Uciekający płyn chłodniczy

s-t-a-l-k-e-r
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 30 maja 2013, o 09:36
Model Lexusa: był IS 300,obecnie st 220
Skąd:: Lubin
Kontakt:

Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: s-t-a-l-k-e-r »

Witam mam taki problem ucieka mi płyn chłodniczy ,ale wiem ze ucieka on pompa wody gdzie na pompie od dołu jest weżyk założony i tamtędy wylatuje płyn nie wiem czemu tak sie dzieje, wszytko było ok do czasu kiedy uzupełniłem płyn w zbiorniczku wyrównawczym i wtedy mi zaczął płyn ubywać własnie pompą wody.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: turkus »

A to nie to samo co tutaj > viewtopic.php?f=103&t=4949&p=56572#p56572 ?
s-t-a-l-k-e-r
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 30 maja 2013, o 09:36
Model Lexusa: był IS 300,obecnie st 220
Skąd:: Lubin
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: s-t-a-l-k-e-r »

Raczej nie to samo u mnie auto sie nie gotuje i płyn ucieka jakims wezykiem z pompy i teraz nie wiem czy ten wezyk tam ma tak iść czy ma byc gdzies podpięty , ktos kto ma lexa is300 moze zobaczyc czy cos takiego tam jest. Znajomy mi powiedział ze pompa może byc do wymiany ale było robione to dość nie dawno.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: dommell »

hmm, a jaki to wężyk? jedna końcówka wisi? czy jest pęknięty, nieszczelny? Bo jest sobie taki jeden mały wężyk którym ucieka woda, celowo, skrapla się od klimy. I może to to, a płyn ucieka Ci jednak inną drogą....
s-t-a-l-k-e-r
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 30 maja 2013, o 09:36
Model Lexusa: był IS 300,obecnie st 220
Skąd:: Lubin
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: s-t-a-l-k-e-r »

Patrzyłem pod auto i z pompy wody idzie węzyk i tam własnie jak auto ciepłe ucieka mi płyn. Bede miał auto dzis na kanale to zrobie foto tego miejsca gdzie ten płyn kapie i leci centralnie na drązek stabilizacyjny.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: JanB »

Dzisiaj przy zmienie oleju, miałem okazję obejrzeć mój silnik od spodu i zauważyłem, że przy wężyku idącym z pompy wody zrobiły się "rafy koralowe" koloru czerwonego. Mechanik twierdzi, że pompa jest do wymiany, bo zaczęła puszczać płyn. Może ktoś potwierdzić tę diagnozę? A jeśli pompę mam do wymiany to na jaką? Ogólnie to zauważam, że mój silnik daje taka temperaturę, że grzeją się nawet błotniki od zewnątrz. Wskaźnik temp. stoi na środku. Wąż górny od chłodnicy trochę twardy. Silnik grzeje się szybko i trzyma temperaturę, a jak wyłączę klimę to po minucie, dwóch - załącza się wentylator. Czy ewnentualnie z wymianą pompy wymienić też termostat?
pozdr. JanB
Pozdrawiam
JanB
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: sandr »

Przy okazji, przyjrzyj się dokładnie chłodnicy. Rocznik + owady robią swoje... nowa kosztuje tyle co jedno tankowanie do pełna, konsekwencje przegrzania silnika to już zdecydowanie większy wydatek. Jakby co, za radą "mojego" mechanika (również posiadacz GS MK II) swoją wymieniłem przy okazji wymiany rozrządu i pompy (przy przebiegu... 110.000 km). Może na wyrost, ale błotniki mi się nie grzeją :dirol:
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: maniek_ls400 »

JanB pisze: Silnik grzeje się szybko i trzyma temperaturę, a jak wyłączę klimę to po minucie, dwóch - załącza się wentylator. Czy ewnentualnie z wymianą pompy wymienić też termostat?
pozdr. JanB
JanB - czy nie zdarzyło Ci się dolać wody do układu chłodzenia ? Ja awaryjnie musiałem zalać układ wodą i po przejechaniu 50-100km termostat szlag trafił - wentylatory chodziły prawie nonstop - podejrzewałem nawet uszczelkę - kupiłem nowy termostat w ASO i po problemie. Jakie masz zachowanie wskazówki od temp cieczy ? Moja potrafiła lekko o 3-4mm podjechać do góry - teraz bez względu na styl jazdy i stanie w korkach nawet nie drgnie z prawie poziomego położenia.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: JanB »

Nie, nie dolewałem wody, tylko może z 200 ml borygo czerwonego do tego zbiorniczka wyrównawczego przy chłodnicy. Mam też tam ślady zaschniętego płynu, czyli trochę mi go wyrzuca. U mnie wskazówka trzyma się w poziomie z niewielką tendencją do góry, nawet przy autostradowej jeździe 180-200 km/h przez kilkaset km. Nie wiem właśnie czy profilaktycznie wymieniając pompę wody, od razu nie wymienić termostatu, a i jeszcze rozważam to, co kolega sandr radził, żeby przyjrzeć się chłodnicy. A może wystarczy przeczyścić czymś układ chłodzenia?
Pozdr. JanB
Pozdrawiam
JanB
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: sandr »

Wymień, nie kombinuj z żadnym świństwem (aby się później nie okazało, że od kierowcy dmucha zimnym :D ). Swoją drogą, w przypadku chłodnicy krecią robotę robi wiek samochodu. Plastik nowej chłodnicy jest prawie czarny, po kilku latach robi się taki zielonkawy z szarym nalotem i jest wówczas (podobno) bardzo podatny na pęknięcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości