Lexus ocynkowany czy nie?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chomik
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2013, o 00:29
Model Lexusa: Ct200h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Lexus ocynkowany czy nie?

Post autor: Chomik »

Witam, jestem przed zakupem auta, co mnie bardzo ciekawi, oglądam i nowe i używane. Dziś dosłownie przypadkiem byłem w salonie Lexusa jako potencjalny klient, wysłuchałem co ma Pan mi do powiedzenia ......... , po czym zadałem pytanie czy Lexusy są ocynkowane, hmmm.... i tutaj z uśmiechem na ustach sprzedawca stwierdził że "tak" , zapytałem czy mogę wyjąć magiczne pudełko (miernik lakieru, wykrywający ocynk, aluminium i Fe oraz grubość powłoki) , badając całe auto po kolei, byłem zadowolony z grubości lakieru (120-150 mikronów) i tym że, maska jest aluminiowa, natomiast miernik na żadnym elemencie nie wykazał "Oc", czyli oznaczało by to brak ocynku , Pan zrobił wielkie oczy mało się nie zachłysną, i stwierdziłem "....a mówił Pan że obustronnie ocynkowany", sprzedawca nie czekając ani chwili popytał w salonie kolegów, i jeden stwierdził że jest tutaj "cynkowanie metodą walcową" , oczywiście jest takowa metoda, dość droga w produkcji, i możliwe że wtedy miernik by nic nie wykazał (tego nie wiem) ale to ciekawe, będąc w wielu salonach Toyoty, każdy twierdzi że Toyoty "brak ocynku" a za to w każdym Lexusie co innego.


Ktoś coś wie w temacie? Skoro sami sprzedawcy nie są pewni, to skąd mam się dowiedzieć?
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Lexus ocynkowany czy nie?

Post autor: BeeMiX »

Ocynkowany
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus ocynkowany czy nie?

Post autor: michalm320 »

Maska aluminiowa? Pierwsze słyszę. Nie może być aluminiowa skoro po uderzeniach kamieni robi się rdzawy nalot. Wiele widziałem takich egzemplarzy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Chomik
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2013, o 00:29
Model Lexusa: Ct200h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus ocynkowany czy nie?

Post autor: Chomik »

michalm320 pisze:Maska aluminiowa? Pierwsze słyszę. Nie może być aluminiowa skoro po uderzeniach kamieni robi się rdzawy nalot. Wiele widziałem takich egzemplarzy.
tak maska jest aluminiowa na 100% jestem tego pewien, najpierw słyszałem a za 2 min sprawdziłem, co się okazało prawdą , bynajmniej w CT 200 h, nie wiem jak w innych albo jak w starszych, autach.
Mi bardziej zależy na tym w jaki sposób blacha jest chroniona przed korozją, bo ocynk poprzez elektrolize/zamaczanie nie jest to na 10000%, gdybać można ale czy ktoś coś wie na 100%??
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus ocynkowany czy nie?

Post autor: carsik »

zawsze było przez Toyotę podkreślane, że nie stosują ocynku, tylko wielowarstwowe powłoki galwaniczne, jakie to już specjalnie nie ujawniali.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości