Dylemat przy zakupie nowego samochodu. LS400? GS300?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Dylemat przy zakupie nowego samochodu. LS400? GS300?

Post autor: michalWro »

Cześć!

Powooli przymierzam się do zakupu nowego samochodu. Po krótce przedstawię swoje wymagania dotyczące auta. W niedalekiej przyszłości zacznę często jeździć "w trasę", w związku z czym potrzebuję auta przede wszystkim niezawodnego i bezawaryjnego. Jeśli już awaria się przydarzy, to dobrze by było, gdyby części można było dostać w dobrej cenie. W aucie lubię czuć się wygodnie, także z pewnością musi być ono duże, mieć porządne zawieszenie, być dobrze wyciszone. Jeśli chodzi o silnik, to całą moją karierę przejeździłem na Dieslach, ale wydaje mi się, że do takiego auta najlepsza będzie mocna jednostka benzynowa z instalacją LPG, przygotowany jestem na spalanie do 16-18l gazu w mieście. Kwota, jaką chciałbym przeznaczyć na samochód, to około 15 tysięcy złotych.

Podsumowując:
- bezawaryjne,
- dość tanie w eksploatacji,
- wygodne,
- mocna benzyna z podtlenkiem LPG, spalanie do 16-18l,
- cena do 15k zł.

Auta, które wstępnie wyselekcjonowałem, to:
- Lexus LS400,
- Lexus GS300 mkI/II,
- BMW E32/E38 - E32 trochę ciężko znaleźć w dobrym stanie, E38 w takiej cenie,
- Mercedes-Benz W140 - ciężko znaleźć w tej cenie,
- Audi A8 D2 - jak wyżej,
- Honda Legend - ponoć duże spalanie przy średnich osiągach.

Trafiłem na forum Lexusa, bo słyszałem sporo dobrych opinii o modelu LS400. Z tego, co czytałem na forum - większość się potwierdza. Że bezawaryjny, że wygodny, czuć klasę. Auto-marzenie, szczególnie przy moich wymaganiach. Jednak pewną barierą jest dla mnie to, że auto w dobrej cenie będzie miało już około 20 lat i kilkaset tysięcy przebiegu. Chyba każde auto w końcu kończy swój żywot, czy tak nie byłoby w przypadku LS400?
Interesują mnie opinie użytkowników LSa - jak się sprawuje, czy faktycznie (prawie) nic nie trzeba w niego wkładać? Jak ze spalaniem? Lepiej czekać na perełkę w Polsce (aktualnie na allegro 8 sztuk, w tym dwa z Anglii i jeden bez silnika, reszta po około 20k PLN), czy wybrać się na Zachód? Może jest we Wrocławiu osoba posiadająca to cudo i umożliwiłaby obejrzenie go na żywo? :)

Po przejrzeniu wielu tematów na forum, w oczy rzucił mi się też model GS300 mkI, a także GS300 i GS430 mkII. Ten ostatni raczej odpada, ze względu na cenę i swoją "rzadkość". GS300 mkII też raczej jest nie do dostania w moich pieniądzach, ale zawsze warto ruszyć temat. Nie ukrywam, że z wyglądu najbardziej podoba mi się mkI. Jak z wygodą w tych autach? Jak mają się do LS400? Czy w 15 tysiącach jest możliwość znalezienia go w bardzo dobrym stanie? Reszta pytań jak w przypadku LS400.

Wyżej podałem też auta, które biorę pod uwagę - może jest na forum osoba, która miała jedno z nich i porówna je do Lexusów? Czy też nie ma co porównywać? :)
klasyk

Re: Dylemat przy zakupie nowego samochodu. LS400? GS300?

Post autor: klasyk »

LS400 wyróżnia to, że egzemplarz zadbany nie robi niespodzianek. Ale kto Ci sprzeda zadbanego LS400 z dobrze spisującym się LPG za 15 tys ? Cuda może się zdarzają ale mnie się jeszcze zdarzyły.
Ten cud opisałbym tak. Ktoś kupił auto w salonie, przez kilkanaście lat regularnie je serwisował na oryginalnych częściach i unikał kolizji. Później mu się znudziło i postanowił sprzedać samochód za 15 tys zł.

Wszystkie auta, które wymieniłeś są drogie w utrzymaniu. Każdy kto uważa inaczej, wg mnie myśli życzeniowo. Za wymienioną kwotę można kupić samochód mający za sobą kilku właścicieli i to nie tak zamożnych, jak ten, który odebrał je z salonu. W aucie będą już różnego rodzaju "patenty", "zamienniki", opony kupione jako używane, braki w spinkach, osłonach, itp To wszystko bardzo skutecznie niszczy opinie o bezawaryjności.

Obejrzyj zadbane egzemplarze za granicą. Zobacz ich ceny i wyciągnij wnioski.

Moim zdaniem dzisiaj nie powinno się kupować LS400 - bo ten jest tani w utrzymaniu. Raczej ze względu na kulturę pracy silnika, niskie (jak na taką pojemność) spalanie, ciszę w kabinie, komfortowe pneumatyczne zawieszenie czy dobrą jakość wnętrza. Jest to jeden z kamieni milowych światowej motoryzacji, który wskazał producentom z USA, gdzie jest ich miejsce. Jest rzadko spotykany na europejskich drogach a w Polsce jeszcze rzadziej. Po prostu ciekawy samochód na który ja wydałbym nawet 50 tys, jeśli tylko spełniałby warunki opisanego wyżej cudu.
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Dylemat przy zakupie nowego samochodu. LS400? GS300?

Post autor: KRYSPIN BACK »

Za 15 tyś kupisz coś co będzie wymagało servisu (czytaj wkładu finansowego) i to niemałego.

Żadne z aut, które wymieniłeś nie jest tanie w eksploatacji. Chyba, że ktoś mówi o pseudo servisie. Czyli tylko aby się toczyło do następnej awarii. Ale to nie auto w trasy...

Na dzień dobry np dla LS400 sprawdź sobie ceny:
- rozrządu z wymianą
- olej w skrzyni + filtr
- olej w silniku + inne płyny ustrojowe
- servis lpg
+ do tego komplecik opon, klocki i tarcze na przód

Dołóż na początku zaoszczędzisz potem.
Powodzenia
LEXUS.jp
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Dylemat przy zakupie nowego samochodu. LS400? GS300?

Post autor: krzywydg »

Cena nie oddaje stanu faktycznego!! Podjedź, pooglądaj i negocjuj cenę, bo tu i tak Ci nic nikt nie powie ;)
Ja jako posiadacz Gs mk1 będe Ci nakłaniał do zakupu tego auta.
Koszty na lpg ok 40zł/100km.
olej do silnika ok 6l
do skrzyni 3 litry
filtr skrzyni możesz kupić a nie musisz ( 50zł)
rozrząd 500zł + 300 robota, łatwy w założeniu coś al'a Astra G
Klocki tarcze itp. wszystko kupujesz wedle uznania możesz za 300 możesz za 1300 ;)

Jeden narazie godny uwagi http://tablica.pl/oferta/lexus-gs300-CI ... 0ded0fffef
na ładnej lampce z przodu jeśli opis prawdziwy to moża obejrzeć

Jedną wadą GS300 jest brak czarnej tapicerki!! no ale cóz nie można mieć wszystkiego ;)

Co do LS, ładne ale trzeba mieć kase na start....

ps. odnośnie tego autka z linku. przód i tył oryginalny można poznać po lampach i blendzie , z pierdół to antena chyba działa bo wysunięta cała ( a to rzadkość) :)
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Dylemat przy zakupie nowego samochodu. LS400? GS300?

Post autor: michalWro »

Dzięki za odpowiedzi. Zacznijmy od początku.
klasyk pisze:LS400 wyróżnia to, że egzemplarz zadbany nie robi niespodzianek. Ale kto Ci sprzeda zadbanego LS400 z dobrze spisującym się LPG za 15 tys ? Cuda może się zdarzają ale mnie się jeszcze zdarzyły.
Ten cud opisałbym tak. Ktoś kupił auto w salonie, przez kilkanaście lat regularnie je serwisował na oryginalnych częściach i unikał kolizji. Później mu się znudziło i postanowił sprzedać samochód za 15 tys zł.

Wszystkie auta, które wymieniłeś są drogie w utrzymaniu. Każdy kto uważa inaczej, wg mnie myśli życzeniowo. Za wymienioną kwotę można kupić samochód mający za sobą kilku właścicieli i to nie tak zamożnych, jak ten, który odebrał je z salonu. W aucie będą już różnego rodzaju "patenty", "zamienniki", opony kupione jako używane, braki w spinkach, osłonach, itp To wszystko bardzo skutecznie niszczy opinie o bezawaryjności.

Obejrzyj zadbane egzemplarze za granicą. Zobacz ich ceny i wyciągnij wnioski.

Moim zdaniem dzisiaj nie powinno się kupować LS400 - bo ten jest tani w utrzymaniu. Raczej ze względu na kulturę pracy silnika, niskie (jak na taką pojemność) spalanie, ciszę w kabinie, komfortowe pneumatyczne zawieszenie czy dobrą jakość wnętrza. Jest to jeden z kamieni milowych światowej motoryzacji, który wskazał producentom z USA, gdzie jest ich miejsce. Jest rzadko spotykany na europejskich drogach a w Polsce jeszcze rzadziej. Po prostu ciekawy samochód na który ja wydałbym nawet 50 tys, jeśli tylko spełniałby warunki opisanego wyżej cudu.
Chyba się nie do końca zrozumieliśmy. Wiadomo, że przysłowiowa "igła" nie będzie kosztować 15k. Mam świadomość tego, że na start dobrze byłoby zmienić rozrząd, opony i tego typu rzeczy.
Co do eksploatacji - wiadomo, że części są droższe niż do przykładowej Corsy. Chodziło mi raczej o to, że części są droższe, ale też rzadziej się je wymienia.

Po przejrzeniu tablicy znalazłem takie ogłoszenia:
http://tablica.pl/oferta/lexus-ls-400-l ... 700ff0c20f - z opisu OK, brak LPG, przebieg oczywiście lewy, ale na to nawet nie zwracam uwagi. Nie wiem, jak samochód prezentuje się w rzeczywistości, na zdjęciach może wyglądać ładnie, a mechanicznie być złomem.
http://tablica.pl/oferta/lexus-ls400-uc ... 700ff0c20f
http://tablica.pl/oferta/lexus-ls-400-C ... 700ff0c20f

Wiadomo, że auta te nie są idealne. Pytanie, czy są do zrobienia we w miarę rozsądnej kwocie, czy po prostu sobie odpuścić te okolice cenowe.

KRYSPIN BACK pisze:Za 15 tyś kupisz coś co będzie wymagało servisu (czytaj wkładu finansowego) i to niemałego.

Żadne z aut, które wymieniłeś nie jest tanie w eksploatacji. Chyba, że ktoś mówi o pseudo servisie. Czyli tylko aby się toczyło do następnej awarii. Ale to nie auto w trasy...

Na dzień dobry np dla LS400 sprawdź sobie ceny:
- rozrządu z wymianą
- olej w skrzyni + filtr
- olej w silniku + inne płyny ustrojowe
- servis lpg
+ do tego komplecik opon, klocki i tarcze na przód

Dołóż na początku zaoszczędzisz potem.
Powodzenia
Jestem przygotowany na wkład finansowy, pytanie - jak wielki to wkład? Czy konieczny byłby od razu przy zakupie auta, czy możnaby to robić stopniowo?


krzywydg pisze:Cena nie oddaje stanu faktycznego!! Podjedź, pooglądaj i negocjuj cenę, bo tu i tak Ci nic nikt nie powie ;)
Ja jako posiadacz Gs mk1 będe Ci nakłaniał do zakupu tego auta.
Koszty na lpg ok 40zł/100km.
olej do silnika ok 6l
do skrzyni 3 litry
filtr skrzyni możesz kupić a nie musisz ( 50zł)
rozrząd 500zł + 300 robota, łatwy w założeniu coś al'a Astra G
Klocki tarcze itp. wszystko kupujesz wedle uznania możesz za 300 możesz za 1300 ;)

Jeden narazie godny uwagi http://tablica.pl/oferta/lexus-gs300-CI ... 0ded0fffef
na ładnej lampce z przodu jeśli opis prawdziwy to moża obejrzeć

Jedną wadą GS300 jest brak czarnej tapicerki!! no ale cóz nie można mieć wszystkiego ;)

Co do LS, ładne ale trzeba mieć kase na start....

ps. odnośnie tego autka z linku. przód i tył oryginalny można poznać po lampach i blendzie , z pierdół to antena chyba działa bo wysunięta cała ( a to rzadkość) :)
Spodziewałem się, że w moich możliwościach finansowych najłatwiej będzie znaleźć GS300. Jak wygląda porównanie komfortu jazdy GS300 vs LS400? Czy różnica jest ogromna, czy jednak nie aż tak istotna?
Na tablicy znalazłem kilka ogłoszeń, m.in.:
http://tablica.pl/oferta/lexus-gs300-ma ... 077aca09d4
http://tablica.pl/oferta/lexus-gs300-CI ... 8892e82263 - mk2 w tej cenie? Nieco dziwne.
http://tablica.pl/oferta/lexus-gs-300-C ... af22b7b527
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Dylemat przy zakupie nowego samochodu. LS400? GS300?

Post autor: krzywydg »

co Ty to kolego za nissana tu wstawiłeś?? czytaj ogłoszenia ;) Jeśli chodzi o ocene aut proponuje zapoznać sie z tematem out do oceny w innym dziale
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Dylemat przy zakupie nowego samochodu. LS400? GS300?

Post autor: michalWro »

krzywydg pisze:co Ty to kolego za nissana tu wstawiłeś?? czytaj ogłoszenia ;) Jeśli chodzi o ocene aut proponuje zapoznać sie z tematem out do oceny w innym dziale
Hah, sorry. Wcześniej widziałem to auto opisane jako Lex GS300 patrzę - Nissan :D. Teraz na szybkiego przejrzałem linki i bezmyślnie wkleiłem.
Co do oceny aut - jasne, wiem o istnieniu tych działów ;) Po prostu pytam wstępnie, czy takie samochody są możliwe w takich cenach.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Dylemat przy zakupie nowego samochodu. LS400? GS300?

Post autor: tomekb »

Moje zdanie jest takie: Chcesz kupić 15-20 letnie auto za 15 i dołozyc do tego okolo 5-6 tysi razem tj okolo 21 tysięcy.
Moja propozycja jest inna kup jeżdżącego ls/gs za 6-7 z gazem nie zgnitego ale do poprawek lekkich blacharskich i zrób sobie igłe za 15000PLN tzn
wymienisz rozrzad uszcelki które sia poca regulacja zaworów olej paski pk itp wydasz ok2-3tysi zrobisz sobie zawias2-5 tysi w zaleznosci od tego jakich komponetów uzyjesz oddasz auto na renowacje lakieru wymienisz olej w skrzyni i hamulce i masz praktycznie nowe auto za 19-20 tys w którym wiesz co masz

P.S. moze dojsc jeszcze akumulator no i zastanowilbym sie nad gumami (amortyzującymi) układ napedowy.

http://tablica.pl/oferta/toyota-lexsus- ... 0ded0fffef
http://tablica.pl/oferta/lexus-ls400-CI ... 1f8c70671b
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Dylemat przy zakupie nowego samochodu. LS400? GS300?

Post autor: KRYSPIN BACK »

michalWro pisze:Dzięki za odpowiedzi. Zacznijmy od początku.
KRYSPIN BACK pisze:Za 15 tyś kupisz coś co będzie wymagało servisu (czytaj wkładu finansowego) i to niemałego.

Żadne z aut, które wymieniłeś nie jest tanie w eksploatacji. Chyba, że ktoś mówi o pseudo servisie. Czyli tylko aby się toczyło do następnej awarii. Ale to nie auto w trasy...

Na dzień dobry np dla LS400 sprawdź sobie ceny:
- rozrządu z wymianą
- olej w skrzyni + filtr
- olej w silniku + inne płyny ustrojowe
- servis lpg
+ do tego komplecik opon, klocki i tarcze na przód

Dołóż na początku zaoszczędzisz potem.
Powodzenia
Jestem przygotowany na wkład finansowy, pytanie - jak wielki to wkład? Czy konieczny byłby od razu przy zakupie auta, czy możnaby to robić stopniowo?
Wszystko zależy od tego jaka perła ci się trafi... czasami bywa i tak że może być miło
Mi niedawno udało się wyszukać lexa rx300 z zrobionym 30 tyś wcześniej rozrządem, świecami, wymienionym olejem i filtrem w skrzyni z pełną historią servisową + pełną historią servisową instalacji LPG, auto nigdy nie miało nic malowane po za fabryką (jest 100% w oryginale) i jakby mało tego pierwszy raz kupiłem auto zatankowane PB na maxa + 3/4 zbiornika LPG. W zasadzie pakietem startowym jest olej w motorowni + filtry. Doszukałem się jeszcze lekko luźnego łącznika i muszę zajrzeć do luzów zaworowych.

Dlatego zanim kupisz, zdecyduj się na konkretny model, przestudiuj ceny części i servisu tak żebyś wiedział na co możesz liczyć jeśli zakupisz auto, ile musisz wsadzić (to też dobrze czasami pomaga w urwaniu grosza na cenie) i jak rozmawiać z kupującym. Podstawa to świadomość sytuacji w przypadku zakupu takiego auta. I nie zapomnij sprawdzić szczegółowo auto przed zakupem, szczególnie z LPG... wypadające zapłony, jak była ustawiona mieszanka bogato czy ubogo... to wszystko wróży dalsze losy twojego portfela.
LEXUS.jp
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Dylemat przy zakupie nowego samochodu. LS400? GS300?

Post autor: krzywydg »

Kolego jeśli szukasz zadbanego LS400 to moge CI polecić tą maszyne.. Auto ze sprawdzonego źródła, dobrze serwisowane. Zadzwoń, pogadaj a najlepiej to podjedź.
http://tablica.pl/oferta/lexus-ls400-uc ... 4bab95d764
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość