Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

mlody1985
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2013, o 20:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rypin
Kontakt:

Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: mlody1985 »

Witam!!
Mam nadzieję, że tym razem trafiłem dobrze i nikt mojego postu do śmietnika nie wyrzuci .
Pierwsza rzecz.. sprzęgło a raczej jego wciskanie. Samochód trochę postał w garażu po kupnie. Mycie czyszczenie i itp. rzeczy. I dziś podczas wciskania sprzęgła tak po prostu bez uruchomionego silnika wydawało jakiś dziwny dźwięk. Tak jakby nie było nasmarowane , przynajmniej takie miałem pierwsze wrażenie. Podczas jazdy słyszane ale może mniej ale biegi wchodzą ładnie i wszystko wydaje się ok. Może rzeczywiście jest to kwestia nasmarowania czegoś, chociaż nie wiem czy tu wd40 jest najlepsze. A druga rzecz stuki w przednim zawieszeniu, na dziurach i itp pierdołach cicho i spokojnie. A podczas hamowania a czasem przy skręcaniu lewa strona daje o sobie znać ale bardzo delikatnie, może coś związanego z stabilizatorem? Z góry dziękuje za podpowiedzi. Mieszkam w małej mieścinie gdzie mamy na krzyż 3 warsztaty samochodowe, więc wolałbym wiedzieć mniej więcej o co chodzi zamiast, żeby Pan Henio wróżył mi z fusów. A najbliższe Aso toyota mam około 100 km.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: carsik »

no ale właśnie takim pytaniem oczekujesz na wróżenie z fusów. Z Twojego opisu nikt nie jest sensownie Ci zapodać czegoś konkretnego.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Indywidualista
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2013, o 21:17
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: Indywidualista »

Co do sprzęgła to musisz sam szukać, a co do stukania przy hamowaniu i skręcaniu to poczytaj tu viewtopic.php?f=112&t=7467&hilit=ku+przestrodze
Awatar użytkownika
chudyone
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 lut 2011, o 11:27
Model Lexusa: is200 sport cross
Skąd:: Straszyn
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: chudyone »

u mnie sprzęgło też skrzeczy ale to wina elementów, jeżdżę już tak około roku i wszystko jest ok:) a co do pukania to jest kilka przyczyn, najlepiej pojechać do stacji diagnostycznej i za 50zl sprawdzą co jest do wymiany.
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: dab1978 »

Prawda jest taka, ze za 50 zł. to oni nic nie sprawdzą...zawsze wychodzi, ze jest igiełka zawias, ale stuka jak stukało, szkoda 5 dyszek i czasu na mało zorientowanych diagnostów i ich mylne maszyny :down:
tylko i wyłącznie kumaty mechanik!!!
co do sprzęgła to oglądając kilka sztuk przed zakupem, to w kazdym "jęczało" po wciśnięciu. u mnie zaczeło kilka tygodni po zakupie i tak do dziś... :szok:
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: NappyBoy »

co do piszczenia sprzegla to w Irl wszyscy mowili " jesli nie piszczy to tak naprawde nie posiadasz prawdziwej Altezzy / Is200 " .

Pozdrawiam
mlody1985
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2013, o 20:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rypin
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: mlody1985 »

Ok. to pukanie to sworzeń. i tak na iparts.pl znalazłem firmy sidem? zna ktoś, posiada, użytkuje? Druga firma która jest dostępna jeżeli chodzi o ten produkt to BLUE PRINT ale tu już cena trochę wyższa. Czy też szukać jakieś innej firmy.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: dS »

Co do sworzni to od siebie polecę 555 mam je u siebie od ponad roku i jest git, moją one dodatkowy otwór w który można wkręcić kalamitki przez które można zaaplikować smaru gdyby coś zaczęło skrzypieć. Ewentualnie Febest też nie jest zły lubo ori. Blueprint lub inną tanizne niewiadomego pochodzenia bym sobie odpuścił.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: Pawełn »

No tak ale piątki to od jakiegoś czasu w ofercie IC już tylko górne zostały, a te dolne blue print dwa razy droższe od trw, zresztą od piątek też jak jeszcze były.
レクサス
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: dead_beat »

Ja na TRW(100zł sztuka) jeżdżę już jakiś czas, około 40tys km i są jeszcze spoko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości