pomoc w rozkodowaniu błędów

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
kfiatq
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 16:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

pomoc w rozkodowaniu błędów

Post autor: kfiatq »

Witam, w czasie jazdy zaczęła migać kontrolka check engine i trc off, silnik zmuliło i tak jak by chodzi na 5 cylindrów, sprawdziłem błędy kabelkiem i wyskoczyło to co widać, użyłem najpierw ScanMaster i skasowałem błędy, pojeździłem chwile i użyłem EasyobdII.
Co to może być? cewka? Auto mam od miesiąca więc jestem zielony w lexach, widzę że jest to częsta przypadłość w tych autach ale są różne przyczyny
Załączniki
kody.jpg
(83.27 KiB) Pobrany 1696 razy
kody2.jpg
(62.62 KiB) Pobrany 1696 razy
soviet100
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 24 sie 2013, o 22:27
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Czechowice-dziedzice
Kontakt:

Re: pomoc w rozkodowaniu błędów

Post autor: soviet100 »

Nie pali na wszystkie cylindry tzn nie zawsze spala idealnie .
Czujnik złej nawierzchni , w VW taki montowali poczytaj na forum vw.


Przepływomierz do wymiany , zobacz sobie w parametrach co pokazuje .
kfiatq
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 16:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: pomoc w rozkodowaniu błędów

Post autor: kfiatq »

świeci mi się kontrolka ABS i miga TRC, a na kompie nie ma błędu związanego z ABS, prawdopodobnie coś nie łączy w prawym kole z przodu bo poruszałem kablem i kontrolka ABS zgasła na jakiś czas, czy nie powinno być jakiegoś błędu że czujnik jest niesprawny?
soviet100
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 24 sie 2013, o 22:27
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Czechowice-dziedzice
Kontakt:

Re: pomoc w rozkodowaniu błędów

Post autor: soviet100 »

Powinien , zobacz sobie live data jak ruszysz autem .
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: pomoc w rozkodowaniu błędów

Post autor: LEPSI RX »

cześć postaram ci się pomoc. napisz tylko czy masz instalacje gazowa? zacznij od sprawdzenia świec w bardzo prosty sposób wykręć i wzrokowo można ocenić w jakim sa stanie wypalone itd. w momencie kiedy wypada zaplon bedzie migal check i zapalac si ebedzie abs i trakcja poniewaz silnik nie dziala prawidlowo i i tym samym wylacza sie trakcja. jak ogarniemy problem silnika nie bedzie problemu z trakcja.
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: pomoc w rozkodowaniu błędów

Post autor: LEPSI RX »

sprawdz wszystkie podcisnienia, mozesz podmienic cewki na cylindrach czyli jedna gdzie jest wypadanie zaplonu z ta gdzie cylindeer pracuje prawidlowo jezeli blad przechodzi za cewka to mozliwe ze cewki padniete. ok czekam na odpowidz czy masz gaz?
kfiatq
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 16:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: pomoc w rozkodowaniu błędów

Post autor: kfiatq »

Ogarnolem troche temat, mam instalacje gazowa, wymienilem dwie cewki i swiece na oryginaly denso i wszystko jest ok poza jedna sprawa, rano po odpaleniu auta swieci kontrolka abs i miga trc, po przejechaniu kilku km zgaszeniu silnika i odpaleniu kontrolki gasna. Wymienilem czujnik w prawym kole bo myslalem ze to przez niego ale nic nie pomoglo. Nie ma tez bledow w kompie. Co moze byc przyczyna i jakim programem sprawdzic czujniki w kolach w czasie jazdy? Ale chyba wyskoczyl by blad gdyby ktorys padl, abs dziala bo dzis sprawdzalem na piasku.
Awatar użytkownika
Biszkopt
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:10
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Grodzisko Mazowiecki
Kontakt:

Re: pomoc w rozkodowaniu błędów

Post autor: Biszkopt »

do ABS powinien być osobny kopmuter, z którym musisz się połączyć (nie ECU). Podejrzewam, że on Ci powie jaki to błąd. Nie w Lexie, ale w Mazdzie kolega użył cytuję: Scan XL z jakims pluginem do mazdy".
http://studiodrugiplan.pl
kfiatq
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 16:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: pomoc w rozkodowaniu błędów

Post autor: kfiatq »

trzeba mieć inny kabel jak ELM327? to jest może to złącze Diagnostic w komorze silnika po prawej?
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: pomoc w rozkodowaniu błędów

Post autor: LEPSI RX »

abs zdiagnozujesz przez obd wystarczy odpowiedni diagnoskop. W kazdym pozadnym warsztacie powinni ci odczytac kody bledow jezeli oczywiscie jakies beda w sterowniku abs i kontroli trakcji. Koszt takiej operacji srednio 50, 80 zl.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości