Zapomniany is 300 Sportcross

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
czaqu
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 23 sty 2012, o 21:34
Model Lexusa: Poluje...
Skąd:: Elbląg
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Zapomniany is 300 Sportcross

Post autor: czaqu »

Witam kolegów i koleżanki.

Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie , na które szukam merytorycznej odpowiedzi.

Zastanawia mnie jedna kwestia : Co takiego się wydarzyło w życiu publicznym i motoryzacji, że upolować is 300 " 2JZ-GE I6 " w sedanie bądź w wersji Sportcross graniczy w Polsce z cudem...? :scratch:

Z lat ubiegłych pamiętam, że szukając owego modelu , można było przebierać pomiędzy 5-10 sztukami w różnych portalach aukcyjnych.

Wiem doskonale ,że jest to produkt bardzo dobry jakościowo z dobrym silnikiem i chyba dowodzi to temu , że po ten rarytas trzeba wybrać się na zachód :ok:

Co wy o tym sądzicie?

pzdr.PL
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: Zapomniany is 300 Sportcross

Post autor: mikrus »

Było w sumie wspominane ostatnio w jakimś poście ;) w sumie chodziło o to, że akcyza za sprowadzenie samochodu wzrasta z 3% (jeśli dobrze pamiętam) do idiotycznych 18% więc ludziom się za bardzo nie opłaca go sprowadzać, bo w tej cenie można znaleźć coś już całkiem innego (ciekawszego? - wg. mnie nie zupełnie). Sam ostatnio zastanawiam się czy nie zmienić swojego na IS300, ale jest ich jak na lekarstwo...
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Zapomniany is 300 Sportcross

Post autor: carinus »

Druga sprawa to stan techniczny tego co mozna znaleśc na naszym rynku.Kiedyś takiego IS300 znalazłem w kombi i była to porażka świeżo sprowadzona z Niemiec.
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zapomniany is 300 Sportcross

Post autor: michuu »

czaqu pisze:Witam kolegów i koleżanki.
Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie , na które szukam merytorycznej odpowiedzi.
Zastanawia mnie jedna kwestia : Co takiego się wydarzyło w życiu publicznym i motoryzacji, że upolować is 300 " 2JZ-GE I6 " w sedanie bądź w wersji Sportcross graniczy w Polsce z cudem...? :scratch:
Z lat ubiegłych pamiętam, że szukając owego modelu , można było przebierać pomiędzy 5-10 sztukami w różnych portalach aukcyjnych.
Wiem doskonale ,że jest to produkt bardzo dobry jakościowo z dobrym silnikiem i chyba dowodzi to temu , że po ten rarytas trzeba wybrać się na zachód :ok:
Co wy o tym sądzicie?
pzdr.PL
a kiedy chciałbyś kupować?
Bo zaczynam powoli myśleć o czymś innym - jak mi nić się nie odmieni i moja druga połowa nie wyrzuci mnie z domu to w tym roku planuje coś nowego sobie sprawić, więc is300 SC będę oddawał w dobre ręce
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Zapomniany is 300 Sportcross

Post autor: KRYSPIN BACK »

Poszukaj sobie w zagranicznych serwisach takiego is300 w fajnym stanie, potem cenę przemnóż przez kurs euro i dolicz 18,1 % akcyzy (wyjściowa do akcyzy jakieś 5 tyś mniej niż rynkowa)

będziesz znał odpowiedź pod kątem cen zaporowych

A co do egzemplarzy wtórnych z rynku, ceny tych aut spadły i dla wielu marka lexus stała się w zasięgu ręki, dostępność spowodowała że coraz więcej ludzi ma okazję spróbować auta..

Paradoksalnie jest np. z RX300, ceny tych aut w nienagannym stanie wzrosły w ostatnim czasie....
LEXUS.jp
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapomniany is 300 Sportcross

Post autor: turkus »

KRYSPIN BACK pisze:(wyjściowa do akcyzy jakieś 5 tyś mniej niż rynkowa)
Dużo mniej, wg Eurotaxu auto jest obecnie warte w granicach 10 tys. zł, nikt za 15 tys. w Niemczech dobrego nie puści.
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Zapomniany is 300 Sportcross

Post autor: kolunio »

turkus pisze:
KRYSPIN BACK pisze:(wyjściowa do akcyzy jakieś 5 tyś mniej niż rynkowa)
Dużo mniej, wg Eurotaxu auto jest obecnie warte w granicach 10 tys. zł, nikt za 15 tys. w Niemczech dobrego nie puści.
Eurotax eurotaxem a i tak naliczają po swojemu....;)
czaqu
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 23 sty 2012, o 21:34
Model Lexusa: Poluje...
Skąd:: Elbląg
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zapomniany is 300 Sportcross

Post autor: czaqu »

Wniosek z tego jest następujący:

1) Ponosząc koszty ściągnięcia + akcyza ... warto tę kasę zainwestować w :LEXUS: z naszymi tablicami. :ok:
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Zapomniany is 300 Sportcross

Post autor: KRYSPIN BACK »

turkus pisze:
KRYSPIN BACK pisze:(wyjściowa do akcyzy jakieś 5 tyś mniej niż rynkowa)
Dużo mniej, wg Eurotaxu auto jest obecnie warte w granicach 10 tys. zł, nikt za 15 tys. w Niemczech dobrego nie puści.
ale ja mówię o stawce do wyliczenia akcyzy a nie kto za ile w Niemczech puści czy ile jest warte według Eurotaxu

dla przykładu dla RX300 z 2000 roku podstawą do akcyzy przy przebiegu 270 tys jest 13800 pln

jeśli do tych 13800 doliczysz 5 tysi masz mniej więcej cenę rynkową w PL

Jasne można próbować wpisać mniej
LEXUS.jp
7ommy
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 5 paź 2013, o 18:40
Model Lexusa: IS 300 Sportcross
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapomniany is 300 Sportcross

Post autor: 7ommy »

jak szukalem swojego to faktycznie krew mnie zalewala, ze nic nie ma, na szczescie trafilem jeden, w srednim stanie ale za bardzo sensowne pieniadze i doprowadzam go do perfekcji :) tzn praktycznie juz jest niezle ale jeszcze zderzak przod mam od sedana, a SC jest duzo fajniejszy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości