[is200] przerywa, szarpie, jak podpiąc pod komputer?

lukasz32
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 2 cze 2013, o 21:44
Model Lexusa: g35
Skąd:: Polska
Kontakt:

[is200] przerywa, szarpie, jak podpiąc pod komputer?

Post autor: lukasz32 »

Witam, dopiero 1000km po zakupie a już problemy ...

Na jałowym delikatne poszarpywanie, jakby wypadał zapłon, dziś troche wilgoci rano i problem stał się nie do zniesienia, nawet podczas jazdy daje się we znaki. Jutro pewnie do pracy pójdę pieszo...
Pomysł padł na cewki, wyjąłem świece w weekend, cewka od strony szyby przedniej jakby pokryta warstwą korozji (??) a na świecy odstęp jakieś 1,3-1,4 mm, reszta świec 0,9. Ustawiłem wszystkie świece po wyczyszczeniu na 1,1, feralną świecę wymieniłem, zamieniłem cewkę miejscem.. i check pojawił się od razu.

Przy zakupie dostałem kabelek moongose, pobrałem zgodnie z poradami z pewnej strony program TIS w najnowszej pewnie wersji, kabel po włożeniu pobrał mi sterowniki ale nie mam do tego kabla płyty i nie mogę po połączeniu wybrać rodzaju kabla, a z tego co pisał ktoś obeznany w temacie, taka jest kolejność, reasumując, nie potrafię się połączyć.

Pytanie, czy to wskazuje na cewki i czy ktoś mądry poratuje linkiem, jak się połączyć z komputerem, bo zielony jestem, nie ukrywam, a jak mam zapłacić za "odkrycie", że to cewka, to wolę sprawdzić to sam pod domem.

serdecznie pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [is200] przerywa, szarpie, jak podpiąc pod komputer?

Post autor: maniek_ls400 »

Podaj mail wystawie sterowniki. Mam jesze kilka cewek na sprzedaz. PW.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
lukasz32
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 2 cze 2013, o 21:44
Model Lexusa: g35
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [is200] przerywa, szarpie, jak podpiąc pod komputer?

Post autor: lukasz32 »

Może się komuś przyda: wtryski benzyny przelewały na jałowym, problem rozwiązała regulacja gazu. Coś tam jeszcze poszarpie, ale to przez chwilę. Przy obecnych temperaturach (>5'C) jest ok.
pozdrawiam
Pawek88
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2013, o 20:40
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: [is200] przerywa, szarpie, jak podpiąc pod komputer?

Post autor: Pawek88 »

Witam, jak regulowałeś gaz? sam czy mechanik? jaka jest procedura?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [is200] przerywa, szarpie, jak podpiąc pod komputer?

Post autor: maniek_ls400 »

lukasz32 pisze:Może się komuś przyda: wtryski benzyny przelewały na jałowym, problem rozwiązała regulacja gazu. Coś tam jeszcze poszarpie, ale to przez chwilę. Przy obecnych temperaturach (>5'C) jest ok.
pozdrawiam
Napisz coś więcej ? Jak wtryski PB mogą przelewać na LPG skoro powinny być odcięte ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [is200] przerywa, szarpie, jak podpiąc pod komputer?

Post autor: Yarecki »

maniek_ls400 pisze:
lukasz32 pisze:Może się komuś przyda: wtryski benzyny przelewały na jałowym, problem rozwiązała regulacja gazu. Coś tam jeszcze poszarpie, ale to przez chwilę. Przy obecnych temperaturach (>5'C) jest ok.
pozdrawiam
Napisz coś więcej ? Jak wtryski PB mogą przelewać na LPG skoro powinny być odcięte ?
Mogą bo jak nie domykają się fizycznie to wiadomo co się dzieje - ale nie do końca jestem pewien czy o to chodziło bo napisał że noPB przelewały na jałowym ale nie wiem czy podczas pracy na LPG czy noPB.
lukasz32
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 2 cze 2013, o 21:44
Model Lexusa: g35
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [is200] przerywa, szarpie, jak podpiąc pod komputer?

Post autor: lukasz32 »

Witam
Silnik szarpał po odpaleniu, zanim przełączył się na gaz. Sterownik benzynowy przejmuje parametry wtrysku z instalki gazowej. Pojawiał się błąd, chyba 171 albo coś koło tego - bogata mieszanka. Potwierdziło to moje przyppuszczenia po obejrzeniu koloru świec - jeden rząd brunatny, drugi bardziej biały.
Sam sobie regulowałem blosa ;) Nie mam kabla i wiedzy z regulacji sekwencji.
Dodam, ze na blosie jazda była super, spalanie benzyny zero, regulacja pod domem, rozsądne spalanie, ale to było w hondzie. Osiągi porownywalne do benzyny.
Z sekwencją nie jest tak kolorowo. Po wielu latach prostych instalek trudno mi się odzwyczaić z samodzielnego grzebania.
Mniej j więcej tak, chyba nic nie pomyliłem.
pozdrawiam
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [is200] przerywa, szarpie, jak podpiąc pod komputer?

Post autor: Yarecki »

lukasz32 pisze:Witam
Silnik szarpał po odpaleniu, zanim przełączył się na gaz. Sterownik benzynowy przejmuje parametry wtrysku z instalki gazowej. Pojawiał się błąd, chyba 171 albo coś koło tego - bogata mieszanka. Potwierdziło to moje przyppuszczenia po obejrzeniu koloru świec - jeden rząd brunatny, drugi bardziej biały.
Sam sobie regulowałem blosa ;) Nie mam kabla i wiedzy z regulacji sekwencji.
Dodam, ze na blosie jazda była super, spalanie benzyny zero, regulacja pod domem, rozsądne spalanie, ale to było w hondzie. Osiągi porownywalne do benzyny.
Z sekwencją nie jest tak kolorowo. Po wielu latach prostych instalek trudno mi się odzwyczaić z samodzielnego grzebania.
Mniej j więcej tak, chyba nic nie pomyliłem.
pozdrawiam

Wiadomo, jeśłi masz rozjechaną adaptację przez LPG to tak bedzie się działo.
Poza tym skoro świeczki na bankach różnią się tzn że masz druta zrobionego pod maską bo leje inaczej dla każdego z nich.
Sama regulacja może nie pomóc - no chyba, że na chwile.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [is200] przerywa, szarpie, jak podpiąc pod komputer?

Post autor: LinkPL »

Kurcze nie było tam to tak źle zrobione, KME Silver wtryski Hanna. Wtryski połączone były grubym przewodem z rozdzielaczami, a te bezpośrednio z reduktorem. U mnie działała ta instalacja, ale były objawy nierównej pracy, aczkolwiek nie aż tak dokuczliwe jak piszę nowy właściciel.

Z podłączeniem interfejsu zadzwoń do mnie, to wszystko Ci wyjaśnię.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [is200] przerywa, szarpie, jak podpiąc pod komputer?

Post autor: Yarecki »

LinkPL pisze:Kurcze nie było tam to tak źle zrobione, KME Silver wtryski Hanna. Wtryski połączone były grubym przewodem z rozdzielaczami, a te bezpośrednio z reduktorem. U mnie działała ta instalacja, ale były objawy nierównej pracy, aczkolwiek nie aż tak dokuczliwe jak piszę nowy właściciel.

Z podłączeniem interfejsu zadzwoń do mnie, to wszystko Ci wyjaśnię.

Pozdrawiam
Link
Wszystko się kiedyś kończy - nie trudno to zdiagnozować, wystarczy wpiąć się w sterownik LPG i ECU auta i sporo można się dowiedzieć.
Może wtryski któreś niedomagają itd na odległość ciężko to ocenić – a może to nie problem z LPG wcale a sondami przykładowo - każda dla banku oddzielna ...
Wrzuć zdjęcia spod maski coś może uda się wywnioskować na ich podstawie.
Ile jest nalatane na LPG :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości