IS300 wskazania wskaźnika spalania

ODPOWIEDZ
wojtas1974
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 25 cze 2013, o 18:44
Model Lexusa: IS
Skąd:: Polska
Kontakt:

IS300 wskazania wskaźnika spalania

Post autor: wojtas1974 »

Witam. Czy to normalne że stojąc np. na czerwonym świetle na wolnych obrotach, skrzynia biegów zapięta na D wskaźnik spalania pokazuje spalanie ponad 20l ?
Przy okazji jakie powinny być obroty na biegu jałowym ? Ja mam 1000obr/min i przy zapinaniu biegu R lub D szarpie troche autem może obroty są troche za duże. Mowa o rozgrzanym silniku (takie ma obroty). Lexus IS300 lpg 2002r.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 wskazania wskaźnika spalania

Post autor: turkus »

Ja mam 800-900 obroty na jalowym, szarpanie jest normalne bo zalacza bieg i chce jechac, przy mocno wcisnietym hamulcu nie szarpie, tylko lekko czuc, ze zalacza bieg. Wskazowka nie oznacza ze pali 20 l tylko ze jest na dole - dopiero od pewnej predkosci sie podnosi i wskazuje spalanie.
wojtas1974
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 25 cze 2013, o 18:44
Model Lexusa: IS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS300 wskazania wskaźnika spalania

Post autor: wojtas1974 »

czyli moje 1000obr/min może być troche za dużo i dlatego mam wieksze szarpnięcie nawet przy mocno wciśniętym hamulcu.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS300 wskazania wskaźnika spalania

Post autor: Yarecki »

turkus pisze: Wskazowka nie oznacza ze pali 20 l tylko ze jest na dole - dopiero od pewnej predkosci sie podnosi i wskazuje spalanie.
Sorry ale nie masz racji.
Właśnie tyle pali na 100km bo nie ruszamy z miejsca.
Przejdź w takim trybie 100km to zobaczysz czy tyle nie spali czyli niemal stojąc.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 wskazania wskaźnika spalania

Post autor: turkus »

Nie niemal stojac tylko po prostu stojac to po pierwsze. Po drugie stojac na jalowym wskaznikowo auto "spali" nieskonczenie wiele, a realnie - i o to chyba pytal autor watku - prawie nic. @Wojtas - chodzi po prostu o to, ze wskaznik spalania pokazuje spalanie odleglosciowo, czyli na 100 przejechanych km, a nie na przyklad na godzine, czyli stojac wedlug takiego sposobu wskazania nasze auta "spalaja" nieskonczenie wiele, a realnie tak nie jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości