[IS 200] dziwne brzęczenie na obrotach

ODPOWIEDZ
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS 200] dziwne brzęczenie na obrotach

Post autor: grucha2666 »

Witam dzisiaj usłyszałem jak w aucie na obrotach wysokich np. jak trzymam go do 5-6k i puszczam gaz (automat wrzuca wtedy wyzszy bieg czasem nawet od razu +2) to slychac glosne metaliczne grzechotanie takie jakby w okolicy radia (oczywiscie w podwoziu) - nie zawsze sie tak dzieje powiedzmy 1 na 3 razy slychac, czasem slychac przy 3k obrotach jak silnik wydaje najbardziej basowe dzwieki i jak wrzuce luz i dam na postoju mu obroty to tez czasem slychac metaliczne dzwieki w okolicy przednich foteli (z tylu tlumik czysto brzmi). Co to moze byc?? katalizator? dodam ze mam 107k przebiegu!! zna ktos jakiegos dobrego tłumikarza w warszawie zeby mogl to osluchac i nie wzial sporo $$ ??
Awatar użytkownika
Pablo
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 1 mar 2014, o 17:58
Model Lexusa: IS200 TRD
Skąd:: LBN
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne brzęczenie na obrotach

Post autor: Pablo »

Katalizator mógł się wysypać albo któraś z osłon tłumika brzęczy. U mnie dzieje się podobnie katalizatory już wywaliłem w samą porę bo jeden już był przepalony i się wysuną. Po wymianie auto wyraźnie się odmuliło.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne brzęczenie na obrotach

Post autor: grucha2666 »

Bylem u tlumikarza na kanale i dowiedzialem sie ze ten dzwiek dochodzi z przeslony termalnej wydechu (przed 2 katalizatorem) Czesc jest niewymienialna, nie do naprawienia i moze bedzie bardziej halasowac a moze przestanie. Ktos sie z czyms takim spotkal?? Dla mnie to troche lipna sytuacja (chociaz ciesze sie ze to nie kat)
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne brzęczenie na obrotach

Post autor: grucha2666 »

mam takie pytanie czy ktos z was miał do czynienia z taką osłoną termalną? wymieniał lub zamieniał na bandaż bo widzę że u mnie problem sie nasila i brzęczenie slychac coraz czesciej (najczesniej na zimnym silniku) :/
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne brzęczenie na obrotach

Post autor: sandr »

W GS 300 brzęczała mi ta osłona, tyle że na wolnych obrotach... z problemem można poradzić sobie wg mojego sposobu:

- kupić 2 silne i wystarczająco długie opaski zaciskowe (stal)
- opasać stożkowe powierzchnie osłony
- mocno dociągnąć
- zapomnieć o brzęczeniu


Być może istnieje bardziej estetyczne rozwiązanie, ale wątpię czy szybsze, tańsze i równie skuteczne...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne brzęczenie na obrotach

Post autor: maniek_ls400 »

Nie da się tych osłon zdemontować ? W LSie też były (co więcej to naczęstsze miejsce nieszczelności wydechu w tym modelu) i po zerwaniu opasek mocujących (flexem) można je było zdjąć.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne brzęczenie na obrotach

Post autor: grucha2666 »

jak zdejmiesz i np. wjedziesz na trawe na dzialke to mozesz podpalic grunt :D sandr mógłbys dac jakiegos linka do takiej opaski albo zdjecie jak to zrobiles cokolwiek bo bede teraz dzial przed swietami...
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne brzęczenie na obrotach

Post autor: Damian87 »

grucha2666 pisze:mam takie pytanie czy ktos z was miał do czynienia z taką osłoną termalną? wymieniał lub zamieniał na bandaż bo widzę że u mnie problem sie nasila i brzęczenie slychac coraz czesciej (najczesniej na zimnym silniku) :/
u mnie jest taka sama sytuacja, po prostu co jakiś czas jadę do tłumikarza aby pozaciskał po bokach osłony i można jeździć :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości