ABS i blokada koła przy hamowaniu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
kfiatq
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 16:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

ABS i blokada koła przy hamowaniu

Post autor: kfiatq »

Witam, zauważyłem że czasem przy mocnym hamowaniu blokuje mi się prawe przednie koło, kontrolka ABS nie świeci, na kabelku nie pokazuje żadnych błędów, wymieniłem nawet czujnik w kole i dalej na suchym prawe koło hamuje z piskiem. Przy okazji pierwszego śniegu przeprowadziłem test co widać na filmiku poniżej. Kilka rozpędzeń i hamulec w podłodze, pompa brzęczy, ABS działa ale za którymś razem na filmie 2:12min koło się zablokowało, słychać przy tym takie stuknięcie. Co to może być? Wydaje mi się że elektronika działa, bardziej coś mechanicznego, czyżby pompa ABS? nie wiem jak jest zbudowana w środku i czy coś tam w środku może się zablokować, jak myślicie?

http://www.youtube.com/watch?v=FuogCUqJ ... e=youtu.be
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: ABS i blokada koła przy hamowaniu

Post autor: Yarecki »

kfiatq pisze:Witam, zauważyłem że czasem przy mocnym hamowaniu blokuje mi się prawe przednie koło, kontrolka ABS nie świeci, na kabelku nie pokazuje żadnych błędów, wymieniłem nawet czujnik w kole i dalej na suchym prawe koło hamuje z piskiem. Przy okazji pierwszego śniegu przeprowadziłem test co widać na filmiku poniżej. Kilka rozpędzeń i hamulec w podłodze, pompa brzęczy, ABS działa ale za którymś razem na filmie 2:12min koło się zablokowało, słychać przy tym takie stuknięcie. Co to może być? Wydaje mi się że elektronika działa, bardziej coś mechanicznego, czyżby pompa ABS? nie wiem jak jest zbudowana w środku i czy coś tam w środku może się zablokować, jak myślicie?

http://www.youtube.com/watch?v=FuogCUqJ ... e=youtu.be
Regeneracja zacisku potrzebna, prowadnica i reparaturki.
Jeśli chcesz to mam niemal nówki ( pewnie ze 2Kkm zrobione na nich) z mojego IS + nowe reparaturki które mi zostały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości