klimatyzacja gs300 mk2

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
DANKIN
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 16 mar 2013, o 21:02
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

klimatyzacja gs300 mk2

Post autor: DANKIN »

Cześć. Chciałbym zapytać was czy klimatyzacja działa poniżej 16 stopni na plusie? np w tej chwili na dworze mam 7 stopni na plusie a klime z tego co pamiętam to da się ustawić minimum na +16 stopni. Czy w takiej sytuacji klima będzie działać? jeszcze raz napiszę gs300 mk2 w e39 normalnie włączałem zimą
Awatar użytkownika
Kowal
Lex user
Posty: 202
Rejestracja: 29 gru 2011, o 04:08
Model Lexusa: Yaris mk3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: klimatyzacja gs300 mk2

Post autor: Kowal »

Powinna działać, bo u mnie przy 2 stopniach na plusie normalnie się załączała, podobnież z funkcją nawiewu na przednią szybę gdzie klima załącza się nawet kiedy jest wyłączona.
W e39 jak miałem, co chwile mi się psuła, a Lex dzielnie sobie radzi ;)
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: klimatyzacja gs300 mk2

Post autor: hydrant23 »

klima nie tylko służy do schładzania , ale również osusza - parujące szyby od środka, załączy się jak tylko silnik osiągnie określoną temp jeśli masz w aucie 7 st. to nagrzeje do temp. jaką ustalisz , w auto się zorientujesz kiedy bo się się załączy sama , w manualu można załączyć kiedy się chce (podobnie jak odmrażanie czy też osuszanie przedniej szyby-po to klima aby szybko szybę oczyścić z wilgoci),pewnie są jakieś określone warunki kiedy klima jako taka będzie działała no ale trzeba byłoby poszukać info
DANKIN
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 16 mar 2013, o 21:02
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Re: klimatyzacja gs300 mk2

Post autor: DANKIN »

"jeśli masz w aucie 7 st. to nagrzeje do temp. jaką ustalisz"
i to mnie zmyliło, zawsze myślałem że ona tylko chłodzi a tu zonk.
Gdy ruszałem autem po pracy około godziny 3 nad ranem miałem ustawione 19.5 stopnia a na zewnątrz było 3 stopnie, odpaliłem oczywiście po chwili wciskam przycisk na przednią szybę z napisem jak dobrze pamiętam front, klima załącza się automatycznie i wszystko znika błyskawicznie z szyb i w połowie drogi do domu zaczyna grzać. Od razu pomyślałem już po klimie zamiast chłodzić to grzeje a to mada faka tak ma być!! Grzała mi do ustawionej temp. 19.5 haha i jest juz wszystko ok ale musiałem się upewnić :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość