[IS] Czasem gra, czasem nie (prawy głośnik - przód)

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

[IS] Czasem gra, czasem nie (prawy głośnik - przód)

Post autor: mikrus »

Od jakiegoś czasu trapi mnie mały problem. Załączam radio - wszystko gra. Jadę po naszych pięknych drogach, podskoczę na pary wybojach i przestaje mi grać głośnik prawy przód. Nie wiem, może ktoś z Was się spotkał z tym problemem czy też nie, ale mimo tego, że nie używam zbyt często radia, to i tak mnie to po prostu denerwuje. Sprawdzałem już połączenie radia na wejściu/wyjściu co prawda na czuja, bo nie mogłem górnej pokrywy ściągnąć (mam wersję ze schowkiem) i w trakcie jak radio grało nic się nie działo mimo, że przewodami poruszałem. Zastanawiam się czy to nie będzie problem z samym głośnikiem, albo wiązką przewodów przy głośniku. Jednak co mnie dziwi najbardziej, to fakt, że czasem gra i jest spokój, a czasem włączy się i po chwili wyłączy. Najczęściej problem znika w momencie gdy wyłączę i włączę radio ponownie. To mnie dziwi najbardziej. Może to już kwestia samego radia? Radio mam normalne - salonowe. Jakieś pomysły?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: [IS] Czasem gra, czasem nie (prawy głośnik - przód)

Post autor: legato97 »

Moze wina tkwi we wzmacniaczu?
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS] Czasem gra, czasem nie (prawy głośnik - przód)

Post autor: mikrus »

Nawet o tej opcji nie pomyślałem, a przyznam, że z mechaniki jestem laikiem i nie do końca wiem jak się za to zabrać. Wiem, że niektóre wersje miały wzmacniacz wbudowany w radio, a inne osobno przy miejscówce pasażera. Jak to rozpoznać gdzie znajduje się mój?
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
Sezus
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 21:07
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: [IS] Czasem gra, czasem nie (prawy głośnik - przód)

Post autor: Sezus »

Miałem ciekawą rozkminę z moim prawym przednim,choć to zapewne nie ten problem co u Ciebie-u mnie jak to zrozumiałem to juź nie było problemem.. Jak kupiłem ls430 anglka to kiedy wlaczylem navi i słuchałem muzyki to czasem prawy przedni lubił zamilknąć.. Dzało sie to ,poniewaz muzyki sluchalem raczej głośno a navi miałem ściszone do nimimum.Kiedy navi sie odzywało do kierowcy to mówiło wlasnie przez prawy przedni głośnik,a muzyka grała dalej,lecz nie przez prawy przedni a przez wszystkie inne głośniki:) tym sposobem muzyka zagłuszała navi i prawy przód wydawał sie nie działać, a w rzeczywistości mówiła przez niego navi-po cichu.. Anglik ,prawy przedni głośnik,czyli od strony kierowcy.
corner
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 14 cze 2013, o 22:56
Model Lexusa: gs430
Skąd:: Szczytno
Kontakt:

Re: [IS] Czasem gra, czasem nie (prawy głośnik - przód)

Post autor: corner »

mikrus pisze:Nawet o tej opcji nie pomyślałem, a przyznam, że z mechaniki jestem laikiem i nie do końca wiem jak się za to zabrać. Wiem, że niektóre wersje miały wzmacniacz wbudowany w radio, a inne osobno przy miejscówce pasażera. Jak to rozpoznać gdzie znajduje się mój?
Po prawej stronie w nogach pasażera możesz mieć ten wzmacniacz. W moim nie ma wzmacniacza a tez prawy przod potrafi przerywac ale tylko przy odtwarzaniu cd.
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS] Czasem gra, czasem nie (prawy głośnik - przód)

Post autor: mikrus »

no niestety radio chyba było padnięte, dałem do elektryka który sprawdził wszystko i radio jest ok. włożyłem inne radio i wszystko działa poprawnie... :/
Pozdrawiam
Mikołaj
jamesborn14
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 1 mar 2024, o 14:20
Model Lexusa: lx300
Skąd:: waezsawa
Kontakt:

Re: [IS] Czasem gra, czasem nie (prawy głośnik - przód)

Post autor: jamesborn14 »

mikrus pisze: 21 kwie 2013, o 00:20 Od jakiegoś czasu trapi mnie mały problem. Załączam radio - wszystko gra. Jadę po naszych pięknych drogach, podskoczę na pary wybojach i przestaje mi grać głośnik prawy przód. Nie wiem, może ktoś z Was się spotkał z tym problemem czy też nie, ale mimo tego, że nie używam zbyt często radia, to i tak mnie to po prostu denerwuje. Sprawdzałem już połączenie radia na wejściu/wyjściu co prawda na czuja, W świecie gier online, takich jak otwarty ważne jest, aby pamiętać o balansie. "Czasem gra, czasem nie" to przypomnienie, że choć rozrywka online może być ekscytująca, równie ważne jest, aby znaleźć równowagę między grą a innymi aspektami życia bo nie mogłem górnej pokrywy ściągnąć (mam wersję ze schowkiem) i w trakcie jak radio grało nic się nie działo mimo, że przewodami poruszałem. Zastanawiam się czy to nie będzie problem z samym głośnikiem, albo wiązką przewodów przy głośniku. Jednak co mnie dziwi najbardziej, to fakt, że czasem gra i jest spokój, a czasem włączy się i po chwili wyłączy. Najczęściej problem znika w momencie gdy wyłączę i włączę radio ponownie. To mnie dziwi najbardziej. Może to już kwestia samego radia? Radio mam normalne - salonowe. Jakieś pomysły?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 
taki sam problem
 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości