IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: mario_s »

Witam.
Nie wiem czy komuś udało się uruchomić trzy funkcje tzn. stop, pozycja i mgielne w klapie IS-a za pomocą żarówek W21W5. W dniu wczorajszym udało mi się uruchomić taką instalację, do której wykorzystałem diody prostownicze 6A w ilości trzech sztuk. Początkowo chciałem użyć przekaźnika, ale w końcu zacząłem od półprzewodników. Układ działa, włączenie świateł mgielnych tylnych nie wpływa na światła stopu i na odwrót. Nadmienię tylko że trzeba do klapy doprowadzić dwa przewody "+" stopu i pozycji oraz 2 przewody pomiędzy fogami. Pozostałe informację odnośnie montażu oprawek były już poruszane na tym forum. Dla ułatwienia dorzucam schemat instalacji.
Załączniki
Instalacja stop,pozycja,mgłowe I.jpg
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: lukas78 »

Świetna robota Mariusz :ok:
Podjadę w wolnej chwili i chętnie zobaczę efekt tego pionierskiego (trzy w jednym) moda.
Pozdrawiam kolegę :piwo:
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, o 23:03 przez lukas78, łącznie zmieniany 2 razy.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
miszasms
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2013, o 07:50
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: miszasms »

Fajnie, że podłączyłeś to w ten sposób. Moje założenie jest dokładnie takie samo lecz nie mam czasu się tym póki co zająć. Zamierzam tylko zamontować ewentualnie dodatkowy przełącznik aby w momencie przeglądu móc wrócić do standardu. :biggrin2:
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: mario_s »

Masz dobrą sugestie, wystarczy w przestrzeni bagażnikowej zamontować podwójny wyłącznik i w razie potrzeby wyłączyć stop i pozycje.
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: WoznY »

Świetnie opisane :) Zrobi się cieplej to zabieram się do roboty :) :piwko:
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: mario_s »

Zastosowane diody w układzie to 6 amperowe o napięciu 1000V. Diody mogą być na niższe napięcie, ja zastosowałem takie bo tylko te mieli w sklepie elektronicznym od ręki. Koszt to ok 1zł za sztukę.
Załączniki
Dioda.jpg
Dioda.jpg (18.3 KiB) Przejrzano 10099 razy
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: reha »

Wszystko super, pomysł dobry, ale:
1. Gdzie dostać oprawki dwuwłókowe?
2. 21 W dla stopa zrobionego z przeciwmgielnego to nie za dużo? może dać rezystor i obniżyć napięcie na żarówce do ~8-10 V, aby nie oślepiać innych kierowców?
3. To samo co [2.] tyczy się 5W pozycyjnych - światła pozycyjne mają kierować strumień świetlny w każdym kierunku, a przeciwmgielne zachowują się jak reflektory, więc wzmacniają znacznie światłość żarówki.

Bez dodania rezystora, możemy oślepiać kierowców. Proszę o poprawcie mnie Ci, którzy mają już tego moda i mogą to sprawdzić na własne oczy :)

Pozdro!
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: reha »

AD1. Znalazłem coś takiego: http://www.ebay.pl/itm/Conector-casquil ... 04b&_uhb=1 Czy będzie ok?
Jeszcze koleś na allegro ma 1szt oprawki.
Opcja 2 to: http://allegro.pl/reseter-canceller-t20 ... 41205.html i zostawić samą oprawkę :)
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: mario_s »

Szukaj oprawek od tylnych lamp pozycja/stop. Ja swoje kupiłem od użytkownika tego forum. Kiedyś pytałem na Allegro osóby które sprzedają auta na części, to trzeba wydać za oprawkę ok 50zł.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: IS200 - Stop,pozycja i mgła w tylnej klapie

Post autor: lukas78 »

reha pisze:Wszystko super, pomysł dobry, ale:

2. 21 W dla stopa zrobionego z przeciwmgielnego to nie za dużo? może dać rezystor i obniżyć napięcie na żarówce do ~8-10 V, aby nie oślepiać innych kierowców?
3. To samo co [2.] tyczy się 5W pozycyjnych - światła pozycyjne mają kierować strumień świetlny w każdym kierunku, a przeciwmgielne zachowują się jak reflektory, więc wzmacniają znacznie światłość żarówki.

Bez dodania rezystora, możemy oślepiać kierowców. Proszę o poprawcie mnie Ci, którzy mają już tego moda i mogą to sprawdzić na własne oczy :)
Pozdro!
Widziałem kolego dzisiaj na własne oczy jak to wszystko działa - i żadne rezystory tu nie są potrzebne - wszystko działa idealnie i zgrywa się z całością jak trzeba :puchar: - myślę, że na przeglądzie też nie powinno być problemu...
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość