IS200 rozrząd + lewarek zmiany biegów

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
ODPOWIEDZ
unxtres
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 gru 2013, o 11:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bawinkel DE
Kontakt:

IS200 rozrząd + lewarek zmiany biegów

Post autor: unxtres »

Jakoś nie mogę znaleźć na forum może źle szukam, jestem tu od wczoraj więc proszę o wyrozumiałość:)

Chciałem się zapytać o zmianę rozrządu w moim aucie rozrząd był zmieniamy podobno przy 108252 km 16.01.2009 muszę jeszcze to potwierdzić w serwisie w którym auto było podobno serwisowane.
Na dzień dzisiejszy autko ma przejechane 176543 km
Czy jeżeli informacja o zmianie rozrządu z 2009 roku będzie autentyczna to to mogę jeszcze na tym jeździć czy lepiej inwestować?

Drugie pytanie dotyczy lewarka zmiany biegów.
Jestem przyzwyczajony do krótkich lewarków czy można go obciąć? Czy ktoś już podejmował się takich akcji? Robiłem to już w dwóch samochodach i zawsze wychodziło super, wiem jednak że czasem taka operacja może wpłynąć niekorzystnie na zmianę biegów.
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: IS200 rozrząd + lewarek zmiany biegów

Post autor: mikrus »

jeśli chodzi o rozrząd to nie czekaj, możesz sobie tylko problemów narobić. rozrząd nie jest aż tak drogi, a remont silnika może pochłonąć trochę więcej. to oczywiście moje zdanie na ten temat.
natomiast jeśli chodzi o skracanie lewarka skrzyni to było gdzieś na forum opisywane, jakiś pierdolnik do tego był by skrócić ;) ale w sumie czy aż tak długi jest ten lewarek? skracasz go tylko dla celów wizualnych? :)
Pozdrawiam
Mikołaj
unxtres
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 gru 2013, o 11:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bawinkel DE
Kontakt:

Re: IS200 rozrząd + lewarek zmiany biegów

Post autor: unxtres »

mikrus pisze:jeśli chodzi o rozrząd to nie czekaj, możesz sobie tylko problemów narobić. rozrząd nie jest aż tak drogi, a remont silnika może pochłonąć trochę więcej. to oczywiście moje zdanie na ten temat.
natomiast jeśli chodzi o skracanie lewarka skrzyni to było gdzieś na forum opisywane, jakiś pierdolnik do tego był by skrócić ;) ale w sumie czy aż tak długi jest ten lewarek? skracasz go tylko dla celów wizualnych? :)
Nad rozrządem się jeszcze zastanowię, ale też rozważam raczej wymianę.

Co do lewarka i cele wizualne i praktyczne, krótszy lewarek = większa precyzja. Ja się zastanawiałem na prostym rozwiązaniem typu bosh i tarczka:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość