Zmiana foteli z matriałowych na skórzane elektryczne is220

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
thug82
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 2 mar 2012, o 11:49
Model Lexusa: is200, is220, gs300
Skąd:: łomża
Kontakt:

Zmiana foteli z matriałowych na skórzane elektryczne is220

Post autor: thug82 »

Wymiana foteli, tapicerki z materiałowych na skórzane elektryczne w Lexus is 220d podstawowa wersja:
Fotele tak jak i kanapy zmieniamy poprzez odkręcenie parę śrubek i wyjęcie, tak samo jest z włożeniem skór wszystko pasuje idealnie.
Podłączenie elektryki siedzeń(elektrycznych ustawień foteli, grzania i wentylacji) polega tylko na podpięciu kostek, ponieważ prawie wszystkie kable są wyprowadzone w kostkach.
Następnie trzeba kupić panel z przyciskami w tunelu środkowym od grzania i wentylacji, tam też znajduje się pusta kostka w którą się wpinamy i wszystko działa i się podświetla.
Zakładając boczki skórzane z przyciskami do ustawień pamięci fotela niestety nie podłączymy ich ponieważ brakuje kostki w drzwiach więc przyciski będą nie działać.

A więc tak montaż średnio trudny trochę się namęczyć trzeba, fotele ustawiają się elektrycznie wszystkie zakresy działają, podgrzewanie też działa ale niestety wentylacja foteli nie działa, przyciski po przesunięciu na wentylacje zapal się i wygląda wszystko tak jak powinno lecz wiatraki nie działają. Prawdopodobnie coś z włącznikiem u mnie jest nie tak, bo podając + na piny wiatraki się odpalają lub brakuje jakiegoś kabla w kostce w aucie bo podłączając zauważyłem że w fotelu jest trochę więcej pełnych pinów.

Podsumowując wszystko działa oprócz pamięci foteli i wentylacji. Co do wentylacji jest to do ogarnięcia jak się cieplej zrobi to się w to pobawię i spróbuje to zrobić.
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: Zmiana foteli z matriałowych na skórzane elektryczne is2

Post autor: bamss »

dokaldnie jak u mnie, tez zmienilem ale ogarne ta wentylacja, z pamiecia moze byc gorzej bo pewnie bedzie to lecialo przez body
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
hump.O
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 11:43
Model Lexusa: był IS350 jest ISF
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana foteli z matriałowych na skórzane elektryczne is2

Post autor: hump.O »

Jak by ktos ogarnal jak dolozyc pamiec foteli to byloby to mistrzostwo.. jedyna rzecz ktorej mi brakuje.. zniknalby problem powrotu do swojej ulubionej pozycji za kierwonica jak ktos Ci poprzestawia :)
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: Zmiana foteli z matriałowych na skórzane elektryczne is2

Post autor: bamss »

proste nie dawac komus samochodu:) ja bede na pewno ogarnial u siebie tylko musze miec chwile spokoju na to, narazie tyle roboty ze nie ma keidy lexem z garazu wyjechac:)
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
thug82
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 2 mar 2012, o 11:49
Model Lexusa: is200, is220, gs300
Skąd:: łomża
Kontakt:

Re: Zmiana foteli z matriałowych na skórzane elektryczne is2

Post autor: thug82 »

Dobrze że więcej osób się tym zajmie będzie łatwiej to zrobić tak jak pisałem wcześnie podając plus na pin już dokładnie nie pamiętam ale chyba fioletowy w fotelu kierowcy wiatraki działają, jak znajdę to napiszę rozpiskę które piny w kostce fotela kierowcy są odpowiedzialne za wentylacje, a tak poza tym ktoś już może montował Navi?
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: Zmiana foteli z matriałowych na skórzane elektryczne is2

Post autor: bamss »

z tego co widze my chyba nie mamy ac amplifer Obrazek w tym tyg to ogarne i dam znac
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
ooo00ooo
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2016, o 23:48
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana foteli z matriałowych na skórzane elektryczne is2

Post autor: ooo00ooo »

Udało się wam zamontować te fotele? Obecnie przerabiam taki sam case i chcę na allegro kupić używane fotele skórzane (elektryczne) i wymienić. Czy faktycznie jest to takie proste?

Będę ogromnie wdzięczny za poradę i zdjęcia jeśli możecie się podzielic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości