[Lexus IS200] Czujnik Temperatury by dommell

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

[Lexus IS200] Czujnik Temperatury by dommell

Post autor: dommell »

Mam taki problemik.

Nie mam odczytów temperatury zewnętrznej.
Pierwsze co zrobiłem to chciałem znaleźć czujnik temperatury. Jak podejrzewałem - nie ma go Z tego co wiem, samochód był kiedyś lekko puknięty w prawy przód, prawdopodobnie przy naprawie czujnik już nie wrócił na swoje miejsce na zderzaku. Mam już inny, działający tylko nie wiem gdzie go mogę podłączyć.
Na stronie:
http://www.bahamutcars.com/workshop/IS_98-05/index.html
nie mogę znaleźć gdzie ten czujnik mam podłączyć, w sensie gdzie mam poprowadzić przewodzik od czujnika... Schemat elektryczny z tej strony coś nie chce mi się uruchomić.
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] Czujnik Temperatury by dommell

Post autor: maxkow »

Czujnik zewnetrzny najlepiej podlaczyc w osłonietym przed wiatrem i suchym miejscu ,dobra sprawa od wew strony zderzaka , tam nie wieje bo osłania zderzak a i mokro nie powinno byc jak dosyc wysoko go umieścisz , dodatkowo jest przed silnikiem wiec dane beda prawdopodobne i cieplo z silnika nie bedzie wplywac na odczyty , pytanie tylko jaki długi jest kabel .

Orginalne czujniki tez z reguly sa tam umieszczane , wiec jesli kiedys był taki czujnik to na 90% na przednim zderzaku lub w jego poblizu.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] Czujnik Temperatury by dommell

Post autor: Thorgal1 »

wiatr nie daje/zmienia temperatury ... to człowiek tylko odczuwa zimno bardziej przy wietrze ... tak czytałem
zaraz za belką przed chłodnicą ... u mnie zaśniedział kable zaraz przy czujniku tak że przy +2 pokazywał -24 ... jak go znalazłem i chciałem zdemontować to czujnik został mi w rekach

thorgal1
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] Czujnik Temperatury by dommell

Post autor: dommell »

Oki, gdzie się powinien znajdować to ja dokładnie wiem, ale u mnie nawet kabelek nie wisi.... i właśnie źródło tego kabelka chcę znaleźć Może wiecie którędy on u was idzie to po "nitce do kłębka" znajdę może jego koniec.

dommell
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: muzz i 3 gości