Odłącza zasilanie w całym aucie przy odpalaniu

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gileusz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 16:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków/Kielce
Kontakt:

Odłącza zasilanie w całym aucie przy odpalaniu

Post autor: gileusz »

Witam! Mam nietypowy problem. Sytuacja zaczęła się powtarzać od jakiegoś czasu. Nie zawsze to mam miejsce ale się zdarza. Mianowicie gdy chcę odpalić auto np. dzisiaj zajechałem na stację i po zatankowaniu chciałem odjechać przy przekręceniu kluczyka w stacyjce i próbie odpalenia auta, nagle odcięło mi całe zasilanie. Wszystko zgasło, podświetlenie deski rozdzielczej, zegarek, radio, tylko podświetlenie w kabinie chodziło. Bardzo dziwna sytuacja. Pomaga zawsze zdjęcie klemy na chwile i założenie jej z powrotem. Po tym zabiegu auto jakby nigdy nic odpala i jedzie. Jest to bardzo denerwujące a nie mogę się doszukać przyczyny problemu. Miał ktoś podobną sytuację?
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Odłącza zasilanie w całym aucie przy odpalaniu

Post autor: lukas78 »

Zdejmij na początek dwie klemy i wyczyść je oraz końcówki biegunów akumulatora porządnie.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
thy
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 8 mar 2012, o 21:05
Model Lexusa: LS 400 gen 2.5
Skąd:: CIN
Kontakt:

Re: Odłącza zasilanie w całym aucie przy odpalaniu

Post autor: thy »

Miałem podobne objawy gdy zaczęły się problemy z kontaktami w rozruszniku, ja mu na zapłon a tu ciemno na desce.. Po regeneracji rozrusznika pali na strzała za każdym razem.
pozdrawiam,
thy
v8 maniac
Obrazek
Awatar użytkownika
gileusz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 16:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków/Kielce
Kontakt:

Re: Odłącza zasilanie w całym aucie przy odpalaniu

Post autor: gileusz »

thy pisze:Miałem podobne objawy gdy zaczęły się problemy z kontaktami w rozruszniku, ja mu na zapłon a tu ciemno na desce.. Po regeneracji rozrusznika pali na strzała za każdym razem.
Ale to tylko na desce ciemno czy wszystko gasło bo mi to gaśnie też radio, zegarek, jednym słowem wszystko co jest na prąd poza oświetleniem drzwi. A i jak to gasło to takie cyknięcie było słychać.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Odłącza zasilanie w całym aucie przy odpalaniu

Post autor: hydrant23 »

cykanie oznacza automatycznie odłączanie zasilania z powodu braku mocy aku- przekaźnik podnapięciowy rozłącza układ , doładuj akumulator na początek i sprawdź klemy i kable - czy dobrze styka masa itp., a później elektryk i rozrusznik(może jakieś zwarcie albo się blokuje i pobór chwilowy prądu jest bardzo duży to rozłącza) lub alternator
Awatar użytkownika
gileusz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 16:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków/Kielce
Kontakt:

Re: Odłącza zasilanie w całym aucie przy odpalaniu

Post autor: gileusz »

Na razie wyczyściłem klemy i podokręcałem przewody. Puki co przez tydzień nic niepokojącego się nie działo. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :hobby:
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Odłącza zasilanie w całym aucie przy odpalaniu

Post autor: prodigy007 »

Tez miałem podobnie, czyszczenie klem wszystkich skrzynek z bezpiecznikami i przekaznikami wszystkich kabli od masy...
Odczarowane jak za dotknieciem boskiej reki :dance3:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości