GS430 MK2- podnoszenie mocy

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

GS430 MK2- podnoszenie mocy

Post autor: legato97 »

Pytanie w sumie z ciekawosci, ale jest tu kilka osob, ktore pewnie sie zastanawialy co z tym fantem (3uz) zrobic. Liczba 420 mi sie podoba...jak to zrobic na jakich czesciach, I czy to nie za duzo do GSa, bo nie chodzi o to zeby sie slizgac, tylko zeby sprawnie ujezdzac to auto..dzieki.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: GS430 MK2- podnoszenie mocy

Post autor: Travis »

No cóż gotowy zestaw SRT za 10k dolarów http://www.swiftracing.com/SRT/item.aspx?id=169
Szczerze to ceny są zaporowe. Gadałem z typkiem z pewnej firmy i cenę jaką mi zapodał to między 20-25tyś zł za moc do 450 kuni
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS430 MK2- podnoszenie mocy

Post autor: ledziu »

Masz jeszcze możliwość użycia NoSka ale koszty przy V8 nie są małe.
Generalnie optymalny bedzie kompresorek bez szaleństw.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Str smaczny, ale ciekawi mnie wytrzymalosc zestawu za 25tys, no I jak zawieszenie GSa poradzilo by sobie z taka moca, sam dobry gwint I zadbana reszta daje rade?...Nos tez niezly...no I tani, ale chyba jednak wszyscy wolimy miec moc na stale;)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: GS430 MK2- podnoszenie mocy

Post autor: maniek_ls400 »

Robią takie cudaki: http://www.youtube.com/watch?v=fT88A7pRxCM
BTW. Moim zdaniem nitro może być OK - ja potrzebuję np do szybkiego wyprzedzania rządka ślamazar i wtedy przydałby się jeszcze większy kop, by zamiast 150-160kmph łapać na tym samym dystansie 230kmph i tym samym skrócić czas pozostawania na lewym do minimum..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re:

Post autor: ledziu »

legato97 pisze:Str smaczny, ale ciekawi mnie wytrzymalosc zestawu za 25tys, no I jak zawieszenie GSa poradzilo by sobie z taka moca, sam dobry gwint I zadbana reszta daje rade?...Nos tez niezly...no I tani, ale chyba jednak wszyscy wolimy miec moc na stale;)
Wytrzymałość zestawu jest uwarunkowana jakością czyli jeżeli nie będzie to najtańszy wytwór chińskiej techniki sądzę że będzie ok.
Gwint spokojnie ogarnie temat reszta powinna też sobie poradzić jedynie co miałbym wątpliwości to do skrzynki.
NoSek niestety nie wyjdzie tak super tanio sądzę że około 10k.

Mimo wszystko sądzę że realnie i tak nie przekroczy się 350-400KM i 600Nm.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: GS430 MK2- podnoszenie mocy

Post autor: legato97 »

Travis pisze:No cóż gotowy zestaw SRT za 10k dolarów http://www.swiftracing.com/SRT/item.aspx?id=169
Szczerze to ceny są zaporowe. Gadałem z typkiem z pewnej firmy i cenę jaką mi zapodał to między 20-25tyś zł za moc do 450 kuni
To na jakich to czesciach? Cos tam jest dobrego? Bo przeciez nie wszystko? A co ze szpera w GS MK2? Widzialem jakies do kupienia, ale jakie sa najlepsze przelozenia, stawiajac oczywiscie na przyspieszenie? I czy szpera pomaga przyspieszac od 0 w takiej samej mierze jak od 100 km/h?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS430 MK2- podnoszenie mocy

Post autor: ledziu »

legato97 pisze:
Travis pisze:No cóż gotowy zestaw SRT za 10k dolarów http://www.swiftracing.com/SRT/item.aspx?id=169
Szczerze to ceny są zaporowe. Gadałem z typkiem z pewnej firmy i cenę jaką mi zapodał to między 20-25tyś zł za moc do 450 kuni
To na jakich to czesciach? Cos tam jest dobrego? Bo przeciez nie wszystko? A co ze szpera w GS MK2? Widzialem jakies do kupienia, ale jakie sa najlepsze przelozenia, stawiajac oczywiscie na przyspieszenie? I czy szpera pomaga przyspieszac od 0 w takiej samej mierze jak od 100 km/h?
Wszystko jest wyśmienite :biggrin2:
Szpera supra/aristo
Przełożenia są ok. takie same jak supra TT
Szpera pomaga prz przyśpieszeniu szczególnie jak masz nawierzchnie nie teges. ;)

A jak złożylibyśmy sie w kilka osób żeby takie cuś kupić a potem dać komuś do zrobienia kopię hmm... ciekawe czy wyszłoby taniej ???
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Ciekawe ile jest osob ktore podjely by sie zlecenia ;)
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: GS430 MK2- podnoszenie mocy

Post autor: Picakus »

Travis pisze:No cóż gotowy zestaw SRT za 10k dolarów http://www.swiftracing.com/SRT/item.aspx?id=169
Szczerze to ceny są zaporowe. Gadałem z typkiem z pewnej firmy i cenę jaką mi zapodał to między 20-25tyś zł za moc do 450 kuni
Ten zestaw to raczej mizeria :down: co prawda zawiera wtryskiwacze, pompy, świece ogólnie wszystko co konieczne do do tej przekładki, ale podzespoły jak na przykład wtryskiwacze 550cc Boscha nie są pierwszego sortu.
Myślę, że w tych samych pieniądzach możnaby coś lepszego złożyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości