[IS200] Wyjący wał?

Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

[IS200] Wyjący wał?

Post autor: WoznY »

Cześć, mam pytanie, czy w ISach podczas jazdy z predkosciami słychać wał/dyfer? (dźwięk taki jak by się jechało Ikarusem :D) ??
Jest to normalne w tym modelu?
Jeżeli nie, to walczył ktoś już z tym i mógł by się wypowiedzieć? Najchętniej jak by ktoś z lexem IS z Łodzi miał by chwilę się spotkać i przewieźć mnie kawałem w celu porównania akustyki środka. :hobby:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: Dawid0ss »

Jakby się jechało Ikarusem ? hehe nieźle ! :biggrin2:

Ja u siebie wał słyszę tylko na czwórce około 50 km/h. Nie pytaj czemu tak, bo nie wiem. I na pewno nie brzmi to jak Ikarus, bo dźwięk nie daje się we znaki.

Pzdr
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: andrej7 »

Ja bym powiedział ze to skrzynia biegów wyje a nie wał bo niby i jaki jego element?
w IS jest tak ze w niższej temp przy określonych obrotach, 60km.h (3.4 bieg) wyje sobie jak jeszcze olej nie jest rozgrzany. Wymiana oleju w moim wypadku nie pomogła. Od 70 tys tak jeżdżę i poza tym jest ok. Niedługowymieniam cały układ napędowy na taki z przebiegiem 87tys km sam jestem ciekaw czy będą różnice.
W niedzielę/poniedziałek będę w Łodzi więc jak chcesz możemy się jakoś złapać.
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: WoznY »

andrej7 pisze:Ja bym powiedział ze to skrzynia biegów wyje a nie wał bo niby i jaki jego element?
w IS jest tak ze w niższej temp przy określonych obrotach, 60km.h (3.4 bieg) wyje sobie jak jeszcze olej nie jest rozgrzany. Wymiana oleju w moim wypadku nie pomogła. Od 70 tys tak jeżdżę i poza tym jest ok. Niedługowymieniam cały układ napędowy na taki z przebiegiem 87tys km sam jestem ciekaw czy będą różnice.
W niedzielę/poniedziałek będę w Łodzi więc jak chcesz możemy się jakoś złapać.
No mój ma 131tys przelatane i nie wiem czy tak powinno być
No właśnie w tych prędkościach tak wyje, nie głośno, ale wyje ;)

Tak jak Ikarus przyspieszał to był charakterystyczny dźwięk wycia :D
http://www.youtube.com/watch?v=LKIsr17FylA wsłuchaj się (nie w silnik tylko w napęd)

Na wale jest tzw. podpora wału i mogło się to wyrobić. Ale nie wiem czy to odpowiedzialne jest za ten dźwięk, bo to moje pierwsze RWD a mam je od paru miesiecy dopiero
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: andrej7 »

Ciężko mi się wsłuchać. Jak dłużej pojeździsz to dźwięk ustaje? uszkodzona podpora chyba powinna dawać wibracje. Ja mam założony drugi wał i wycie się nie zmieniło. Zawsze jak jest chłodno to powyje sobie przez pierwsze 15-20km.
Ale stan oleju w skrzyni i moście profilaktycznie sprawdź bo może niedostatki jakieś są a najlepiej wymień.
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: WoznY »

no skrzyni nie słyszę, słychać w tunelu w centrum auta, jest na zimnym i na rozgrzanym

http://www.youtube.com/watch?v=5GPgFVqSzqk
od 2:57 słychać dobrze podczas przyspieszania i przytrzymaniu na obrotach:D

Co prawda w ikarusię dzwiek jest 10 razy głośniejszy, ale chodzi o sam ton tego dzwieku
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: k0zz »

Panowie, chodzi wam o ten dźwięk ?

http://www.youtube.com/watch?v=K3dRxiq2 ... e=youtu.be

Słyszalny najbardziej podczas przyspieszania.
To nagranie jest na jałowym, milknie podczas wciśnięcia sprzęgła, puszczam sprzęgło i jest z powrotem.

Próbowałem z tym walczyć ale bez efektów.
Wymienione sprzęgło, sprawdzone dwie "nowe" skrzynie i hujnia, wciąż wyje.
Na aktualnej skrzyni trochę mniej niż na poprzedniej ale w dalszym ciągu dokucza.
Dlatego myślę że to skrzynia, choć do końca pewny nie jestem.
Co dziwne, biegi bardzo ładnie się zapinają, nie ma żadnego haczenia, nic się nie tłucze i nie szarpie. Tylko te ...ziuuuuuuu... :najper:

Aktualnie planuję kolejną skrzynię wrzucić ale trochę mi szkoda kasy bo śmiem wątpić że to coś pomoże.
Zastanawiam się czy nie lepiej dać skrzynię gdzieś do dobrego zakładu żeby popatrzyli i wycenili naprawę.

Czytałem na forum Avena że w tamtym czasie Toyota miała kiepski proces produkcji zębatek i stąd ten dzwięk. W serwisie w furach na gwarancji naprawiali te skrzynie za free.
Być może to jest to samo ale nie jestem 100% pewien że na forum Avena mieli na myśli ten sam dźwięk co ja.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2014, o 00:29 przez k0zz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: bamss »

jesli ginie podczas sprzegla to bardziej bym skrzynie obstawial bo wal sie kreci caly czas, chyba ze dyfer w srodku wyje tylko przy obciazeniu
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: WoznY »

Nie, to nie ten dźwięk, słychać tylko podczas przyspieszania na zapietym biegu, może jutro nagram kawałek i będzie słychać

Przyznaje rację, dziś się wsłuchałem na pustej drodze i to raczej faktycznie dźwięk skrzyni biegów
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: Riki »

wyje skrzynia biegów , u mnie tez tak jest szczególnie 2 bieg i 3 na zimnej skrzyni i przy niski prędkościach,
ale jeżdżę tak juz długi czas i nic sie nie dzieje
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość