auto gościli u mnie teściowie.Jako,że limuzyna "jak się patrzy "a teściowie szucunku godni,podróżowali głownie na tylnej kanapie.
Pojawiło się jednak coś dla mnie nowego,tego jesCze nie grali...a mianowicie: kiedy pasżerowie wsiedli i zapięli pasy z tyłu,a ja jako kierowca do auta zasiadłem ostatni, przekręciwszy kluczyk automatycnie ZABLOKOWAŁEM możliwość rozciągania pasów przy próbie przechylenia ciała w/w pasażerów,co skutecNie unieruchomiło ich w pozycji wzorcowej...kiedy zgasiłem auto pasy sie odblokowały... Sytaucja jest jakby "logiczna" ... W pewnym sensie,powiedzmy ze z tyłu zamocowane sa foteliki dzIecęce i chcę,aby cwane dzieciaki nie rozciągnęły pasów ,ktore rzecz jasna trzymaja foteliki.Wydawałoby się,że zjawisko pożądane,ale...Dzisiaj mój czterolatek to zweryfikował-było dosyć tragicNie.a było tak: podjechalismy we czWoro( mam tez półtorarocznego chłopca) do marketu,zona szubko wyskocYła po jakiś drobiazg.Ja wyłączyłem silnik,muzyka sobie grała,spokój,dzieci cisza.Z jakiegoś powodu odwróciłem sie do tyłu i zobaczyłem,jak mój czteroletni syn ma pas wokół SZYJI I NIE MOZE SIE UWOLNIC!!! ,wyskoczyłem z auta i go uwolniłem .Niewiem,czy wyraziłem sie jasno,ale podczas,jazdy pasa NIE DA SIE ROZCIAGNAC,JEDYNIE SKRÓCIC, a po wyłączeniu silnika sytaucja jest jak w innych auta h,czyli pas ciągnięty powoli rozciaga sie,a gwałtownie -blokuje.
Jesli ktoś coś z tego zrozumiał to proszę o instrukcje,jak to cholerstwo zdeaktywowac,bo moje dzieci sie k..wa poduszą,podczas jak tatuś się na parkingu zapatrzy na dupeczki,kiedy mamusia znowu wyskoczy na sekundke...jakeiś pomysły???
Awatar użytkownika
Sezus
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 21:07
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: Blokada pasów bezpieczeństwa z tyłu-o co kaman? LS430

Post autor: Sezus »

Polatałem po forach innych marek i...bingo! To celowy zabieg pomagający w usztywnieniu fotelika,ale co z przewożeniem pasażerow doroslych...? Chciałbym mieć nad tym kontrole,bo kiedy będę wiózł dostojnego gościa to lipa! Gość się nie ruszy! No chyba,ze nie zapnie pasów...
Awatar użytkownika
Popi
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 31 lip 2013, o 23:09
Model Lexusa: is 250
Skąd:: Wieden/Sosnowiec
Kontakt:

Re: Blokada pasów bezpieczeństwa z tyłu-o co kaman? LS430

Post autor: Popi »

Odgrzeje temat - Sezus rozgryzles juz ten problem ? Ja co prawda nie mam Ls-a ale u mnie tez ten problem wystepuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości