Subwoofer lexus is 300 sportcross

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: kolunio »

Witam
Mam pytanie czy ktos sie orientuje czy w kazdym sportcrosie wystepowal subwoofer? Pytam bo dzisiaj troche poszukalem, posprawdzalem i nie mam pewnosci ze on tam jest...Niby jest zaslepka na prawej stronie wneki bagaznika ale cos mi sie wydaje ze jak dam granie na sam tyl to basik jest bardzo slaby, duzo slabszy od pzrodu i caly tyl rowniez gra ciszej....Czy koledzy posiadajacy sportcrossy moga sie wypowiedziec i jak to najlepiej sprawdzic?
Pozdr
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: givenchy30 »

JA w moim Sportcross-ie mam to samo. Wmontowane są dwa głośniku po obu stronach komory bagażnika. Choć auto tej klasy nie ma elementów nie przemyślanych w swej konstrukcji to nie Fiat lub Ford, wypada przyjąć, że konstruktorzy wyciszyli tył celowo z uwagi na komfort podróżowania pasażerów....
Ale to tylko moje zdanie i możecie się z tym nie zgadzać...
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 mar 2014, o 22:18 przez givenchy30, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: turkus »

Zawsze jest tak, że tył gra słabiej, chyba o akustyke chodzi. Czy jest subwoofer... Po charakterystycznym "dudnieniu" można to poznać, zapusc jakąś muzykę z dobrym basem. Ja u siebie go slysze.
Awatar użytkownika
mihalltoyota
Lex user
Posty: 103
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 22:38
Model Lexusa: Lexus IS200 sport
Skąd:: okolice Bielska
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: mihalltoyota »

a sedany miały suba? chodzi dokadniej o wersje sport. Nagłośnienie jak na oryginalne chodzi rewelacyjnie, nie spotkałem się jeszcze z samochodem w którym by tak szło oryginalne nagłośnienie i stąd teraz się zastanawiam czy mam suba;)
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: turkus »

W premium sound system jest 8 głośników, a w normalnym 6, tylko w Sportcrossach był montowany sub. Zgodnie z tym http://my.is/forums/f87/sportcross-subw ... 254876/sub jest nad kołem i zdradza go tylko mała kratka w plastiku w bagażniku. Sprawdzę jak dotrę do domu ;)

Schematy głośników bez suba sa tu > http://au.lexusownersclub.com/forums/to ... g-diagram/

Na zagramanicznych forach pisza, że w sedanach i SportCrossach zestaw brzmi tak samo, tylko w SC basy sa upchnięte w subie, a w sedanie w głośnikach na tylnej półce.
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: WoznY »

suba raczej brak.
Zdaje się, że wyglądało to tak
Zwykłe Audio
2 gwizdki przód, 2 basowe w drzwi, 2 średnie na tylnich kielichach (sportcross)
Premium Audio
2 gwizdki przód, 2 basowe drzwo przednie, 2 basowe drzwi tylnie, 2średnie w kielichach tylnich i subwoofer pod prawą zaślepką.

Wnioskuje tak, bo mam pod prawą zaślepką bagażnika pociągnięte kable, z kostką 7 pinową (czyli zgadzało się, że do suba)

a co do grania podstawowych 6 głośników... to u znajomego w pasku b5 jest standardowo audio 8 głosnikow (4 gwizdki i 4 basowe) i gra o niebo lepiej niz w lexie :( Tak samo w mojej byłej meganie z 96r! 2 gwizdki, 4 basowe i grało jak w lexie albo i lepiej... Niestety nie popisali się z audio w IS...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: carinus »

W moim też nie ma suba i tak samo kiepsko gra cały tył.
Awatar użytkownika
mihalltoyota
Lex user
Posty: 103
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 22:38
Model Lexusa: Lexus IS200 sport
Skąd:: okolice Bielska
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: mihalltoyota »

nie spotkałem jeszcze lexa z głośnikami w tylnych drzwiach...
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: kolunio »

A takiego suba chyba nie problem dołożyć tym bardziej ze jest już instalka?
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: WoznY »

mihalltoyota pisze:nie spotkałem jeszcze lexa z głośnikami w tylnych drzwiach...
http://otomoto.pl/lexus-is200-is-C31814809.html ostatnie zdjęcie
kolunio pisze:A takiego suba chyba nie problem dołożyć tym bardziej ze jest już instalka?
instalka jest aleee... sprawdzałem miernikiem te piny i brak napięcia w nich, wiec prawdopodobnie do zmiany było by i radio bo kostka pewnie dynda z drugiej strony
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości