lexus is 200 check engin + trc

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

lexus is 200 check engin + trc

Post autor: jordi007 »

Witam wszystkich uzytkownikow. Posiadam lexa is 200 benzyne 2.0 przebieg 165 tys. Mam taki problem obroty skoczyly mi na 2.3-2.5 tys/obr same i pochwili zapalil mi sie check engin +trc.czytalem cale forum, roznie piszecie ale ogolnie zawor vvt. bylem na komputerze blad p 1349 mechanik mowi ze do wymiany wariator, i teraz moje pytanie czy to mozliwe bo takiej usterki nigdzie nie wyczytalem, dodoam jeszcze ze pierwszy raz wykasowalem blad kilka dni byl spokoj pozniej przycisnalem i wrocilo ale ja saamochod postoi chwile to samo sie naprawia az do nastepnego przycisniecia. Rozrzad wymieniony jakies 30tys temu olej 2 miesiace temy i wtedy byl czysczony filterek vvt, myslicie ze to moze byc ten wariator i czy ktos ma do niego dojscie bo ja nie moge go nigdzie znalesc a servis nie usmiecha mi sie.
Z gory dzieki za pomoc i ewentualnie jakies inne propozycje
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: lexus is 200 check engin + trc

Post autor: Picakus »

jordi007 pisze:Witam wszystkich uzytkownikow. Posiadam lexa is 200 benzyne 2.0 przebieg 165 tys. Mam taki problem obroty skoczyly mi na 2.3-2.5 tys/obr same i pochwili zapalil mi sie check engin +trc.czytalem cale forum, roznie piszecie ale ogolnie zawor vvt. bylem na komputerze blad p 1349 mechanik mowi ze do wymiany wariator, i teraz moje pytanie czy to mozliwe bo takiej usterki nigdzie nie wyczytalem, dodoam jeszcze ze pierwszy raz wykasowalem blad kilka dni byl spokoj pozniej przycisnalem i wrocilo ale ja saamochod postoi chwile to samo sie naprawia az do nastepnego przycisniecia. Rozrzad wymieniony jakies 30tys temu olej 2 miesiace temy i wtedy byl czysczony filterek vvt, myslicie ze to moze byc ten wariator i czy ktos ma do niego dojscie bo ja nie moge go nigdzie znalesc a servis nie usmiecha mi sie.
Z gory dzieki za pomoc i ewentualnie jakies inne propozycje
Poczytaj sobie ten temat
http://www.clublexus.com/forums/perform ... ilter.html
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: lexus is 200 check engin + trc

Post autor: jordi007 »

dzieki sprawdzalem filterek jest czysciutki. tylko nie moge ogarnac jedniej rzeczy jedni pisza ze to elektrozawor vvt-i a inni czujnik faz rozrzadu po schemacie wyglada ze mowia o tej samej czesc. tylko ktorej i czy czujnik faz rozrzadu mozna nazwac wariatorem. dzisiaj odpialem kostke od vvt-i i wszystko jest oki poza moca ale to logiczne i kontrolkami
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: lexus is 200 check engin + trc

Post autor: jordi007 »

Witam ponownie dzisiaj znowu podpialem zawor prze chwile bylo oki pozniej skoczyly obroty i spadly prawie do min. az wkoncu gasnie, chodzi bardzo nierowno musze dodoawac lekko gazu zeby bylo dobrze. chyba sklaniam sie do czujnika faz rozrzadu tylko dlaczego teraz ma az tak niskie obroty za az gasnie prosze o porade bo nie wiem czy zamawiac czujnik
lucaaszz
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2013, o 09:30
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: lexus is 200 check engin + trc

Post autor: lucaaszz »

Miałem to samo, to ten czujnik vvti. Wymień na używkę i po problemie. ps. żeby po wymianie skasować błąd odepnij akumulator na chwile.
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: lexus is 200 check engin + trc

Post autor: lubelak88 »

zobacz przepustnicę w jakim masz stanie:) może zasyfiona a może do wymiany
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: lexus is 200 check engin + trc

Post autor: jordi007 »

Przepustnica jest oki zanstanawiam sie nad uzywka ale mysle ze wiecie jak z tymi czesciami jest, we wtorek odbieram samochod mechanik wszystko mi sprawdzil i wyczyscil czujnik vvt mowi pojezdzij zobacz moze wystarczy i zebym kupowal nowa, cena 580zl nie ma tragedi pojezdze zobacze ale dzieki za propozycje
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: lexus is 200 check engin + trc

Post autor: jordi007 »

Wymienilem dzisiaj czujnik faz rozrzadu kupilem uzywke z anglika narazie dziala zrobilem dopiero z 20km ale jak narazie jest oki zobaczymy ale dzieki wszystkim za pommoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości