Który Laptop kupić? Dell XPS 17 czy MSI GX740?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Który Laptop kupić? Dell XPS 17 czy MSI GX740?

Post autor: Travis »

Witajcie :)
Mam mały problem. Potrzebuję zakupić na firmę do końca miesiąca laptop do maksymalnej kwoty 4270zł. Jako że szef kazał mi się zająć tą sprawą zacząłem szukać po allegro i co znalazłem.
Dell XPS 17:
http://allegro.pl/nowy-dell-xps-17-i7-7 ... 17352.html
Specyfikacje w skrócie:
- Procesor i7 (4 rdzenie) max. taktowanie 2.9Ghz
-Grafika Nvidia GF GT445m, 3Gb własnej pamięci
-Pamięć ram 4Gb
-Dysk 500Gb 7200obrotów
-Ekran matowa matryca 17,3" WLED
-system win 7 angielski

Druga opcją jest laptop raczej kierowany do zapalonych graczy
MSI GX740
http://allegro.pl/msi-gx740-i5-460m-8gb ... 40808.html
Specyfikacje:
-Procesor i5 (2 rdzenie) max. taktowanie 2.8Ghz
-Grafika ATI HD5870m, 1Gb własnej pamięci
-Pamięć ram 8Gb
- Dysk 500Gb 7200obrotów
-Ekran TFT-LCD Display
-brak systemu OS

Jak sądzicie który lepiej brać? Laptop ma być wykorzystywany przede wszystkim do montażu video i obróbki obrazu. Czyli ma udźwignąć pakiet Adobe CS5 oraz programy graficzne. Druga sprawa to zadania biurowe... a od czasu do czasu filmy czy też jakaś tam gierka. :P MSI ze swoim modelem już jest od jakiegoś czasu na rynku więc mógł się już lekko zestarzeć. Z drugiej strony Dell który niedawno wyszedł i jest mało informacji na necie jak się sprawdza.
Co sądzicie na ten temat? :)

Za każdą odpowiedź z góry dzięki :piwko:
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Który Laptop kupić? Dell XPS 17 czy MSI GX740?

Post autor: janasek »

Za Dellem przemawia nowszej generczji procesor (cztero-rdzeniowy). Ja bym wziął MSI - ponoć jest to dobra firma, która produkuje podsespoły do komputerów a jakiś czas temu zaczęła robić właśny sprzęt. Do obróbki video i grafiki będzie na pewno dobry. Cena bardzo podobna...

Pzdrawiam
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Który Laptop kupić? Dell XPS 17 czy MSI GX740?

Post autor: tomekb »

ja bym wziol della lepszy procek lepsza firma lepsza jakos laptopów pozatym masz lepsza grafike i ekran oraz w dellu masz system orginalny zastanow sie nad jednym czy taki duzy laptop ci potrzebny bo 17 wogle nie poreczna jest 3,4kg i duzy jest ja jestem zwolennikiem od 14 w dół ale moze do twojej pracy przyda ci sie taki duzy choc w pracy badz biurze mozesz zawsze miec monitor 22 badz wiekszy podpiety pod laptopa i do obróbki wideo i grafiki bedzie porecziejsz z myszka i klawiatura bezprezwodowa

Najlepiej pogadaj z thorgalem on sie na komputerach dobrze zna i moze cos ci taniej załatwi
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Który Laptop kupić? Dell XPS 17 czy MSI GX740?

Post autor: janasek »

Racja, ja też za takim dużym lapem nie jestem. To jest minus. Jeżeli chcesz go przenosić z miejsca na miejsce to laptop powinien być mały, lekki i poręczny. Czyli ekran 17 cali odpada. Chyba że nie nosisz go za daleko i leży sobie elegancko na biurku. :) To co innego.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Który Laptop kupić? Dell XPS 17 czy MSI GX740?

Post autor: dS »

jeśli laptopa masz zamiar nosić to odpuść sobie 17" bo to spory klocek, jeśli ma tylko stać na biurku to zdecydowanie lepszy będzie większy
Dell vs MSI - zdecydowanie Dell - dużo lepsza jakość wykonania, dużo lepszy serwis, ogólnie Del to raczej półka wyższa, MSI to średnia półka jakościowa

zasadnicze pytanie przy zakupie to do czego ma służyć ten sprzęt ?
do zadań biurowych ? Jeśli tak to idiotyzmem jest branie i7, grafiki z 3GB na pokładzie, a RAMu to nigdy za mało więc im więcej tym lepiej ale 4GB to spokojnie starczy.
janasek pisze:Za Dellem przemawia nowszej generczji procesor (cztero-rdzeniowy).
Generacja jest ta sama jedynie model jest wyższy.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Który Laptop kupić? Dell XPS 17 czy MSI GX740?

Post autor: Travis »

Blaszaki do montażu w studiu mam a laptop raczej będzie na stałe w domu więc za często nie będzie wyciągany. Druga sprawa że nie mam u siebie za bardzo miejsca na stacjonarny komputer więc wybór padł na laptopa. Ogólnie do tej pory używam asusa A7S z 17 calowym wyświetlaczem i jest git :) tylko jednak sprzętowo zestarzał się przez ostatnie 3 lata. Za Dellem przemawia dobry wyświetlacz... to jest raczej podstawa w tym czym się zajmuje. Do tego procesor 4 rdzeniowy obsłuży więcej wątków więc będzie szybciej chodził. Ogólnie w blaszaku mam procek i7, z grafiką hd5870, 6gb ram z win 7 i wszystko śmiga naprawdę szybko, szczególnie jak w Adobe Premierze CS5 zada mu się konwersje kilkuset megowego pliku avi na flash video. :) Na papierku specyfikacje mogą wyglądać podobnie ale zastanawia mnie jak bardzo są okrojone w laptopach. Przejdę się po sklepach z komputerami jak będę niedługo w Krakowie to może spece coś mi doradzą :)

W każdym bądź razie dzięki wielkie za odpowiedzi. :piwko:
p0lish
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 23 paź 2010, o 14:24
Model Lexusa: brak

Re: Który Laptop kupić? Dell XPS 17 czy MSI GX740?

Post autor: p0lish »

Ja bym wiął DELLA, ale 17,3 to masakrycznie duża krowa

Mam małą prośbę do tomekB: kolejny post, już kiedyś prosiłem - tego bełkotu nie da się ogarnąć. oddzielaj swój tok myślowy chociaż enterem jak nie możesz znaleźć . albo ,
Kompleksowe pranie tapicerki samochodowej i meblowej. Nowy sprzęt. Warszawa i okolice.

Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Który Laptop kupić? Dell XPS 17 czy MSI GX740?

Post autor: dS »

jak masz się bawić filmami to zdecydowanie bierz i7 + sporo RAMu, można by było tez pomyśleć nad szybkim dyskiem SSD

tutaj masz zestawienie wydajności układów graficznych w laptopach
http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar ... 174.0.html
grafika z lapka MSI niby szybsza ale przy obróbce wideo ma ona drugorzędne znaczenie i na pewno nie da tyle powera co 2 dodatkowe rdzenie w procku
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Który Laptop kupić? Dell XPS 17 czy MSI GX740?

Post autor: tomekb »

p0lish przepraszam za bełkot
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Który Laptop kupić? Dell XPS 17 czy MSI GX740?

Post autor: Thorgal1 »

ZACHOROWAŁEM
ale mi zrobiłeś smaka na tego della - akurat zaczynałem szukać coś dla siebie bo w moim compaqu gwarancja się skończyła i nadaje się do sprzedaży ... a tu taki lapek ... tylko cena boliiiiii ... ale jest cudo - tylko że na tej aukcji bym nie kupił - jak na taką cenę niecały rok gwarancji ... nie wiem czy szef będzie szczęśliwy jak mu po 15 m-ce padnie taka zabawka - a padają i to teraz już nie ma znaczenia jaka firma.
normalnie dystrybutor daje 2 lata i takiego bym kupił ... do tego win po ang... powiesz że znasz język ang. dobrze ... no tak ale to już ma mniejsze pole do popisu przy ewentualnej odsprzedaży. Ja w hurtowni znalazłem bardzo podobny:
Klasa produktu: Notebook ; Rodzina produktów: XPS 17; Klasa procesora: Intel Core i7 Mobile; Kod procesora: 740QM; Prędkość procesora: 1,73 GHz; Częstotliwość szyny QPI/DMI: 2,5 GT/s; Pojemność pamięci podręcznej: 6 MB; Technologia Hyperthreading: Tak; Technologia Centrino: Nie; Technologia Centrino Duo: Nie; Pojemność dysku (HDD): 500 GB; Zainstalowana pamięć: 6144 MB; Rodzaj pamięci: SODIMM DDR3; Częstotliwość szyny pamięci: 1333 MHz; Maksymalna wielkość pamięci: 16384 MB; Ilość banków pamięci: 2 szt.; Ilość wolnych banków pamięci: 0 szt.; Przekątna ekranu LCD: 17,3 cali; Typ ekranu: TFT HD+ [LED]; Maksymalna rozdzielczość LCD: 1600 x 900; Typ karty graficznej: NVIDIA GeForce GTX 445M; Zainstalowana pamięć wideo: 3072 MB; Karta dźwiękowa: Zintegrowana; Napędy wbudowane (zainstalowane): DVD±RW Super Multi (+ DVD-RAM) Dual Layer; Typ gniazda rozszerzeń: brak; Urządzenia wskazujące: Touchpad; All-in-one: Tak; Rodzaj baterii: Li-Ion (9 Cells); Złącza zewn.: 1x Mini DisplayPort, 1 x HDMI, 1x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x RJ-45 (LAN), 1x USB 2.0/eSATA, 2x wyjście słuchawkowe, wejście na mikrofon, wejście zasilania (DC-in); Bezprzewodowa karta sieciowa: Tak; Typ bezprzewodowej karty sieciowej: IEEE 802.11b/g/n; Bluetooth: Tak; Zainstalowany moduł WWAN/3G: Nie; IR (podczerwień): Nie; Czytnik kart pamięci: Tak; Typy odczytywanych kart pamięci: SecureDigital Card, SDIO (Secure Digital Card Input/Output), SecureDigital eXtended Capacity Card (SDXC), SecureDigital Card High-Capacity (SDHC), MemoryStick, MemoryStick Pro, MultiMedia Card, xD-Picture Card; Wyposażenie standardowe: 1x10/100/1000BaseT Gigabitethernet (RJ45), głośniki stereo + subwoofer, Mikrofon, Zintegrowana kamera; Zainstalowany system operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium PL 64-bit; Szerokość: 414,9 mm; Głębokość: 287,3 mm; Wysokość: 32,8 mm, 38,5 mm; Masa netto: 3,6 kg; Dokumentacja techniczna: www.dell.pl

na plus 2lata gw, 6gb ram nie 4 , windows pl , cpu ten sam - minus to cena - nie pobiję tej z allegro ale bez zarobku mogę go załatwić na dzień dzisiejszy 4700pln brutto + 16pln brutto przesyłka kurierem ubez na 5000pln - jak pogadam z handlowcem to może jeszcze coś urwie - ale muszą być najpierw na stanie a mają być kolejne sztuki za dwa dni ...

jak dla mnie maszyna wypas - 17" musi być to jest niewiele większy i cięższy a pracuje się super na takiej tafli ... reszta po przyzwyczajeniu za mała - dysk ma 7200obr wiec szybki ale ... :) ssd - zakupiłem do stacjonarki (lubię pograć :) ) OCZ ssd vertex2 90gb o czasach 285 na 275 m/s - stary jaką to ma moc - mam na fonie film jak mi się system odpala win7 + wszytko co mam zainstalowana zawsze na kompie - naprawdę jest to bardzo krótki film ... masakra - jak coś to do tego lapka bym zamontował taki lub poszukał kompa z miejscem na dwa hdd ... system ssd i reszta na 500gb 7200obr.
oki bo się za mocno rozpisałem - polecam dell tylko szukaj z normalną gwarancją. Pozdrawiam
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości