[IS200] Remont silnika?

jasko
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 2 paź 2013, o 17:26
Model Lexusa: IS200
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

[IS200] Remont silnika?

Post autor: jasko »

Witam, oglądam forum od dawna, ale dopiero teraz się zarejestrowałem bo chyba mam duży problem...
Jadąc na trasie coś mi strzeliło, huk, trzask, silnik zgasł, na początku myślałem, że to rozrząd, ale po oględzinach mechanika okazało się, że w ogóle nie ma ciśnienia w silniku (na tłokach), woda dostała się do świec (mokre świece), pasek cały, no i mechanik wstępnie stwierdził, że remont albo wymiana silnika... Mówię wstępnie, bo jeszcze nie było nic rozbierane głębiej. Przebieg ok 260k km (teoretycznie...), olej przed wakacjami wymieniany (nic nie ubyło,przynajmniej niezauważalnie). Powiedzcie mi szczerze co o tym myślicie? Bardzo jest źle.....?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Remont silnika?

Post autor: carsik »

szczerze, to bez oględzin nikt rozsądny niczego ważnego Ci nie powie. Ale jeśli jest brak kompresji i woda w cylindrach zakup sobie nowy silnik (znaczy używany) i ciesz się jazdą. Remont to równowartość Twojego auta.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS200] Remont silnika?

Post autor: michuu »

jasko pisze:Witam, oglądam forum od dawna, ale dopiero teraz się zarejestrowałem bo chyba mam duży problem...
Jadąc na trasie coś mi strzeliło, huk, trzask, silnik zgasł, na początku myślałem, że to rozrząd, ale po oględzinach mechanika okazało się, że w ogóle nie ma ciśnienia w silniku (na tłokach), woda dostała się do świec (mokre świece), pasek cały, no i mechanik wstępnie stwierdził, że remont albo wymiana silnika... Mówię wstępnie, bo jeszcze nie było nic rozbierane głębiej. Przebieg ok 260k km (teoretycznie...), olej przed wakacjami wymieniany (nic nie ubyło,przynajmniej niezauważalnie). Powiedzcie mi szczerze co o tym myślicie? Bardzo jest źle.....?
wymieniaj silnik, a ze starego zostaw sobie trochę gratów na zapas, albo sprzedaj lub tu wystaw ogłoszenie że masz części i osprzęt do niego
jasko
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 2 paź 2013, o 17:26
Model Lexusa: IS200
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

Re: [IS200] Remont silnika?

Post autor: jasko »

silnik wymieniony... dodatkowo za namową mechaników (choć nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale teraz już trudno) 'nowy' silnik został całkowicie rozebrany i sprawdzony, zostały wymienione wszystkie możliwe uszczelki oraz sworzeń tłoka (pierścienie nie były ruszane, co najwyżej może przeczyszczone). I mam w związku z tym pytanie - czy silnik jest teraz na dotarciu? Wg mechaników tak i należy go traktować łagodnie a po przejechaniu ok 1000km trzeba wymienić olej a wcześniej silnik potraktować preparatem typu motul cleaner. Ktoś ktoś może potwierdzić, zaprzeczyć, sprostować albo jakoś skomentować? :)
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Remont silnika?

Post autor: Dawid0ss »

Przy pierwszym silniku - który tak nagle się rozleciał - było coś grzebane ?
Pzdr
jasko
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 2 paź 2013, o 17:26
Model Lexusa: IS200
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

Re: [IS200] Remont silnika?

Post autor: jasko »

Za moich czasów na pewno nic nie było robione, lecz po rozebraniu go okazało się, że był bardzo zaniedbany przez poprzedniego właściciela. Ale teraz już po ptokach, chciałbym wiedzieć jak sprawa wygląda z nowym.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Remont silnika?

Post autor: tomekb »

jasko pisze:silnik wymieniony... dodatkowo za namową mechaników (choć nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale teraz już trudno) 'nowy' silnik został całkowicie rozebrany i sprawdzony, zostały wymienione wszystkie możliwe uszczelki oraz sworzeń tłoka (pierścienie nie były ruszane, co najwyżej może przeczyszczone). I mam w związku z tym pytanie - czy silnik jest teraz na dotarciu? Wg mechaników tak i należy go traktować łagodnie a po przejechaniu ok 1000km trzeba wymienić olej a wcześniej silnik potraktować preparatem typu motul cleaner. Ktoś ktoś może potwierdzić, zaprzeczyć, sprostować albo jakoś skomentować? :)
Wg mnie tak na chłopski rozum trzeba zrobić
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: [IS200] Remont silnika?

Post autor: jankess »

Jasne że warto na początku polatać bardzo spokojnie, obsłuchać nowy silnik i zmienić oliwę a co więcej warto zainteresować się rozrządem i pompą wody czy są świeże te fanty bądź po prostu wymienić na nówki wtedy jest spokój.

wymienili jeden sworzeń tłoka? :roll: , kompresja nowego silnika pomierzona ? jaki olej został zalany i na jaki kazali wymienić ?

mieli silnik na stole rozłożony i każą wlewać środki do czyszczenia a sami go nie wyczyścili ? hmm...



a odnośnie docierania to polataj zmień oliwę ale takie typowe docieranie na spokojnie to się robi jak honowali tuleje pod nowe tłoki , wymieniali pierścienie, wymieniali panewki.
This IS it
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: [IS200] Remont silnika?

Post autor: KRYSPIN BACK »

jasko pisze:silnik wymieniony... dodatkowo za namową mechaników (choć nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale teraz już trudno) 'nowy' silnik został całkowicie rozebrany i sprawdzony, zostały wymienione wszystkie możliwe uszczelki oraz sworzeń tłoka (pierścienie nie były ruszane, co najwyżej może przeczyszczone).
Czyli w ten sposób pozbyłeś się jakiejkolwiek gwarancji lub rękojmi na silnik od sprzedającego.
A widziałeś rozebrany ten silnik? Rozbierał ktoś go w ogóle że teraz chce go czyścić?
Dlaczego był wymieniany tylko jeden sworzeń tłoka?
Kto dostarczał te wszystkie uszczelki i uszczelnienia, ile za nie zapłaciłeś.

Jaki sens było kupować używany silnik skoro i tak wpompowałeś kasę w nowy silnik.

Jak dla mnie to trochę wałkiem pachnie...
LEXUS.jp
jasko
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 2 paź 2013, o 17:26
Model Lexusa: IS200
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

Re: [IS200] Remont silnika?

Post autor: jasko »

KRYSPIN BACK pisze: Czyli w ten sposób pozbyłeś się jakiejkolwiek gwarancji lub rękojmi na silnik od sprzedającego.
Tak, zdaje sobie sprawę, jednakże kupowanie używanych silników to trochę kupowanie kota w worku, teraz przynajmniej wiem co mam w środku.
KRYSPIN BACK pisze: A widziałeś rozebrany ten silnik? Rozbierał ktoś go w ogóle że teraz chce go czyścić?
Tak, widziałem rozebrany silnik i każda jego część była przez nich czyszczona. Dlatego teraz pytam o sens używania cleanerów.
KRYSPIN BACK pisze: Dlaczego był wymieniany tylko jeden sworzeń tłoka?
Ponieważ miał luzy, reszta w porządku.
KRYSPIN BACK pisze: Kto dostarczał te wszystkie uszczelki i uszczelnienia, ile za nie zapłaciłeś.
Warsztat i były z tym niemałe problemy. Trochę z ASO, trochę z różnych hurtowni. Zapłaciłem...dużo.

Rozrząd oczywiście nowy, pompa wody była w dobry stanie dlatego została. Kompresja pomierzona i jest w porządku, olej motul 5w30.
Czyli reasumując traktować silnik jak na dotarciu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości