IS kolejny problem

ODPOWIEDZ
mlody1985
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2013, o 20:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rypin
Kontakt:

IS kolejny problem

Post autor: mlody1985 »

Witam!! Kolejny dzień jazdy do pracy IS i dziwna sytuacja. W pewnym momencie pokonywania codziennej trasy co śmieszne zarówno jadąc do jak i wracając w tym samym miejscu auto wpadło w dziwne drgania. Zaczęło się od drgań na kierowy aż w końcu w pewnym momencie myślałem, że przednie koła zaraz odpadną, co trwało chwile ponieważ zaraz skręcałem w boczną drogę i wszystko uspokoiło się. Nie sądzę, żeby to była winna drogi??, ani dwumasy bo na zimnym nic się nie dzieje buda nie lata. Bieg wchodzą dobrze, nie szarpie. Mam do wymiany sworznie przynajmniej tak określił miejscowy spec mechanik bo na nierównościach czy przy hamowaniu słychać stuki. Jestem umówiony na wymianę w sobotę, ale to chyba nie winna akurat tego. Na co zwrócić uwagę jeszcze podczas wymiany. Czy to winna zawieszenia czy coś więcej się pie.... dwumas, krzyżak, wał??
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS kolejny problem

Post autor: Jago »

Możesz mieć źle wyważone koła - wtedy przy wyższych prędkościach mogą mieć miejsce intensywne drgania.
Awatar użytkownika
mar-sbk
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2013, o 00:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: IS kolejny problem

Post autor: mar-sbk »

sprawdź tracze, może są zwichrowane... miałem podobnie w toyce :dirol:
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS kolejny problem

Post autor: turkus »

Jago pisze:Możesz mieć źle wyważone koła - wtedy przy wyższych prędkościach mogą mieć miejsce intensywne drgania.
U mnie w zakresie 70-100 telepało budą przy źle wyważonych kołach. A wyważane były w niby bardzo dobrym i polecanym warszawskim serwisie, do którego moje auto już więcej nie pojedzie.

Ogólnie jest też tak, przynajmniej z Nokianami, że nowe trzeba sprawdzić po około 1 tys. km, czy są dobrze wyważone, bo podobno dopiero po tym czasie się układają.

Jak to było 2 razy w tym samym miejscu to dziwny zbieg okoliczności - obstawiam jednak drogę ;)
mlody1985
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2013, o 20:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rypin
Kontakt:

Re: IS kolejny problem

Post autor: mlody1985 »

Nie wiem jutro sprawdzę na tej samej trasie. Powoli dostaje ku...( dziś wyciągnąłem Radio-jak zwykle zmieniarka i cd nie działa) bo jeszcze miesiąc temu będąc w ASO TOYOTY panowie stwierdzili, że wszystko ok. Zawieszenie sprawdzane, siła hamowania i itp, zbieżność wszystko ok. Może hamulce przyznam, że podczas hamowania przy dużej prędkości czuje bicie na tyle. Chociaż mój przypadek z dzisiaj ewidentnie wskazywał na przód, nie wiem. Zobaczę co jutro, w sobotę sprawdzę wszystko i jak dalej nic wybiorę się może na Puławską do Warszawy pomimo , że mam ponad 150 km ale w końcu ktoś coś poradzi na to . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS kolejny problem

Post autor: michalllw »

Ja obstawiam na poduszke skrzini biegów albo jedną z tych gum przy moście ....
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: IS kolejny problem

Post autor: LinkPL »

A ja obstawiam, że stanął cylinderek w przednim zacisku ;)

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS kolejny problem

Post autor: carinus »

Ja obstawiam żebyś pojechał jeszcze raz tę samą trasę i sprawdził czy faktycznie tylko na tym odcinku coś takiego się dzieje.Mam podobne objawy w dwóch róznych samochodach na jednym odcinku autostrady w Niemczech.Wrażenia są takie jakby coś działo się z zawieszeniem bo autko wpada w dziwny rezonans.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości