GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Markuss777 »

Witam Wszystkich i proszę o pomoc. Przy prędkościach od 80km/h do 120km/h pojawia się czasami szarpnięcie. Szczególnie wtedy kiedy jadę np.80km/h odejmę lekko nogę z gazu i chcę przyśpieszać. Nie jest to za każdym razem ale np. przy trasie 70km pojawi się z parę razy ( 5-8 ). Auto kupiłem z przebiegiem 250000 ( do 20000 wszystko robione w ASO Lexa w Poznaniu ) od gościa, który zrobił nim 50000 i na pewno oleju w skrzyni nie zmieniał. Autem zrobiłem 4000 km, wymieniłem olej w skrzyni i po kolejnych 4000km takie objawy wystąpiły. Auto w mieście do prędkości 70km jeździ normalnie, tylko od 80km/h zaczyna się kino...czasami. Przy wymianie oleju mój mech stwierdził, że olej jest strasznie zasyfiały i na pewno nie był długo zmieniany. Dzisiaj wracając z Kołobrzegu wstąpiłem do serwisu automatów w Ustroniu Morskim i spec stwierdził, że to przez nowy olej bo jak stary długo nie był wymieniany to przynajmniej trzymał ciśnienie w kanalikach na sterowniku skrzyni a nowy jest rzadszy i może gubić ciśnienie ( tak mi powiedział ) Wstępna diagnoza - wymiana sterownika na regenerowany - 2500 zł, ale nie wiadomo w jakim stanie są chyba tarcze czy coś takiego i dokładnie to nie wiadomo jaki koszt. Mówił też, że skrzynia musi być tylko i wyłącznie z roku 2000 bo nie wiadomo jak się zachowa komputer z innego roku, jeśli miałbym wywalić całą. Co jeszcze z moich obserwacji? Nie wiem czy to normalne ale tak się dzieje przy minusowych temperaturach albo to zbieg okoliczności:) bo zanim nie było mrozu to Lex chodził jak ta lala. Nie wiem też czy to norma, że silnik na trasie przy tej temperaturze nie osiąga optymalnej temperatury bo wskazówka zatrzymuje się na pierwszej cienkiej kresce ( trochę powyżej ), nie tej pierwszej grubej. Jak jeżdzę, po mieście to temp jest ok, czyli w połowie. Jutro jadę na diagnozę do speca z Koszalina od skrzyń na ul. Ruszczyca bo podobno nie złodziej tylko, prawdziwy fachowiec, a o tym z Ustronia słyszałem niefajne historie. Wiem, że historia o mrozie może głupio brzmi :biggrin2: ale piszę o wszystkim co mi wpadło do głowy podczas moich obserwacji na 6 ostatnich trasach, każda po ok.80km. Powiedzcie proszę czy mam mieć nadzieję, że "samo się naprawi" :biggrin2:i jeździć dalej czy nie ruszać auta i szykować się na spustoszenie w portfelu. Co robić? Dzięki z info.

Pozdrawiam

Marek
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: tomekb »

Skrzynia pasuje z innego roku nawet z polifta co do grzania to wymień termostat oraz płyn w chłodnicy przepukujac układ chłodzenia
P.s. A oleju masz tyle ile trzeba
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Markuss777 »

Dzięki za odp.

Mechanik oleju wlał 2 litry, filtra nie wymieniałem bo nie maiłem dostępnego na miejscu, a jechałem od razu po wymianie w niedzielę na święta ( 1800km ) i nie mogłem czekać. Filtr już kupiłem i znowu chciałem zmienić olej ale boje się zmieniać bo nie wiem czy "spec" z Ustronia mi nagadał głupot czy nie. Mówił, że teraz już może byc tylko gorzej po wymianie.

Co temperatury silnika mam rozumieć, że nie jest to normalne, taka temperatura? Ok, zmienię płyn chłodniczy bo po zakupie nie wymieniałem. Termostat poza ASO dostanę, czy zmawiać w ASO?

THX

Marek
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Picakus »

Markuss777 pisze:Dzięki za odp.

Mechanik oleju wlał 2 litry, filtra nie wymieniałem bo nie maiłem dostępnego na miejscu, a jechałem od razu po wymianie w niedzielę na święta ( 1800km ) i nie mogłem czekać. Filtr już kupiłem i znowu chciałem zmienić olej ale boje się zmieniać bo nie wiem czy "spec" z Ustronia mi nagadał głupot czy nie. Mówił, że teraz już może byc tylko gorzej po wymianie.

Co temperatury silnika mam rozumieć, że nie jest to normalne, taka temperatura? Ok, zmienię płyn chłodniczy bo po zakupie nie wymieniałem. Termostat poza ASO dostanę, czy zmawiać w ASO?

THX

Marek
Termostat radziłbym OEM bo ma ma dwa otwarcia przy 82°c i przy 95°c, ponadto w zamienkach są różne długości skoku tego drugiego otwarcia.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: lukas78 »

Witam,
Termostat kup OEM w aso tak jak kolega powyżej radzi.
Odnośnie skrzyni to jeśli nic się nie poprawi (a przypuszczam, że raczej nie, bo sam temat skrzyni u siebie przerabiałem) to nie wdawaj się w żadne remonty, bo zostawisz worek kasy u speca, a i tak z jej żywotnością po ingerencji może być różnie. Moja rada to rozglądaj się na alledrogo za świeżo sprowadzonymi angolami (dobrze jak trafisz, że auto nie jest jeszcze rozebrane to możesz sprawdzić przebieg) i bierz używkę od nich - wymień w nowo zakupionej skrzynce filtr który masz na stanie oraz oliwę i ciesz się jazdą od nowa. Ja tak zrobiłem przy swoim i skrzynka od dawcy chodzi jak złoto. Koszt używki wyszukanej na spokojnie nie powala na kolana.
Pozdrawiam
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Yarecki »

Najpierw to sprawdź stan oleju bo może przy wymianie zaleli za mało i tym sposobem skrzynia dostaje w dupsko.
Poza tym jaki olej został zalany? Filtr został wymieniony przy wymianie oleju?

Masz LPG?
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: lukas78 »

Yarecki pisze:Najpierw to sprawdź stan oleju bo może przy wymianie zaleli za mało i tym sposobem skrzynia dostaje w dupsko.
Poza tym jaki olej został zalany?
To fakt - oczywiście od tego zacznij co kolega Yarecki radzi, bo o stanie i jakości nowego oleju nic nie napisałeś.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Markuss777 »

Na używki z allegro już patrzyłem, od 700 do 1500 zł :ok: nie jest źle. Olej zalałem ORI z ASO. filtra nie zmieniałem jak pisałem wcześniej. Teraz już mam filtr i chciałem go wymienić przy wymianie oleju, no ale "spec" odradził. Jednak co do tego speca to ma wątpliwości bo kolegę naciągnął na 5000zł w starej Lagunie:) i skrzynia dalej chodziła jak kupa. LPG założone przez poprzedniego właściciela - BRC, chodzi świetnie, ZERO falowania czy jakiś pierdziawek, czkawek, Chck engine etc. Chyba rzeczywiście sprawdzę jutro stan oleju w skrzyni i jak coś to doleję bo 1litr jeszcze został. a termostat i płyn chłodniczy swoją drogą bo dziwne, że temp. niskie łapie na trasie, a po mieście jest ok.

Pozdrawiam i dziękuję

Marek
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Yarecki »

Markuss777 pisze:Na używki z allegro już patrzyłem, od 700 do 1500 zł :ok: nie jest źle. Olej zalałem ORI z ASO. filtra nie zmieniałem jak pisałem wcześniej. Teraz już mam filtr i chciałem go wymienić przy wymianie oleju, no ale "spec" odradził. Jednak co do tego speca to ma wątpliwości bo kolegę naciągnął na 5000zł w starej Lagunie:) i skrzynia dalej chodziła jak kupa. LPG założone przez poprzedniego właściciela - BRC, chodzi świetnie, ZERO falowania czy jakiś pierdziawek, czkawek, Chck engine etc. Chyba rzeczywiście sprawdzę jutro stan oleju w skrzyni i jak coś to doleję bo 1litr jeszcze został. a termostat i płyn chłodniczy swoją drogą bo dziwne, że temp. niskie łapie na trasie, a po mieście jest ok.

Pozdrawiam i dziękuję

Marek
Jaki olej z ASO ATFIII czy ATFIV bo już różne cuda widziałem, że w ASO leje się to co jest na półce a nie to co trzeba więc lepiej się upewnić - takie czasy nikomu się nie ufa do końca.
Jak masz LPG to kolejny krok po sprawdzeniu stanu oleju, odepnij klemę z acu na kilka chwil, pojeździj z 50-100km na Nopb nie przełączając na LPG i sprawdź czy objawy występują na NoPb - bo to może być efekt źle działającej instalacji LPG i sądzę, że to spore prawdopodobieństwo szczególnie przy brc.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: tomekb »

Przy wymianie filtr był odkrecany i oczyszczony czy tylko zlal ci mechanik olej. Uważam że zaczął bym od stanu oleju. Niech fachowcy się wypowiedzą jak to zrobić bo ja nie pamiętam. Jeśli po dolaniu oleju poprawi się to wymień jeszcze raz olej z filtrem.
Dla mnie te objawy to za mała ilość oleju
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości