[IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

[IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: mikrus »

Witam,
Ostatnio przestały mi świecić lampki od oświetlenia tablicy rejestracyjnej w tylnej klapie. Dzisiaj chwila wolnego więc chciałem się tym zająć, ściągam bolce staram się delikatnie podważyć czy coś i ... nic kompletnie. Nie chcę uszkodzić tapicerki, bo po prostu by było mi szkoda, ani robić jakiejś prowizorki. Z tego co wiem wchodzą tam żarówki W5W więc żaden problem. Może ktoś z Was ściągał tapicerkę w tylnej klapie i podobny zabieg robił? Chętnie przyjmę porady i wskazówki jak tego dokonać. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
Kowal
Lex user
Posty: 202
Rejestracja: 29 gru 2011, o 04:08
Model Lexusa: Yaris mk3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Kowal »

W moim byłym GS w ogóle nie świeciło, nie pomagała wymiana żarówek - kable były już przegniłe. Mechanik wymienił mi ten układ na nowy - wstawił od Golfa i wszystko pasowało i śmigało długi czas.
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: banan1984 »

Niewiem jak jest w wersji estate ale nie powinna sie zbyt duzo roznic od sedana, nic nie uszkodzisz, bardzo prosta robota. Wpadkuj 2x 5 SMD 5050 LED W5W i obadaj jak przepieknie wyglada w nocy :dirol:
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: dab1978 »

No jeżeli jest jak w sedanie, to prosta robotoa, to to nie jest...biorąc pod uwagę, ze chodzi tylko o wymiane żarówki. pierwszy raz jest dosyć męczący i denerwujący.
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: carinus »

Miałem koledze sprawdzić dostęp do żarówek,jednak zona zabrała mi autko na cały dzień i wróciła dosyć późno.
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: mikrus »

Nie ma sprawy Grzegorz. Dzisiaj po pracy chciałem zrobić kolejne podejście, ale było już niestety za ciemno, a nie chciałem po omacku działać. Nie mogę odczepić tapicerki... Nie wiem czy gdzieś jeszcze coś trzyma przy mechanizmie zamka (w klapie) czy może gdzieś na półce od klapy coś trzyma.
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: carinus »

Jutro mam wyjazd do Poznania,ale postaram się wczesniej zajrzeć jak to wygląda u mnie.Garaż mam teraz zajęty przez akcję" kociołek centralnego" i po zmroku to już nie ma szans na zrobienie czegokolwiek.Sam jestem zainteresowany wymianą żarówek na oświetlenie LED.
TmK18
Lex user
Posty: 158
Rejestracja: 9 lip 2013, o 19:25
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: TmK18 »

U mnie też przestały świecić z tym że ja ściągnąłem tapicerkę bez żadnego problemu, wystarczy stopniowo podważać te zatrzaski raz z lewej strony raz z prawej
Ale ni jak nie widziałem tam dojścia do odkręcenie kloszy, podważyć od zewnątrz też nie bardzo się da
Ale jutro jeszcze zobaczę bo miałem mało czasu.
a Patrząc po tym zdjęciu to tam są najwidoczniej 2 lub 4 śrubki
Obrazek
Co znalazłem :D http://www.youtube.com/watch?v=_Hd4esNe8SQ
I znalazłem opis graficzny :biggrin2:
http://my.is/forums/f64/is300-how-chang ... ts-340802/
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: carinus »

Udało się zdjąć tapicerkę ale łatwo nie było.Wystarczy wykrecić wkręt od uchwytu zamykania klapy,wyciągasz czarne plastikowe kołki z brzegu tapicerki,demontujesz boczne osłony szyby zaczynając od strony tapicerki.Potem zdecydowanie z dosyć dużą siłą trzeba ciągnąć za tapicerkę bo zatrzaski trzymają masakrycznie.Ja powoli odchylałem tapicerkę i patrzyłem co trzyma,delikatnie używając małej breszki podważałem zatrzaski az wszystko wyskoczyło.Można zdecydowanie pociągnąć ręcznie i powinno wszystko puścić.
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: mikrus »

Wielkie dzięki Grzegorz. Sprawdzę to niebawem, bo jak wracam z pracy to niestety jeszcze ciemno i zimno.
Pozdrawiam
Mikołaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości