Wymiana sond lambda [gs300 mkII]

ODPOWIEDZ
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Wymiana sond lambda [gs300 mkII]

Post autor: lukas78 »

Witam,
Czeka mnie wymiana sondy lambda (jeszcze błędu nie wywala, ale napięcie na jednej ze sond zaczyna bardzo leniwie się zmieniać - czasami potrafi się na dłuższą chwilę zawiesić) i stąd moje pytania:
1. Czy ma ktoś sprawdzony patent na wykręcenie zapieczonej sondy? (osobiście przymierzam się do obcięcia sondy w takim miejscu, żeby można było założyć porządny klucz nasadowy - tylko, czy próbować odkręcać posiłkując się rozgrzanym kolektorem, czy na zimno?)
2. Czy podłączenie dwóch czarnych przewodów w sondzie ma znaczenie (tzn. czy zamiana miejscami czarnych kabli będzie miała wpływ na pracę sondy?)

ps. pytam o patent ponieważ ostatnio przy wymianie kompletnego wydechu miałem niezłą jazdę z odkręceniem sondy (tej pod samochodem z najdłuższym kablem) - bez obcięcia kabla i rozcięcia tulejki w którą wkręcona jest sonda nie było opcji żeby ją wykręcić...
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
Bochut
Lex user
Posty: 153
Rejestracja: 13 lis 2013, o 09:22
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Kujawy
Kontakt:

Re: Wymiana sond lambda [gs300 mkII]

Post autor: Bochut »

czarne są na grzanie więc nie ma znaczenia bo u siebie też wymieniałem ;) czy ciepło czy zimno siły potrzeba i dobrego klucza
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Wymiana sond lambda [gs300 mkII]

Post autor: foka1 »

ja w swoim ls 400 z 1995 roku wykrecilem bez problemu kluczem oczkowym plaskim :dance3:
GS 300 MKII 2001
DANKIN
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 16 mar 2013, o 21:02
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Re: Wymiana sond lambda [gs300 mkII]

Post autor: DANKIN »

Ja wymieniałem nie dawno sondę grzewczą firmy denso wydawało się że będzie problem ale dobry klucz troszeczkę siły i nie ma większego problemu. To tylko tak strasznie wygląda
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Wymiana sond lambda [gs300 mkII]

Post autor: maniek_ls400 »

lukas78 pisze:Witam,
Czeka mnie wymiana sondy lambda (jeszcze błędu nie wywala, ale napięcie na jednej ze sond zaczyna bardzo leniwie się zmieniać - czasami potrafi się na dłuższą chwilę zawiesić) i stąd moje pytania:
1. Czy ma ktoś sprawdzony patent na wykręcenie zapieczonej sondy? (osobiście przymierzam się do obcięcia sondy w takim miejscu, żeby można było założyć porządny klucz nasadowy - tylko, czy próbować odkręcać posiłkując się rozgrzanym kolektorem, czy na zimno?)
2. Czy podłączenie dwóch czarnych przewodów w sondzie ma znaczenie (tzn. czy zamiana miejscami czarnych kabli będzie miała wpływ na pracę sondy?)

ps. pytam o patent ponieważ ostatnio przy wymianie kompletnego wydechu miałem niezłą jazdę z odkręceniem sondy (tej pod samochodem z najdłuższym kablem) - bez obcięcia kabla i rozcięcia tulejki w którą wkręcona jest sonda nie było opcji żeby ją wykręcić...
@1 - stuknąć lekko młotkiem w sondę, dobrze zlać WD40, kupić rozcięty klucz oczkowy (np w Norauto) i nim wykręcić sondę - ja robiłem to na zimnym wydechu.
@2 - nie ma znaczenia to zasilanie grzałki.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Wymiana sond lambda [gs300 mkII]

Post autor: lukas78 »

Dzięki za porady :piwo:
Sondy dzisiaj wymienione - przed odkręceniem potraktowane odrdzewiaczem i następnie klucz oczkowy 22 (klucz oczkowy przechodzi przez wtyczkę sondy bez problemu).
Pozdrawiam
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Wymiana sond lambda [gs300 mkII]

Post autor: dS »

temperatura pomaga przy zapieczonych śrubach, choćby po to podgrzewa się je palnikiem, ale wydech przy normalnej pracy nie rozgrzewa się na tyle aby to miało jakiś wpływ
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

Re: Wymiana sond lambda [gs300 mkII]

Post autor: mario_s »

lukas78 pisze:Dzięki za porady :piwo:
Sondy dzisiaj wymienione - przed odkręceniem potraktowane odrdzewiaczem i następnie klucz oczkowy 22 (klucz oczkowy przechodzi przez wtyczkę sondy bez problemu).
Pozdrawiam
Dobra robota.
Niema to jak prawidłowy odczyt z sondy i dobry browar :drink:
Pozdrawiam


Wysłane z LG
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Wymiana sond lambda [gs300 mkII]

Post autor: maniek_ls400 »

lukas78 pisze:Dzięki za porady :piwo:
Sondy dzisiaj wymienione - przed odkręceniem potraktowane odrdzewiaczem i następnie klucz oczkowy 22 (klucz oczkowy przechodzi przez wtyczkę sondy bez problemu).
Pozdrawiam
Jakie sondy kupiłeś ? Nowe ? Gdzie i za ile ? też mnie czekają dwie przednie..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Wymiana sond lambda [gs300 mkII]

Post autor: lukas78 »

maniek_ls400 pisze: Jakie sondy kupiłeś ? Nowe ? Gdzie i za ile ? też mnie czekają dwie przednie..
Sondy OEM - kupione używki po niewielkim przebiegu z rozbitka GS300 - z racji dogadania dobrej ceny wziąłem komplet (4 szt.) za 200 pln z wysyłką. Do jednej sondy (ostatniej pod samochodem) musiałem dolutować wtyczkę, gdyż koleś demontując wydech odciął od niej kabel.
Wymieniłem wszystkie 4 szt. Po podpięciu auta do kompa napięcia i wykresy pracy sond wróciły do poprawnych wartości.
Pozdrawiam
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości