Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie jazd

LexusGs3
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2011, o 21:37
Model Lexusa: Gs 300
Kontakt:

Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie jazd

Post autor: LexusGs3 »

Siema!

lexus Gs 300 93 silnik rzedowy

Ostatnio w trakcie jazdy padlo mi auto, kulturalnie po cichu sobie zgasło, zjechałem na pobocze. Zaciągnąłem je do mechaniora.. ściągnął osłone rozrządu i wyglada na to że napinacz paska padł bo pasek nie jest zerwany. Pytanie czy to juz jest KAPUT silnika ? Czy jest to silnik bezkolizyjny i wystarczy zmienic rozrzad i bedzie git?
Kolega BeeMix wczesniej w temacie napisał - "Jeśli ma seryjny wałek to jest bezkolizyjny..." ale informacji na temat wałka też nie mam ;o
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: hydrant23 »

o ile mi wiadomo to jest bezkolizyjna jednostka...ale... z innej beczki gdy kumplowi zerwał się pasek przy ruszaniu ze świateł, dodam że delikatnym ruszaniem, to było słychać dość mocne hałasy i zgrzyty spod maski...więc jest szansa iż bezkolizyjność 2jz jest faktem :)
dodatkowo chyba można to sprawdzić , spróbować trzeba przekręcić kołami rozrządu , jeśli da się kręcić wałkami to git
LexusGs3
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2011, o 21:37
Model Lexusa: Gs 300
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: LexusGs3 »

U mnie kulturka, zgasł silnik cicho, zauważyłem to tylko po tym ze kierownica zaczeła ciężko chodzic nic poza tym zadnych niepokojących dzwieków, na poczatku myslalem ze alternator padl, naladowalem aku wszystko, ładowanie bylo ok ale dalej nie odpalal, mysle sobie benzyny nie mam zalałem i dalej nic dopiero w warsztacie mi ziomek powiedzial ze pasek jest luźny :D
Ale dzieki bardzo za pocieszającą odpowiedz :D 2JZ GE to zbyt dobre silniki zeby byly kolizyjne :D
Pozdrawiam
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: hydrant23 »

obym mial racje :biggrin2: bo glupio bedzie ...hehe
LexusGs3
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2011, o 21:37
Model Lexusa: Gs 300
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: LexusGs3 »

Musi byc dobrze !~Za bardzo się kocham ze swoją kochanką żeby mi taki numer odwaliła haha :D jestem dobrej mysli juz tyle razem przeszlismy to i teraz tez damy rade :)) Jak zrobie to napisze na pewno
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: turkus »

Daj koniecznie znać, ja też się nad tym zastanawiam :)
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: BeeMiX »

Będzie git :)
LexusGs3
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2011, o 21:37
Model Lexusa: Gs 300
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: LexusGs3 »

Panowie sytuacja wygląda tak że zerwała się śruba, która wychodzi z silnika i podrzymuje rolke napinającą pasek. Kolejna sprawa tłumik drgań paska się zwalił, wgle nie pracuje.
Kolejna sprawa i najgorsza - zadzwoniłem do warsztatu specjalizującego się w mechanice aut japońskich w trójmieście, bo kiedys tam robiłem diag. kompa i gościu dobrze znał ten silnik i oznajmił mi dzisiaj, że jest to silnik kolizyjny.. :o Po malu trace swoje optymistyczne nastawienie i licze juz tylko na cud ;o i wogole juz sie zastanawiam czy jest sens walczyc do końca.. Mówiłem mu ze nie slyszalem zeby cos tłukło w silniku jak zgasł, powiedział, że nie szkodzi bo jego znajomy wystarczy że odpalił silnik i pasek mu sie przesunął o dwa ząbki i się okazało, że dziura w tłoku..
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Dobrze ze ten motor jest tani...
LexusGs3
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2011, o 21:37
Model Lexusa: Gs 300
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: LexusGs3 »

Za nieco ponad 1500 zł znajde silnik kompletny lub prawie kompletny wymiana ok tysiąca myśle.. Dobrze ze jeszcze zdąrzyłem przycierke boku zrobic to dostałem 5400 to tak nieodczuje ale i tak zal ;/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk1 1993-1997”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość