[IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
603przemek
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2014, o 09:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Myślibórz
Kontakt:

[IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: 603przemek »

Witam,

mam problem z radiem. Oprócz oczywistej awarii zmieniarki CD radio nie chce grać. Nie znajduje mi żadnych stacji radiowych. Jak coś ustawie to szumi jakby antena była zepsuta. Ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: forest »

może najpierw trzeba zmienić bat anteny? mały koszt jak na początek...
SC430 '2002
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: mikrus »

może to zabrzmi banalnie, ale czy czasem nie wyskoczył Ci ten kabelek z radia od anteny? ja miałem tak u siebie, okazało się, że kabelek z gniazda radiowego wyskoczył i nie mogłem ściągać żadnych radiostacji.
Pozdrawiam
Mikołaj
603przemek
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2014, o 09:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Myślibórz
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: 603przemek »

Dzięki za szybką odpowiedź. Po pracy postaram się to sprawdzić.
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: NappyBoy »

przepraszam za offtopa , sprobuj najpierw tak jak koledzy radza . Jednak jesli wszystko zawiedzie mam wlasne radio z is200 na sprzedaz . Jak cos PW.
piter_79
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2011, o 19:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gostyń
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: piter_79 »

duża szansa, że padła głowica ukf, miałem tak u siebie,jeśli wcześniejsze próby nie przyniosą rozwiązania to wymontuj radio i zanieś do jakiegoś elektronika niech sprawdzi czy radio stroi, jeśli nie stroi to poszukaj używanego radia panasonic (raczej starsze modele np: CQRD 100, 105, 110, 115), lub każde inne, grunt żeby głowica miała oznaczenie LA1780 lub LA1781 (w googlach znajdziesz fotki jak to wygląda) i poproś o przelutowanie głowicy, ogólnie częsty temat w autach toyoty, aha cała operacja kosztowała mnie jakieś 70 zł (radio 30zł, elektronik 40zł)
603przemek
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2014, o 09:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Myślibórz
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: 603przemek »

Witam ponownie, sprawdziłem to co koledzy sugerowali: kabel od anteny był wpięty, z anteną wszystko ok. Prawdopodobnie padła głowica ukf. W związku z tym, że na codzień mieszkam w Szczecinie, na elektronice się nie znam, popytałem więc ile kosztowała by wymiana zepsutej głowicy. Ceny oscylowały w okolicach 200zł. Wydaje mi się, że to całkiem spora kwota. Do tego dochodzi jeszcze dokupienie jakiejś zmieniarki usb bo fabryczna też nie działa. Wobec tego rozważam dwie kwestie:

1. Naprawa zepsutej głowicy + dokupienie zmieniarki USB
2. Kupno ramki montażowej (http://allegro.pl/ramka-montazowa-1-2di ... 00092.html), kostki ISO i założenie innego radia (1 albo 2 din) i podłączenie go pod fabryczne głośniki

Mam w aucie zestaw 6 głośników bez zewnętrznego wzmacniacza. Dodam na marginesie, że dzwoniłem do serwisu i sprawdzili mi po numerze VIN, że do mojego auta, z 8 dostępnych typów pasuje fabryczne radio z oznaczeniem 13901 i 13902.

I teraz pytanie o radę do Was drodzy forumowicze. Która opcję wybrać? Osobiście skłaniam się ku zakupowi ramki i zamontowaniu jakiegoś innego radia, ale obawiam się o jakość dźwięku na standardowym sprzęcie. Audiofilem nie jestem, a fabryczne audio w zupełności mi wystarczało. Czy koledzy mogą podzielić się jakimś doświadczeniem? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: NappyBoy »

Ja mam teraz JVC kd-avx44 , musialem zamowic ramke 110zl z przesylka i powiem Ci ze wcale jakiejs dobrej jakosci nie zastalem . Z tego co wiem na allegro sa dostepne tylko te wlasnie ramki od jednego producenta. Radio gra swietnie itp ale czasem wracam wspomnieniami do standardowego radia IS ;)
603przemek
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2014, o 09:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Myślibórz
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: 603przemek »

A jeśli chodzi o jakość dźwięku, to jest lepsza czy gorsza w porównaniu z fabrycznym radiem?
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: NappyBoy »

Powiem tak , fabryczne radio nie ma USB a ja teraz z JVC slucham tylko z USB .

Jesli chodzi o plyty CD bo to testowalem , glosnosc , czystosc i taki miesisty bass to jest to samo ;)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości