Lexus gs300 anglik problem ze skrzynią biegów kontrolka etc

Awatar użytkownika
lexusgs300anglik
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 23 lut 2014, o 19:57
Model Lexusa: gs300+is200
Skąd:: bytom
Kontakt:

Lexus gs300 anglik problem ze skrzynią biegów kontrolka etc

Post autor: lexusgs300anglik »

Witam, około 6tygodni temu zauważyłem że na zegarze miga kontrolka ETC PWR, próbowałem wyłączyć to przez przelącznik koło gałki skrzyni biegów, ale nie da sie tego wyłączyć.Zauważyłem też że szarpie przy zmianie z 3 biegu na 4, i jeszcze nie działa kickdown, czyli nie redukuje biegów przy pelnym gazie tylko przeciąga, jak zmieni bieg to szarpnie. Byłem w toyocie to podlączyli go do komputera i wyszedł błąd skrzyni biegów. Wymienilem olej i filtr smoke nie jestem pewny czy dobrze napisałem i dalej to samo. Jest to Lexus GS300 1999 rok anglik.
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: Lexus gs300 anglik problem ze skrzynią biegów kontrolka

Post autor: markami »

lexusgs300anglik pisze:Witam, około 6tygodni temu zauważyłem że na zegarze miga kontrolka ETC PWR, próbowałem wyłączyć to przez przelącznik koło gałki skrzyni biegów, ale nie da sie tego wyłączyć.Zauważyłem też że szarpie przy zmianie z 3 biegu na 4, i jeszcze nie działa kickdown, czyli nie redukuje biegów przy pelnym gazie tylko przeciąga, jak zmieni bieg to szarpnie. Byłem w toyocie to podlączyli go do komputera i wyszedł błąd skrzyni biegów. Wymienilem olej i filtr smoke nie jestem pewny czy dobrze napisałem i dalej to samo. Jest to Lexus GS300 1999 rok anglik.
Coś w środku skrzyni, elektrozawór, przełożenia itp.
Awatar użytkownika
lexusgs300anglik
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 23 lut 2014, o 19:57
Model Lexusa: gs300+is200
Skąd:: bytom
Kontakt:

Re: Lexus gs300 anglik problem ze skrzynią biegów kontrolka

Post autor: lexusgs300anglik »

markami pisze:
lexusgs300anglik pisze:Witam, około 6tygodni temu zauważyłem że na zegarze miga kontrolka ETC PWR, próbowałem wyłączyć to przez przelącznik koło gałki skrzyni biegów, ale nie da sie tego wyłączyć.Zauważyłem też że szarpie przy zmianie z 3 biegu na 4, i jeszcze nie działa kickdown, czyli nie redukuje biegów przy pelnym gazie tylko przeciąga, jak zmieni bieg to szarpnie. Byłem w toyocie to podlączyli go do komputera i wyszedł błąd skrzyni biegów. Wymienilem olej i filtr smoke nie jestem pewny czy dobrze napisałem i dalej to samo. Jest to Lexus GS300 1999 rok anglik.
Coś w środku skrzyni, elektrozawór, przełożenia itp.
Czyli to znaczy że mam wymienić elektrozawór w skrzyni?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus gs300 anglik problem ze skrzynią biegów kontrolka

Post autor: maniek_ls400 »

Kolego piszesz 'wyszedł błąd' masz jego numer ? Na forum nikt nie ma szklanej kuli ani nie umie wróżyć z fusów. Po numerze błędu będziesz w stanie znaleźć prawdopodobną przyczynę usterki. Wymienianie na 'pałę' jest bolesne dla kieszeni i często nieskuteczne..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
lexusgs300anglik
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 23 lut 2014, o 19:57
Model Lexusa: gs300+is200
Skąd:: bytom
Kontakt:

Re: Lexus gs300 anglik problem ze skrzynią biegów kontrolka

Post autor: lexusgs300anglik »

maniek_ls400 pisze:Kolego piszesz 'wyszedł błąd' masz jego numer ? Na forum nikt nie ma szklanej kuli ani nie umie wróżyć z fusów. Po numerze błędu będziesz w stanie znaleźć prawdopodobną przyczynę usterki. Wymienianie na 'pałę' jest bolesne dla kieszeni i często nieskuteczne..
Kolego jak bym wiedział numer błędu to bym napisał, byłem w toyocie to nie pokazali mi na komputerze ani nie powiedzieli jaki numer błędu, powiedzieli mi tylko że jest uszkodzona skrzynia.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Wroc do nich I niech Ci podadza...
Awatar użytkownika
lexusgs300anglik
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 23 lut 2014, o 19:57
Model Lexusa: gs300+is200
Skąd:: bytom
Kontakt:

Re:

Post autor: lexusgs300anglik »

legato97 pisze:Wroc do nich I niech Ci podadza...
Dobra, jak wrócę do nich to podam..
A tak przy okazji nie wiesz może czy nawigacja z lexusa gs300 będzie pasowac do lexusa bez nawigacji?
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Bedzie pasowala ale duzo roboty I efekt slaby, lepiej ramke kupic I wrzucic radyjko 2din..ale to nie ten temat..A po diagnozie nie powiedzieli Ci co jest dokladnie nie tak I nie proponowali naprawy?
Awatar użytkownika
lexusgs300anglik
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 23 lut 2014, o 19:57
Model Lexusa: gs300+is200
Skąd:: bytom
Kontakt:

Re:

Post autor: lexusgs300anglik »

legato97 pisze:Bedzie pasowala ale duzo roboty I efekt slaby, lepiej ramke kupic I wrzucic radyjko 2din..ale to nie ten temat..A po diagnozie nie powiedzieli Ci co jest dokladnie nie tak I nie proponowali naprawy?
I to jest właśnie to że ani nie powiedzieli co dokładnie jest z tą skrzynią ani nie proponowali naprawy...
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Nie spotkalem sie jeszcze z takim serwisem Toyoty tu...musisz wrocic I powiedziec im: WTF?;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości