IS200 renowacja felg za mniej niż 100zł

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
adamovicius
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 sie 2013, o 09:12
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

IS200 renowacja felg za mniej niż 100zł

Post autor: adamovicius »

Jeżeli masz lekko podniszczone oryginalne 17-tki w swoim :LEXUS: mam dla ciebie prosty i niedrogi sposób na przywrócenie im idealnego wyglądu :D
Pokażę to na przykładzie moich felg które kupiłem na lato.Stan lakieru jest bardzo dobry z wyjątkiem polerowanych rantów.Jak widać na zdjęciach poniżej lakier bezbarwny postanowił się rozstać z aluminium :D
Obrazek
Obrazek
Do pozbycia się resztek lakieru z rantów użyłem papieru ściernego wodnego w odpowiedniej kolejności:
P600-3 arkusze(ten papier robi tutaj największą robotę)
P800-1 arkusz(tylko do wyrównania rys po P600)
P2000-1 arkusz(do wyrówania rys po P800)
Zeszlifowanie jednej felgi ręcznie trwa około 1,5-2 godzin.
Po tym zabiegu wygląda to tak.
Obrazek
Następnie ,aby usunąć rysy po papierze użyłem pasty Farecla G3
Po tej paście pozbywamy się głebszych rys,ale po niej samej zostają rysy i brak połysku,ale felga zaczyna już jakoś wyglądać.
Obrazek
Obrazek
Kolejnym i ostatnim etapem jest użycie pasty Autosol Aluminium Polish.
Po tej paście uzyskujemy lustrzany połysk i to już po minucie ręcznego polerowania.Oczywiście mowa tutaj o kawałku 10cm ,a nie o całej feldze.
Obrazek
Dla uzyskania idealnego lustra trzeba sobie zarezerwować kilka zimowych wieczorów.
Efekt widoczny na zdjęciach uzyskałem w tydzień,czas jaki na to poświęciłem to 12-15 godzin.
Koszty:
-papiery ścierne 10zł
-Farecla G3 35zł
-Autosol Aluminium Polish 20zł
-poświęcony czas-bezcenny :D
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: IS200 renowacja felg za mniej niż 100zł

Post autor: kolunio »

Bardzo ladnie to wyszlo-gratuluje ;) A masz jakis pomysl jak ranty sa porysowane od kraweznikow - jak to wyrownac, naprawic?
Awatar użytkownika
adamovicius
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 sie 2013, o 09:12
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS200 renowacja felg za mniej niż 100zł

Post autor: adamovicius »

Jeżeli rysy nie są głębokie to mozna właśnie tym sposobem zrobić.U mnie były rysy dosyć mocne i w dużej mierze je usunąłem.Trzeba dłużej potrzeć papierem P600 i schodzą.
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: IS200 renowacja felg za mniej niż 100zł

Post autor: WoznY »

Jak są wielkie dziury, to szpachli trzeba użyć :)bo czasem mozna tak szlifować i szlifować, że potem odważników nie będzie gdzie przyklejać :D
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS200 renowacja felg za mniej niż 100zł

Post autor: Yarecki »

WoznY pisze:Jak są wielkie dziury, to szpachli trzeba użyć :)bo czasem mozna tak szlifować i szlifować, że potem odważników nie będzie gdzie przyklejać :D
:biggrin2: :ok:
Awatar użytkownika
Marcin
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 4 paź 2010, o 19:42
Model Lexusa: IS 300 Sport
Skąd:: Ujście k/Piły
Kontakt:

Re: IS200 renowacja felg za mniej niż 100zł

Post autor: Marcin »

WoznY pisze:Jak są wielkie dziury, to szpachli trzeba użyć :)bo czasem mozna tak szlifować i szlifować, że potem odważników nie będzie gdzie przyklejać :D
Jak chcesz zaszpachlować, żeby potem to wypolerować?

Felga aluminiowa, która ma wżery (nie mówię o dziurach na pół centymetra) za każdym razem jest do ścięcia. Można szlifować tak długo, aż zejdzie rysa, oczywiście w miarę rozchodząc się po większej powierzchni. Zaczynając od 1 centymetra, a rozprzestrzeniając szlifowany obszar do 10 cm.
Do tego celu używać najlepiej klocka+papier od 80 do 240 (zależy od wżerów) i kończąc na 400-500 na sucho, później zaczynając już szlifowanie na mokro większymi gradiacjami.
adamovicius pisze:Jeżeli masz lekko podniszczone oryginalne 17-tki w swoim :LEXUS: mam dla ciebie prosty i niedrogi sposób na przywrócenie im idealnego wyglądu :D
Pokażę to na przykładzie moich felg które kupiłem na lato.Stan lakieru jest bardzo dobry z wyjątkiem polerowanych rantów.Jak widać na zdjęciach poniżej lakier bezbarwny postanowił się rozstać z aluminium :D
Obrazek
Obrazek
Do pozbycia się resztek lakieru z rantów użyłem papieru ściernego wodnego w odpowiedniej kolejności:
P600-3 arkusze(ten papier robi tutaj największą robotę)
P800-1 arkusz(tylko do wyrównania rys po P600)
P2000-1 arkusz(do wyrówania rys po P800)
Zeszlifowanie jednej felgi ręcznie trwa około 1,5-2 godzin.
Po tym zabiegu wygląda to tak.
Obrazek
Następnie ,aby usunąć rysy po papierze użyłem pasty Farecla G3
Po tej paście pozbywamy się głebszych rys,ale po niej samej zostają rysy i brak połysku,ale felga zaczyna już jakoś wyglądać.
Obrazek
Obrazek
Kolejnym i ostatnim etapem jest użycie pasty Autosol Aluminium Polish.
Po tej paście uzyskujemy lustrzany połysk i to już po minucie ręcznego polerowania.Oczywiście mowa tutaj o kawałku 10cm ,a nie o całej feldze.
Obrazek
Dla uzyskania idealnego lustra trzeba sobie zarezerwować kilka zimowych wieczorów.
Efekt widoczny na zdjęciach uzyskałem w tydzień,czas jaki na to poświęciłem to 12-15 godzin.
Koszty:
-papiery ścierne 10zł
-Farecla G3 35zł
-Autosol Aluminium Polish 20zł
-poświęcony czas-bezcenny :D
Pamiętaj żeby od czasu do czasu przetrzeć Autosolem całość, zanim zacznie Ci się utleniać aluminium;)
Awatar użytkownika
adamovicius
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 sie 2013, o 09:12
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS200 renowacja felg za mniej niż 100zł

Post autor: adamovicius »

Wiem,wiem :D Jak tylko zacznie się pojawiać nalot będę znowu polerował.Zaopatrzyłem się w odpowiedni zapas pasty :D
Zastanawiałem się nad pokryciem tego lakierem,ale po przeczytaniu wielu opinii postanowiłem zostawić gołe alu.
W końcu ludzie jeżdzą z polerowanymi rantami i nie ma problemu z tym.Trzeba tylko dbać.
Awatar użytkownika
Marcin
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 4 paź 2010, o 19:42
Model Lexusa: IS 300 Sport
Skąd:: Ujście k/Piły
Kontakt:

Re: IS200 renowacja felg za mniej niż 100zł

Post autor: Marcin »

adamovicius pisze:Wiem,wiem :D Jak tylko zacznie się pojawiać nalot będę znowu polerował.Zaopatrzyłem się w odpowiedni zapas pasty :D
Zastanawiałem się nad pokryciem tego lakierem,ale po przeczytaniu wielu opinii postanowiłem zostawić gołe alu.
W końcu ludzie jeżdzą z polerowanymi rantami i nie ma problemu z tym.Trzeba tylko dbać.
Jak polakierować to tylko zmatowane, ale straci na połysku. Inaczej będzie strasznie spływać;)
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: IS200 renowacja felg za mniej niż 100zł

Post autor: Riki »

Ładnie ci to wyszło ! :podziw:
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS200 renowacja felg za mniej niż 100zł

Post autor: forest »

wyszło lepiej niż w oryginale :D
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości