[GS300 mk2] Mapy polski - istnieją w końcu czy nie? :)

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
kiler129
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 00:55
Model Lexusa: Brak, szukam GS300 mk2
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

[GS300 mk2] Mapy polski - istnieją w końcu czy nie? :)

Post autor: kiler129 »

Witajcie!
Wiele przejrzałem na temat GS300 ale jedna kwestia pozostaje ciągle nierozwiązana. Czy mk2 posiadało mapy Polski? Wiem, że w tym modelu jest HDD zamiast DVD ale teoretycznie nie przeszkadza to w żaden sposób w istnieniu takich map ;)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Mapy polski - istnieją w końcu czy nie? :)

Post autor: Yarecki »

Szczerze, to nie wiem co Wy widzicie w tych starych Navi co się nadają na .... plaster bo nieaktualne itd.
szata graficzna tych map to tetris itd.
Nie lepiej kupić coś pod automape za 300zł i mieć spokój?
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Mapy polski - istnieją w końcu czy nie? :)

Post autor: sandr »

kiler129 pisze:...Wiem, że w tym modelu jest HDD zamiast DVD ale...
Nie bardzo rozumiem co twoim zdaniem oznacza HDD w nawigacji tego samochodu? GS300 MKII którego jestem właścicielem posiada fabryczną nawigację z czytnikiem DVD, wraz z "najnowszymi" mapami (w tym Polski) datowanymi na rok 2011. Pokrycie jest... średnie (chociaż niektórym wystarcza). W każdym razie, podczas dalszych wyjazdów i tak zapinam zewnętrzny odbiornik GPS z aktualnym zestawem map.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Mapy polski - istnieją w końcu czy nie? :)

Post autor: JanB »

Ja w swoim GS MKII z 2002/3r. mam mapę z 2006r. i Polska tam jest tragiczna. Duże miasta to w miarę, ale juz miasta powiatowe to biała plama (a raczej żółta :laugh1: )
Próbowałem włożyć pożyczoną mapę z 2010r i chodziła. Tyle, że nie wiem jaka jest jej dokładność. Natomiast ostatnio płyta z Alegr niby z r. 2013 nie chodziła. Pytałem w serwisie czy można kupić u nich mapy aktualne tak ale chyba z 700zł kosztują i nie wiadomo czy będą chodzić w MKII. Dali mi taki pomysł, żeby przełożyć całą navi z LS-a ale jak zapytałem o tę nową navi, to się okazalo, że kosztuje ............ 25.000zł (słownie dwadzieściapięćtysięcy) :crazy: Tyle, że nie ma gwarancji, że będzie kompatybilna z ekranem... Chyba szkoda se d. zawracać i lepiej zrobić jak radzi kol. Yarecki
Pozdrawiam
JanB
kiler129
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 00:55
Model Lexusa: Brak, szukam GS300 mk2
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Mapy polski - istnieją w końcu czy nie? :)

Post autor: kiler129 »

sandr pisze:Nie bardzo rozumiem co twoim zdaniem oznacza HDD w nawigacji tego samochodu?
Zobacz: http://drivers.lexus.com/lexusdrivers/i ... ionmaps.do - przed 2k1 miały niby dysk a nie DVD.

A co do tego co widzę to fakt, że jest wbudowana :)
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Mapy polski - istnieją w końcu czy nie? :)

Post autor: Travis »

W mk2 masz dvd. HDD występuje w nowszych generacjach. Moim zdaniem nawigacja lexusa pierwszych generacji to totalna lipa. Szukałem na temat uaktualnienia map. Przeraziła mnie cena ponad 700zł w ASO za coś co wygląda jak rysunki na skałach sprzed 5tyś lat :D

Wole używać smartphona jako nawigacji do czego się już przyzwyczaiłem w głównej mierze przez Yanosika :D
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Mapy polski - istnieją w końcu czy nie? :)

Post autor: sandr »

kiler129 pisze:...Zobacz: http://drivers.lexus.com/lexusdrivers/i ... ionmaps.do - przed 2k1 miały niby dysk a nie DVD.
Szczerze mówiąc - pierwsze słyszę... masz MKII z taką nawigacją?
kiler129
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 00:55
Model Lexusa: Brak, szukam GS300 mk2
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Mapy polski - istnieją w końcu czy nie? :)

Post autor: kiler129 »

Obecnie poluję na mkII i w sumie też zdziwiła mnie ta informacja. To, że w nowych lexach jest hdd to wiem ale tam służy do multimediów. W 98 roku jednak faktycznie sensowniej byłoby użyć dysku twardego niż napędu więc generlanie czuję się zagubiony :acute:

p.s. Chyba żeby szukać wersji bez komputera i w miejsce fabrycznego radia zamontować po prostu tablet czy coś innego 2DIN z nawigacją ale to póki co luźne rozważanie gdyż nie wiem na ile takie coś jest bezproblemowe.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Mapy polski - istnieją w końcu czy nie? :)

Post autor: maniek_ls400 »

Yarecki pisze:Szczerze, to nie wiem co Wy widzicie w tych starych Navi co się nadają na .... plaster bo nieaktualne itd.
szata graficzna tych map to tetris itd.
Nie lepiej kupić coś pod automape za 300zł i mieć spokój?
Albo $600 i mieć coś takiego : http://www.vaistech.com/site/iVIC-droid.php
Wygląda super i wtedy działa cały smartfon na ekranie navi.
Co do map lexusa na DVD - nie ma tragedii - mam mapę 10/11 i daje radę. W przyszłym miesiącu będę robił przymiarkę do ostatniej edycji tzw. 13/14 na której spodziewam się dróg pobudowanych na Euro2012. Z ciekawostek - moja navi "mówi" tylko in English ale jeśli ulica/miejscowość jest z polskimi znakami diakrytycznymi - wówczas mówi po polsku innym głosem ! :-)
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Mapy polski - istnieją w końcu czy nie? :)

Post autor: sandr »

maniek_ls400 pisze: [...]Co do map lexusa na DVD - nie ma tragedii - mam mapę 10/11 i daje radę.[...]
Też mam taką, ale nie chciałbym jechać wg niej np. do Budapesztu lub dalej na południe... :scratch:

BTW, po co się katować? Do starszych modeli Lexusa dostępne są dedykowane uchwyty pod zewnętrzną nawigację (bezinwazyjny montaż, np. wcisk miedzy konsolę a obudowę kratki nawiewu), do tego porządna navi i "wszystko gra". Nie wisi na szybie, nie zasłania wyświetlacza, wszystko aktualne i po polsku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości