VSC Removal kit

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

VSC Removal kit

Post autor: legato97 »

Wiec tak, natknalem sie na takie ustrojstwo I sie zastanawiam, mozna dzieki niemu calkowicie wylaczyc VSC( jest guzik, wiec mozna zaraz wlaczyc) Zastanawia mnie to dlatego, ze po zalozeniu szpery, jazda po rondach I winklach jest calkiem inna, ale jezeli chce pokrecic sie troche to cos uparcie mnie blokuje...Czy odlaczenie vsc uleczy GSa?
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: VSC Removal kit

Post autor: Travis »

Z tego co pamiętam to w IS300 wystarczyło wyciągnąć odpowiedni bezpiecznik i VSC już się nie włączało.
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: VSC Removal kit

Post autor: michuu »

Travis pisze:Z tego co pamiętam to w IS300 wystarczyło wyciągnąć odpowiedni bezpiecznik i VSC już się nie włączało.
W IS300 wyłączysz guzikiem tylko trakcje, ale nie stabilizacje. Przytrzymanie guziczka też nic nie daje.
Niektórzy montują dodatkowy przełącznik od skrzynki bezpieczników i odcinają TRC + VSC - potem by to włączyć trzeba na chwile auto zgasić.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: VSC Removal kit

Post autor: LinkPL »

W trzeciej generacji jest coś takiego ...

1. Auto stoi na skrzyni P i wyłączony hamulec ręczny
2. Startujesz silnik
3. Włącz hamulec ręczny
4. Wciśnij maksymalnie pedał hamulca nożnego - wciśnij hamulec (ten normalny, wiem że oba są nożne)
5. Wciśnij maksymalnie pedał hamulca nożnego
6. Spuść z rękawa ;)
7 Wciśnij hamulec nożny i trzymaj
8. Wciśnij hamulec ręczny i spuść z rękawa - pamiętaj o trzymaniu hamulca nożnego.
9. Wciśnij hamulec ręczny i spuść z rękawa - pamiętaj o trzymaniu hamulca nożnego.
10. Puść hamulec nożny.
11. Włącz hamulec ręczny
12. Wciśnij maksymalnie hamulec nożny i puść
13. Wciśnij maksymalnie hamulec nożny i puść

Na wyświetlaczu deski rozdzielczej powinien zapalić się komunikat Check |VSC i pomarańczowa lampka od trakcji pod lewym kierunkowskazem.

Działa do wyłączenia silnika.


Niestety nie wiem jak to jest z drugą generacją. Szukałem tego, ale nie udało mi się nic znaleźć na tą przypadłość istnienia VSC ;)

Oryginał:

1. Make sure the car is in Park and the parking brake is disengaged before you start the car.
2. Start the engine.
3. Engage the parking brake.
4. Fully depress the brake pedal and then release.
5. Fully depress the brake pedal and then release.
6. Disengage the parking brake.
7. Fully depress and hold down the brake pedal.
8. Engage the parking brake, the disengage it (while holding down the brake pedal).
9. Engage the parking brake, the disengage it (while holding down the brake pedal).
10. Release the brake pedal.
11. Engage the parking brake.
12. Fully depress the brake pedal and then release.
13. Fully depress the brake pedal and then release.


When the "Check VSC" icon is displayed in the multifunction display along with the "Trac-off" icon indicator, you'll know that you have successfully complete the procedure! Your car is transformed!

*** One the car is started you have 30 seconds to complete the process. With practice, the procedure can be completed in app. 15 seconds, unfortunately, must be repeated each time the car is switched off (all systems are returned back to normal).


Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Wlasnie w mk2 nie ma zadnej kombinacji, I nie chce sie bawic w wyciaganie bezpiecznikow czy gaszenia auta zeby system byl znowu gotowy do akcji, I tak jak cos to bede zakladal jako pierwszy bo na bank to dziala w gs300 I aristo mk2...mam nadzieje ze w 430 rez, I systemy przeszkadzajace bedzie mozna wylaczyc...
Awatar użytkownika
hump.O
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 11:43
Model Lexusa: był IS350 jest ISF
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VSC Removal kit

Post autor: hump.O »

W IS 350 dziala dokladnie kombinacja ta ktora podales.. zeby ponownie wlaczyc kontrole nalezy zgasic i odpalic auto.. podobno w is250 to nie dziala niestety
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Chyba musze zmienic tytul:) chodzi o GSa MK2, wiem ze w nowszych modelach sa kombinacje, ale nie chce siedziec w aucie I wyglupiac sie przez 5 min... I moje pytanie bardziej dotyczy tego co zostaje wlaczone po wcisnieciu ori przycisku vsc off, bo cos mnie blokuje....Z reszta mam nadzieje, ze ktos przeczytal dokladnie pierwszego posta.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: VSC Removal kit

Post autor: Travis »

Jak na moje odczucia to wyłącza tylko kontrolę trakcji bo kapcia pali bez problemu. Nie próbowałem co prawda nigdy kręcić bączków ze względu na brak szpery ale kiedyś też czytałem na tym forum że po wyłączeniu VSC i tak dalej działa. Tyczyło się to IS300 i G300. Szukałem tego wątku ale nie znalazłem :/
Ostatnio zmieniony 6 lut 2014, o 11:14 przez Travis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gierade
Lex user
Posty: 224
Rejestracja: 10 paź 2012, o 12:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: SBE
Kontakt:

Re: VSC Removal kit

Post autor: Gierade »

IS200 nie ma VSC.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: VSC Removal kit

Post autor: Travis »

Sorry miało być IS300 AT. 200 wpisałem z przyzwyczajenie :P Poprawione!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości