[IS 200] Klimatyzacja

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Nowakman85
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 19:39
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

[IS 200] Klimatyzacja

Post autor: Nowakman85 »

witam byłem na wymianie rozrządu zdejmowali kompresor klimy tak jak trzeba z tego co czytam tu i tam no i nie wiem po jakiego .. sprawdzili czynnik i niby że było go mało a klimatyzacja smigała wczesniej jak należy i teraz po wł klimy za bardzo nie widać efektów jej chłodzenia a do tego nie kręci się ten drugi wentylator chłodnicy który zawsze się kręcił gdy klimatyzacje uruchamiałem co to może być jutro jade do nich o po 15-tej na reklamacje i chce wiedzieć w czym problem żeby nie zrobili mnie w bambuko co radzicie?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Klimatyzacja

Post autor: carsik »

w czym problem to wróżka może się wypowiedzieć ale po cholerę ściągali kompresor to tylko oni wiedzą
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Nowakman85
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 19:39
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Klimatyzacja

Post autor: Nowakman85 »

nie mam pojęcia dzisiaj u nich nie byłem bo nie miałem czasu ale zauważyłem że kompresor się nie włącza bo obroty nie spadają jak kiedyś po jego uruchomieniu i to tyle mogę jeszcze dodać jako laik i wróżenie z fusów to nie jest bo jakieś informacje przekazuje:) to może ktoś naprowadzi na jakiś trop
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Klimatyzacja

Post autor: carsik »

powodów dla których nie włącza się kompresor może być mnóstwo. W Twoim przypadku może nie podpięli kostki do kompresora. Jeśli coś więcej to wróżka.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Nowakman85
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 19:39
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Klimatyzacja

Post autor: Nowakman85 »

kostka jest ok ja coś czuje że nie ma czynnika i że coś odwalili
Mecenas44
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 mar 2014, o 21:54
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Syczenie podczas włączonej klimatyzacji

Post autor: Mecenas44 »

Witam, ostatnio w moim :LEXUS: is 200 przy jeździe z włączoną klimatyzacją zauważyłem syczenie w okolicach dźwigni do otwierania maski przedniej. Syczenie pojawia się średnio co pare minut i trwa 10-15 sekund przy jeździe z włączoną klimatyzacją. Gdzieś na jakimś forum przeczytałem że może być to przyczyna ubytku gazu z klimatyzacji. Dodam że samochód ciągle jeździ na LPG i dzieje się tak tylko podczas jazdy. Czy ma ktoś może jakiś pomysł co to może być ?
Awatar użytkownika
Cajek
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 24 gru 2011, o 21:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rowy
Lokalizacja: Rowy
Kontakt:

Re: Syczenie podczas włączonej klimatyzacji

Post autor: Cajek »

Nic :) miałem to samo przez prawie 5 lat czyli tyle ile miałem lexa i nic nigdy się przez to nie stało także szkoda szukać przyczyny moim zdaniem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Elmosquito
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2013, o 01:51
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: D.G.
Kontakt:

identyfikacja części

Post autor: Elmosquito »

Najprościej w świecie... Co to jest? I do czego służy?... Bo już nie świeci na zielono.. :D
Załączniki
IMG_20140621_173816.JPG
(181.59 KiB) Pobrany 1237 razy
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: identyfikacja części

Post autor: banan1984 »

Wejscie do nabijania klimy (gas+olej) H od High, masz tez drugi L od Low
Awatar użytkownika
Elmosquito
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2013, o 01:51
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: D.G.
Kontakt:

Re: identyfikacja części

Post autor: Elmosquito »

Okay, czyli skoro teraz "oczko" nie swieci na zielono to znaczy,ze trzeba ja nabic?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości