Przy jakich felgach i oponach najwieksza wygoda?

Groszek
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 23 lis 2013, o 00:58
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Dundalk
Kontakt:

Przy jakich felgach i oponach najwieksza wygoda?

Post autor: Groszek »

Witam serdecznie!
Kupilem niedawno gs300 ktory posiada oryginalne 18calowe felgi i opony 245/40/18 i niekoniecznie mi sie to podoba.Wiem ze Lex nie jest ani za miekki ani za twardy(zawieszenie) ale przy takim zestawie felg i opon auto jest po prostu twarde,slabo tlumi i nie ma wygody jakiej oczekiwalem.Moje pytanie to jakie felgi z jakimi oponami dadza mi szukaną przeze mnie wygode podrozowania czy jakies np. 18stki ale 235/45 albo 225/50 czy jakies 17 a moze 16?Nie znam sie na tym i prosze o wyrozumialosc i pomoc poniewaz kupilem lexa zeby miec 100% wygody a wyglad na boczny tor bynajmniej dla mnie.Z gory dziekuje za kazda odpowiedz.pozdrawiam
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Przy jakich felgach i oponach najwieksza wygoda?

Post autor: luxus »

16" nie wejdzie bo zacisk i tarcza nie puszą, innym seryjnym kołem do tego modelu było 225/50R17 ale nie powiem Ci dokładnie jaka szerokosc i et felgi. Ojciec ma takie koła na zimę ale powiem ci że komfort może jest lepszy ale przy szybszej jeździe na zakrętach nie ma porównania do 18stki...
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Jezeli szukasz balonow to najlepiej ori felgi lexusa z mniejsza srednica alu. Ktora generacje gsa kupiles?
Groszek
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 23 lis 2013, o 00:58
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Dundalk
Kontakt:

Re: Przy jakich felgach i oponach najwieksza wygoda?

Post autor: Groszek »

No wlasnie myslalem o 17 i oponach ale 225/55 jak takie wejda albo co myslicie o wymiane gum przy 18 z 245/40 na 235/45 bedzie to jakas znaczaca roznica? Gsa mam z 2006 roku nie wiem ktora to generacja ale chyba mark3 czy cos ;) Poznaje lexy bo cale zycie audi jezdzilem i 4kolka sa goooowno warte,nigdy wiecej niemca.
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Przy jakich felgach i oponach najwieksza wygoda?

Post autor: luxus »

Do normalnej jazdy radzę oryginalne rozmiary które proponuje producent czyli albo takie jak masz albo wlaśnie 225/50R17 bo na wyższym bedzie bardzo plywał na zakretach
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Groszek
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 23 lis 2013, o 00:58
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Dundalk
Kontakt:

Re: Przy jakich felgach i oponach najwieksza wygoda?

Post autor: Groszek »

Dzieki za pomoc i mysle ze poszukam jakichs 17nastek i zaloze ori rozmiar opon bo pewnie nie bez kozery jest taki a nie inny tym bardziej w marce jaka jest lexus.pozdrawiam
Groszek
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 23 lis 2013, o 00:58
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Dundalk
Kontakt:

Re: Przy jakich felgach i oponach najwieksza wygoda?

Post autor: Groszek »

A co jak bym zalozyl na te moje 18 oponki 235/45 bedzie cos lepiej w sensie wygodniej i nie bedzie nic tarlo?
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Przy jakich felgach i oponach najwieksza wygoda?

Post autor: LinkPL »

Widziałem jak gość miał założone 245/45 to już mu obcierało.

Powiem Ci, że teraz mam dwa komplety zimówek R18 i jedne to Pirelli SottoZero 225/45 - głośne, nie do wytrzymania w koleinach, wręcz ucieka Ci samochód z drogi, a przy przyspieszaniu to już w ogóle.
Drugie to Yokohama 245/40 - nówki, cichsze, w koleinach powiedziałbym, że normalnie się zachowują, bynajmniej nie trzeba mocno ściskać fajery.

To w dużej mierze zależy jeszcze od opony. Jak kupisz Michelin to różnica pewnie będzie, ale to wszystko metoda prób i błędów, a każda opona kosztuje.

Też się zastanawiałem nad 17 kami, ale sprzedający miał dwa komplety 18, więc nie kombinuje.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Groszek
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 23 lis 2013, o 00:58
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Dundalk
Kontakt:

Re: Przy jakich felgach i oponach najwieksza wygoda?

Post autor: Groszek »

No wlasnie to jest ten bol i problem.Bo gdyby wszystko bylo proste to by bylo za dobrze ;) Jezdzilem rano mondeo na 16 w ktorym bylo lepiej jak w lexie jesli o dziury chodzi haha..Sam nie wiem dramat jakis z tymi 18stkami bo duze auto i kola tez w miare duze byc powinny ale skoro sie nie da wiec 17 to jedyna nadzieja. No chyba ze jeszcze ktos cos wykombinowal bo mial podobny dylemat i sie podzieli ;)
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Przy jakich felgach i oponach najwieksza wygoda?

Post autor: ledziu »

Groszek pisze:No wlasnie to jest ten bol i problem.Bo gdyby wszystko bylo proste to by bylo za dobrze ;) Jezdzilem rano mondeo na 16 w ktorym bylo lepiej jak w lexie jesli o dziury chodzi haha..Sam nie wiem dramat jakis z tymi 18stkami bo duze auto i kola tez w miare duze byc powinny ale skoro sie nie da wiec 17 to jedyna nadzieja. No chyba ze jeszcze ktos cos wykombinowal bo mial podobny dylemat i sie podzieli ;)
Powiem Ci z własnego doświadczenia...

Nie patrz 100% na to co ktoś Ci powiedział że będzie ok bo mamy różne upodobania więc jemu było ok a tobie będzie nie ok.
Jeżeli chcesz sprawdzać komfort to rób to na tym samym modelu auta bo jezeli myślisz że znajdziesz rozwiązanie problemu testując koła na mondeo i GSie to jesteś w błędzie.
Ja żeby dopasować sobie to co mi odpowiadało zmieniłem około 7kompletów felg aż wreszcie złapałem to na czym mi zależało.
Jeździłem na oponach 275 i na 235 o wysokościach nawet nie wspomnę...
Mój brat ma teraz GSa i też w sumie zakłada już 4warty zestaw kół bo coś mu nie odpowiada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości