[is200]Sworzen wahacza

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
bartezzz3
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:14
Model Lexusa: Lexus IS200
Kontakt:

[is200]Sworzen wahacza

Post autor: bartezzz3 »

Witam Czy wymienial ktos z was sworzen wahacza dolnego z przodu? Mam jeszcze jeden maly problem. :/ Do wymiany mam tuleje tylnej belki? Wymienial to ktos ? Bo nigdzie takiej nie moge dostac a w aso taka tulej kosztuje 360zl.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Sworzen wahacza

Post autor: tomekb »

jesli chodzi o sworzeń to nie robielam poza tym całe wahacze dolne z przodu regenerowałem. Jeśli chodzi ci o ta tuleje w zwrotnicy tzn pływające to je mi gosciu zregenerował w KAtowicach na warszawskiej jest cały temat http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=36&t=112 innych nie robilem.Wytrzymało to już około 16000km i nie ma luzów, koszty około 50PLN za sztuke
Z tego co wiem to sworznie sa dosyc drogie do ISa można tez je zregenerować nie wiem na ile to jest rowiazanie dobre ale pewnie jak bede musiał to sie nad tym zastanowie gdyż jest u nas pare dobrych warsztatów regenerujących takie podzespoły.
Powiedz dokladnie o która tuleje ci chodzi
bartezzz3
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:14
Model Lexusa: Lexus IS200
Kontakt:

Re: Sworzen wahacza

Post autor: bartezzz3 »

Tuleja belki poprzecznej. Mam do wymiany dwie z jednej i z drugiej strony.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Sworzen wahacza

Post autor: tomekb »

jesli 360PLN to duzo dla ciebie , dla mnie by było to bym zregenerował w jakimś dobrym warsztacie gdyz takie czesci w Polsce ciezko dostepne sa zaminne ja sie naszukałem tego co zregenerowałem z miesiac dzwoniłem prawie do każdego sklepu wychodzi na to że oni kozystają wszyscy z tych samych hurtowni spróbój jeszcze ściągnać sobie katalog on-line hurtgowni HIPOL moze tam znajdziesz ale ceny tez nie sa niskie czasami droższe od aso 10% rabatu szło by w aso załatwić ale czy gra warta swieczki nie wiem ewentualnie Ted-Gum ta firma wiem ze robi nawet na zamowienie takie czesci. Moze ci zrobia na wzór twoich starych tulei.
Przejżałęm przed chwila w sklep intercarsu internetowy najtansze sworznie 555 93 pln ori toyoty ok 280 od tego rabat ok 20 procent chyba ze nie znasz nikogo wiem ze na forum ktos sie oferowal co mial sklep ze taniej zalatwi
bartezzz3
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:14
Model Lexusa: Lexus IS200
Kontakt:

Re: Sworzen wahacza

Post autor: bartezzz3 »

95 za swozenie to przystepna cena :). A z tymi tulejami to bym byl za tym zeby je zregenerowac, ale nie mam pojecia kto robi takie rzeczy w Wawie. Teraz aktualnie tutaj mieszkam. Najgorsze jest to ze do Beemek ( mialem wczesniej E-46), wszystko mozna kupic za grosze w porownaniu do Lexa :):)):):):)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Sworzen wahacza

Post autor: tomekb »

tylko ja bym za tym 555 to nie do konca był , jesli chodzi o regeneracje to zadaj pytanie na forum palu kolegow z wawy jest pozatym po innych forach poszukaj napewno w stolicy taki warsztat jest
bartezzz3
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:14
Model Lexusa: Lexus IS200
Kontakt:

Re: Sworzen wahacza

Post autor: bartezzz3 »

czemu? myslisz ze lipa 555?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Sworzen wahacza

Post autor: tomekb »

tak mowia mechanicy
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Sworzen wahacza

Post autor: konik_80 »

Ja wymieniałem sworznie dolne z przodu. W UK oryginał kosztuje 50F/szt. Wymiana dość prosta o ile masz dobry ściągacz (ewentualnie duży młotek ale metody wybijania nie polecam).
Są do rozpięcia 2 elementy - drążek kierowniczy i połączenie z wahaczem oraz są jeszcze 2 śruby (bodajże klucz 17mm) od spodu.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sworzen wahacza

Post autor: janasek »

Faktycznie 555 nie ma zbyt dobrej opini wśród mechaników, ale ja bym się aż tak nie bał. Myślę że sworznie jakiś czas pojeźdzą ja bym się raczej bał elementów gumowo-metalowych takich jak tuleje. Cena nie jest wysoka - zresztą większość części 555 jest w dobrych cenach więc jak się rozsypią nastepnym razem po prostu wymienisz na coś lepszego. Mimo wszystko chyba lepsza jest nowa częśc od regenerowanej chociaż jeżeli regenracja będzie dobrze wykonana to też sporo polatasz. :) Za pięć dych może warto...

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości