Nawigacja GS300 MKII 1998r.

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
GS300
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 1 lis 2013, o 16:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Nawigacja GS300 MKII 1998r.

Post autor: GS300 »

Witam,
W moim lexusie jest napęd DVD i w środku płytka (po jej wyjęciu nie działa ekran - dziwne?) na której nie ma polskich map, czy takie coś występuje?
Na forum znalazłem kilka tematów o tych mapach do tego modelu, ale nic konkretnego.
Co dziwne też, że skrzynkę mam z tyłu (w bagażniku), a nie z przodu w schowku jak to widać na niektórych instrukcjach.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: Nawigacja GS300 MKII 1998r.

Post autor: Picakus »

GS300 pisze:Witam,
W moim lexusie jest napęd DVD i w środku płytka (po jej wyjęciu nie działa ekran - dziwne?) na której nie ma polskich map, czy takie coś występuje?
Na forum znalazłem kilka tematów o tych mapach do tego modelu, ale nic konkretnego.
Co dziwne też, że skrzynkę mam z tyłu (w bagażniku), a nie z przodu w schowku jak to widać na niektórych instrukcjach.
Navi Ecu powinno być w bagażniku po prawej stronie. O mapy dowiaduj się TU
DANKIN
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 16 mar 2013, o 21:02
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Re: Nawigacja GS300 MKII 1998r.

Post autor: DANKIN »

w schowku powinieneś mieć zmieniarkę na płyty, a w bagażniku z prawej strony skrzynka navi. Dziwne trochę bo masz auto z 98r i masz dvd. Ja mam z konca 2000r i mam CD niestety
Awatar użytkownika
GS300
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 1 lis 2013, o 16:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Nawigacja GS300 MKII 1998r.

Post autor: GS300 »

no tak, zmieniarkę mam w schowku, a nawigację z tyłu, w sumie to tak strzeliłem, że to dvd być może to CD jutro sprawdzę :P
po wyjęciu tej płytki nie działa nic na ekranie, tak powinno być?
DANKIN
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 16 mar 2013, o 21:02
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Re: Nawigacja GS300 MKII 1998r.

Post autor: DANKIN »

ja też nie mam płyty, ale nawiewy i cd działają. Nie działa mi menu i nie mogę latać po funkcjach. Nawet nie wiem jakie tam są. Płyty też nie wsadzę, bo nie mam gdzie dlatego, że skrzynkę navi mam rozwaloną i nie mogę nigdzie dostać w pobożnej cenie, a na allegro 8 stów więc na razie dziękuje
Awatar użytkownika
GS300
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 1 lis 2013, o 16:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Nawigacja GS300 MKII 1998r.

Post autor: GS300 »

DANKING rzeczywiście to problem, spróbuj napisać temat tutaj na forum, że szukasz, sprawdziłem w zakończonych aukcjach na allegro czy może jest coś w przystępnej cenie, ale rzeczywiście drogie te navi jak pies, może spróbuj zadzwonić i zbić cenę, no bo ile jest potencjalnych klientów na taką część, a nóż widelec ktoś będzie potrzebował kasy na gwałt i sprzeda za rozsądną kasę?
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Nawigacja GS300 MKII 1998r.

Post autor: szejk_m »

W GS300 MKII nawigacja czyta tylko (niestety) płyty CD. Bez płyty CD nie działają wszystkie funkcje kryjące się pod przyciskiem MENU (komputer pokładowy, navi, ustawienia itd...).
Kiedy kupiłem swojego GS-a też nie miałem płyty, ale wyszarpałem gdzieś na szrocie z jakiegoś rozbitego anglika. Sama nawigacja jest bezużyteczna, gdyż jest to Wielka Brytania gdzieś sprzed 250 lat.
Ale działają wszystkie funkcje i jest super.

Teraz ukłon w stronę wszystkich potrzebujących - wrzuciłem obraz (format nero) swojej płytki na chomika. Do pobrania TUTAJ

Jak się komuś przyda to stawia :piwko:
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Nawigacja GS300 MKII 1998r.

Post autor: legato97 »

DANKIN pisze:ja też nie mam płyty, ale nawiewy i cd działają. Nie działa mi menu i nie mogę latać po funkcjach. Nawet nie wiem jakie tam są. Płyty też nie wsadzę, bo nie mam gdzie dlatego, że skrzynkę navi mam rozwaloną i nie mogę nigdzie dostać w pobożnej cenie, a na allegro 8 stów więc na razie dziękuje
Zobacze czy u mnie jest cos taniego do kupienia, ile mozesz przeznaczyc?
DANKIN
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 16 mar 2013, o 21:02
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Re: Nawigacja GS300 MKII 1998r.

Post autor: DANKIN »

legato97 im taniej tym lepiej :wink: chodzi mi tylko o te funkcje w menu gdyż lexus navi w tamtych czasach nie popisał się. Auto mam już 8 miesięcy i nie mam pojęcia jakie tam mam opcje. Jeśli ktoś miał by taką skrzynkę to proszę pisać tutaj lub na pw
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Nawigacja GS300 MKII 1998r.

Post autor: dab1978 »

Sorki za niekompetencje, ale jak to rozpakować z tego chomika???;) i co tam w ogóle się znajduje, coś do navi is200 bedzie przydatne?
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości