[IS 200] zbiorczniczek wyrównawczy

ODPOWIEDZ
turas
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 16:59
Model Lexusa: IS200 99r. autmat
Skąd:: Poznań
Kontakt:

[IS 200] zbiorczniczek wyrównawczy

Post autor: turas »

Panowie i Panie,

mam pytanie, gdzie znajdę zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego w Lexus IS200 z 1999 r?

Ucieka mi płyn chłodniczy (plama pod autem) i chciałbym sprawdzić czy dolewając płynu będzie od razu uciekał a przyznam, że nie wiem gdzie to zrobić.
Dzięki,
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [IS 200] zbiorczniczek wyrównawczy

Post autor: kolunio »

Zbiorniczek jest z drugiej strony chlodnicy (od strony silnika) jest zintegrowany z chlodnica ;) Tez mialem z tym problem :D
turas
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 16:59
Model Lexusa: IS200 99r. autmat
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] zbiorczniczek wyrównawczy

Post autor: turas »

ja już wysnułem teorię że w japońcach nie robili zbiorniczków :D dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
szymapa
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 17:25
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] zbiorczniczek wyrównawczy

Post autor: szymapa »

tak jak napisał KOLUNIO żeby zobaczyć zbiorniczek musisz spojrzeć na chłodnicę od silnika w stronę zderzaka. Jest tam wskaźnik pokazujący poziom płynu.
Od zbiorniczka odchodzi korek z krótkim wężykiem do upuszczania nadmiaru płynu.
Yesterday is history Tomorrow's a mystery
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: [IS 200] zbiorczniczek wyrównawczy

Post autor: NappyBoy »

a ja mam ciut inne pytanie . Zbiorniczek wyrownawczy pusty i chcialbym dolac plynu. Lac koncentrat z woda destylowana 1:1 ? czy to samo co w chlodnicy toyota red coolant? Przyznam ze na pompie wody mialem rozowy nalot . Plamy pod samochodem nie mam,wyczyscilem pompe wody i monitoruje czy nalot powstaje ponownie . Fakt faktem ze wyparowuje od temperatury. Niby pompa wymieniana przy 146 k km a na liczniku 188k km.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] zbiorczniczek wyrównawczy

Post autor: dommell »

hmm, w poprzednim Lexie, wlałem koncentrat z woda i od tego momemntu w miesiące zimowe, gdy temperatura spadała tak poniżej 5 stopni, zaczął się pojawiać dziwny błąd. Numeru już nie pamiętam. W każdym razie wskazywał na termostat, zły płyn lub czujnik temperatury. Termostat działał dobrze, czujnik też. Więc wychodziło, że to chyba płyn. Wszędzie też napisane było, że jeśli wskazówka pokazuje dobrą wartość, a tak było, to nie należy się tym przejmować i można tak jeździć, a przy kolejnej wymianie dobrze dobrać płyn... Dziwna sprawa. Z nadejściem wiosny zawsze problem mijał więc się jakoś tym nie przejmowałem. Tymbardziej, że silnik zimą dobrze łapał temperaturę, a latem się nie przegrzewał... To tyle z moich doświadczeń. Mógł to być poprostu przypadek, bo to, że ludzie dolewają koncentrat z wodą to sposób stary jak świat i bardzo dużo osób z tego korzysta i nie ma z tego powodu problemów.
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: [IS 200] zbiorczniczek wyrównawczy

Post autor: NappyBoy »

Dzieki za odpowiedz :ok:

Wlasnie nie chce wlewac mieszanki z woda destylowana bo na zime moga byc problemy - zamarzanie itp. Poprawcie mnie jesli sie myle .
Jutro popatrze za Toyota Red Coolant nie koncentrat.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości