[GS300]problemy z zawieszeniem w zimie

barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

[GS300]problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: barteg10gg »

Witam,nastała zima i niestety irytujące kłopoty z GS..przy niskich temp pukanie(stukanie) w przednim i tylnim zawieszeniu..podjechałem na stację diagnostyczną-diagnoza luzów brak.było wtedy + 2 C.teraz są mrozy i jest to pukanie bez względu ile przejade,a w naprawde niskich temp rzędu -10 i mniej stukanie jak cholera..pojawia się ono na poprzecznych nierównościach i niskich prędkościach..amory sprawność 75 %.Mechaniory sugerują że to jednak one mimo swojej sprawności.Wkurzyłem się na Lexa samochód ma raptem 127 tkm więc troche mało jak na takie rzeczy :angry: ..Koszty potencjalnej wymiany masakra.Ktoś ma jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić lub co to może być?Może zimą elementy gumowo-metalowe zawiechy twardną...
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: tomekb »

a zktórego roku masz lexa?
i czy garazowany czy nie?
Podejrzewam gumy jakies luźne sa brecha najlepiej sprawdzic na szrpakach
Ostatnio zmieniony 28 gru 2010, o 22:47 przez tomekb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: legato97 »

Nie wim czy 127K to tak malo, to przebieg przy ktorym tak naprawde duzo czesci powinno byc juz wymienione, zeby utrzymac auto w ladnym porzadku, szczegolnie jak wytluczone po polsce te amory, nie oszukujmy sie, drogi kazdy wie jakie mamy
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: barteg10gg »

Częściowo garażowany bo mam taką pracę że z 2 razy w tyg stoi na noc pod chmurką,lex jest z 2005 r. ale 3 gen.Legato wiem że teoretycznie ma prawo,pytałem w kilku ASO i mówią że przy tym przebiegu rzecz raczej niespotkana.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: klexus »

barteg10gg pisze:Częściowo garażowany bo mam taką pracę że z 2 razy w tyg stoi na noc pod chmurką,lex jest z 2005 r. ale 3 gen.Legato wiem że teoretycznie ma prawo,pytałem w kilku ASO i mówią że przy tym przebiegu rzecz raczej niespotkana.
przykre ale prawdziwe miałem GS MKI 250 000km zawias igła nic nie puka, nic nie stuka, mam teraz GS MKII 140 000km juz nie ma tak kolorowo na poprzecznych nierównościach coś dobija, nie wiem czy to wina gwintu czy amor dobija do konca, na tzw pralce nic nie puka ale na większych muldach słychac wyraźne puk.
Wydaje mi sie ze to już nie te materiały,
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: Travis »

Ja mam tak w land cruiser'ze chamsko coć stuka i puka jakby miało coś odpaść i efekt tylko przy mrozach z rzędu -20 do -10 potem problem znika. W aso powiedzieli mi że to wina amora - poprostu zamarza
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: klexus »

Travis pisze:Ja mam tak w land cruiser'ze chamsko coć stuka i puka jakby miało coś odpaść i efekt tylko przy mrozach z rzędu -20 do -10 potem problem znika. W aso powiedzieli mi że to wina amora - poprostu zamarza
hahaha szkoda ze ze zamarza nam płyn hamulcowy, chłodniczy i olej, co to za serwis jak może zamor zamarzać?? to co -15 i siedze w domu bo amory i zamarzły.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: dS »

Chyba chodziło im o olej w amorze, który jest w każdym także tym gazowym, i może nie od razu zamarza ale w niskich temperaturach gęstnieje przez co pogarszają się jego właściwości.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: MączeK »

Ja tak mam u siebie, że coś strasznie skrzypi w zawiasie podobno sworzeń dolny bo ma poduszke olejową, nie wiem ile jest w tym prawdy miałem jechać na diagnoze i usunięcie usterki, lecz w mmniejsze mrozy wszystko działa jak należy i skrzypienie ustępuję :ireful3:
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: tomekb »

MączeK pisze:Ja tak mam u siebie, że coś strasznie skrzypi w zawiasie podobno sworzeń dolny bo ma poduszke olejową, nie wiem ile jest w tym prawdy miałem jechać na diagnoze i usunięcie usterki, lecz w mmniejsze mrozy wszystko działa jak należy i skrzypienie ustępuję :ireful3:
Mączek mimo wszystko sprawć sworzen bo moze ci kolo zrobic niespodzinke
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość