hamulce nisko biorą

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

hamulce nisko biorą

Post autor: medyss »

Witam! Otóż po jakimś 1000km od kupna coś zaczęło się dziać z hamulcami... Gdy kupiłem auto, brały normalnie na górze tak w 3/4 wysokości ale na dniach pedał opadał i teraz bierze tak w połowie. Klocki mają jeszcze z 4-5mm tarcze mają już rant, także pewnie cały komplet będzie do wymiany... Tylko zastanawia mnie to że tak drastycznie ten pedał opadł, teraz muszę bardziej uważać przy hamowaniu... :/ Może to ma jakiś związek z systemem SNOW ? Bo pare dni na nim jeździłem w te śniegi... Prosiłbym o pomoc!
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: hamulce nisko biorą

Post autor: jankess »

snow nie ma nic do hebli, sprawdź stan płynu, może odpowietrzyć układ trzeba lub jakaś nieszczelność masz :roll:
This IS it
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: hamulce nisko biorą

Post autor: medyss »

to dziwne bo wszystko było ok.. Narazie żadnych wycieków nie zauważyłem. W zbiorniczku płynu jest trochę ponad minimum. Nie wiem czemu tak z dnia na dzień się zrobiło...
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: hamulce nisko biorą

Post autor: WoznY »

Dolej płynu na maximum i popompuj hamulcem mocno, zdejmij koła po kolei i zobacz w jakim stanie masz przewody hamulcowe, możliwe, że ze starości nie trzymają ciśnienia, albo nawet zaczyna się gdzieś pocić na układzie... to samo może być na cylindrach od zacisków. Chyba nigdzie indziej nie ma opcji uciekać ciśnienie
TmK18
Lex user
Posty: 158
Rejestracja: 9 lip 2013, o 19:25
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: hamulce nisko biorą

Post autor: TmK18 »

Proponował bym najtańszą i najbardziej przydatną opcje czyli wymiana całego płynu hamulcowego na nowy czysty
Gdyż stary nie trzyma już swoich właściwości. Zresztą cytat
"...specyfiką płynu hamulcowego jest pobieranie wilgoci z otoczenia w miarę upływu czasu co powoduje obniżenie temperatury wrzenia. Tym samym przy rozgrzaniu elementów układu hamulcowego mogą powstawać opary wewnątrz układu hydraulicznego. To może powodować wpadanie pedału hamulca i w najgorszym przypadku do utraty hamulca... "

Dwa że Panowie w warsztacie przy okazji wymiany i odpowietrzania sprawdzą szczelność układu hamulcowego
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: hamulce nisko biorą

Post autor: medyss »

posprawdzałem wszystko. Mój egzemplarz jest z włoch także nawet na zaciskach i na tarczach nie ma ani grama rdzy :szok: Gdyby wszystko umyć, jest fabryka :D Niestety tarcze mają już 26mm grubości... Klocków też zostało pare mm no to chyba mam odpowiedź co do 'niskiego brania' hamulca. Teraz mam dylemat jakie tarcze zamówić. Podobno TRW się gną ? Klocki napewno kupuję TRW na 4 koła. Teraz tylko tarcze. Brembo ? ATE ? Może jeszcze coś innego ?
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: hamulce nisko biorą

Post autor: Picakus »

medyss pisze:posprawdzałem wszystko. Mój egzemplarz jest z włoch także nawet na zaciskach i na tarczach nie ma ani grama rdzy :szok: Gdyby wszystko umyć, jest fabryka :D Niestety tarcze mają już 26mm grubości... Klocków też zostało pare mm no to chyba mam odpowiedź co do 'niskiego brania' hamulca. Teraz mam dylemat jakie tarcze zamówić. Podobno TRW się gną ? Klocki napewno kupuję TRW na 4 koła. Teraz tylko tarcze. Brembo ? ATE ? Może jeszcze coś innego ?
Klocki Ferodo będą lepsze od TRW i tarcze można wtedy też Ferodo założyć. Brembo robi dobre tarcze do sportu, do aut cywilnych są mocno średnie.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: hamulce nisko biorą

Post autor: medyss »

viewtopic.php?f=39&t=1575

w tym temacie TRW nie mają aż tak słabych opinii... Gdzie można dostać tarcze ferodo ? Bo nawet nie mogę sprawdzić jaka jest ich cena.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: hamulce nisko biorą

Post autor: Picakus »

medyss pisze:viewtopic.php?f=39&t=1575

w tym temacie TRW nie mają aż tak słabych opinii... Gdzie można dostać tarcze ferodo ? Bo nawet nie mogę sprawdzić jaka jest ich cena.
Temat dosyć stary, a jakość TRW mocno spadła. Za ferodo możesz rozejżeć się na eBay pewnie najszybciej znajdziesz. ;)
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: hamulce nisko biorą

Post autor: medyss »

tylko ze z ebaya to bedzie szło trochę długo a ja potrzebuję można powiedzieć na zaraz bo klocki to już po pare mm tylko mają.. :down:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości