[SC300] foto zagadka: co to za wężyk

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[SC300] foto zagadka: co to za wężyk

Post autor: Ralfx »

Dzisiaj dzięki srednio sprawnie działającemu odśnieżaniu było "ale urwał !"
Przy cofaniu wyrwałem plastikową osłonę pod silnikiem. Zdaje się że pocięgnęło to za soba jakiś wężyk który potem swobodnie dyndał w śniegu. Nie bylismy w stanie z kolegami stwierdzic do czego on służy ale postanowiłem póki co jeździć jako że nic z niego nie leciało. Wężyk wychodzi z okolic pod akumulatorem. Jeśli ktoś wie co tam się mieści to moze będzie wiedział do czego wężyk jest?
A więc lecimy oto zdjęcia wężyka i gratis pokrywa na której moge teraz zjeżdżać po sniegu...

Edit:
póki co nie mam czasu żeby zajrzeć na kanał dlatego pytam bo nie wiem czy moge z tym jeździć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [SC300] foto zagadka: co to za wężyk

Post autor: maxkow »

Nie wiem jak twoj wezyk , ale przypomniałem sobie ze kiedys w jakims aucie , juz nie pamietam jakim , tez miałem wezyk wychodził on z samego akumulatora i było to jakby otpowietrzenie akumulatora.

Mam pytanie . Gdzie wchodzi drugi koniec wezyka , do czego jest wsadzony ??
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [SC300] foto zagadka: co to za wężyk

Post autor: Ralfx »

Problem w tym że nigdzie :P jak bym wiedział to bym go tam wsadził :D stąd to pytanie bo chciałbym żeby wężyk wsadzić tam gdzie siedział :)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [SC300] foto zagadka: co to za wężyk

Post autor: maxkow »

Ralfix wezyk ma dwa konce :) z jednej strony teoretycznie gdzies wyleciał , ale z drugiej strony gdzies siedzi !!?? Pytanie czy w jakims podcisnieniu , a moze jest to zwykly wezyk od klimy i latem tamtedy woda scieka. Zobacz gdzie wchodzi drugi koniec . Na zdjeciu masz pokazane ze wchodzi gdzies w AKU pytanie gdzi idzie dalej ?? Mam jeszcze jedno pytanie w plycie podlogowej masz dwa otwory jeden mniejszy drugi wiekszy . Czy te otwory sa po tej stronie co wezyk?? Byc moze wlasnie w jeden z tych otworow wchodzi wezyk ??
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [SC300] foto zagadka: co to za wężyk

Post autor: Ralfx »

Ta teoria że przez niego woda ścieka mi sie podoba :) Szczerze nie wiem właśnie gdzie idzie bo juz sie ciemno zrobiło, gówno widziałem a nie miałem kluczy żeby odkręcać wszystko i go śledzić. Może faktycznie on nie miał nigdzie iść :P W sumie nie wytwarzał żadnego ciśnienia ani podciśnienia, niczym nie pluje i nic z niego nie cieknie.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: [SC300] foto zagadka: co to za wężyk

Post autor: BeeMiX »

Zwykłe odprowadzenie wody
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [SC300] foto zagadka: co to za wężyk

Post autor: klexus »

BeeMiX pisze:Zwykłe odprowadzenie wody
dokładnie czasem jak sie przesadzi z woda w akumie , to potrafi jej nadmiar wraz z kwasem ujść na zewnątrz, wiec musi zostac odprowadzony w bezpieczny dla blach sposób, czyli gumowym wężem na zewnatrz
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [SC300] foto zagadka: co to za wężyk

Post autor: Ralfx »

dzięki chłopaki :) wydaje się to być całkiem rozsądne :) teraz jak będę miał nową osłonę to muszę pomyśleć gdzie go puścić bo póki co nie spełnia swojej roli.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości