Wypadanie zapłonu

Moturzysta
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2014, o 13:09
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Wypadanie zapłonu

Post autor: Moturzysta »

Witam.Posiadam lexusa is 200.Czytałem duzo po forum na temat tego problemu ale nic konkretnego nie znalazłem.Mój przypadek jest następujący. auto od samego początku kulało i od czasu do czasu zaświecił się check.Po pierwszym wpieciu pod komputer okazało sie wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze wieć wymienili świece na denso platinum irydium lecz nic wiele sie nie poprawiło,za jakiś czas ok dwa tygodnie zaświecił się znów check i po wpięciu wykazało wypadanie zapłonu na pierwszym i drógim cylindrze więc podmieniłem cewki z 1i 2 na 3 i 4 lecz po okolo 3 tygodniach znów się zaświecił check i wykazało wypadanie zapłonu na 1,2 i 6 cylindrze...czy ktoś może z was podejrzewa jakieś konkrety?auto ma [przejechane 160 tys.km jest z gazem.Dodam ze auto dość ciezko odpala z rana dosc dlugo trzeba nim krecic ale jak tylko troszke sie zagrzeje pali od strzała...efekty są takie że auto cały czas nierówno pracuje ,nie jakoś tragicznie ale jest odczuwalne poszarpywanie a podczas jazdy jadąc np na czwartym biegu przy obrotach np około 3 tys. wciskam cały gaz to autem pare razy dość mocno poszarpie po czym jedzie normalnie..
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: bulikcbr »

Cewki kolego
Moturzysta
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2014, o 13:09
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: Moturzysta »

A na ile procent byś obstawiał że to cewki? A nie podejrzewasz luzów na zaworach?bo ktoś mi właśnie to zsegurował co o tym myslisz?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: carsik »

no zacząłbym od sprawdzenia luzów zaworowych, później zmierzył kompresję a na końcu zaczął martwić się o cewki.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: tomekb »

Obstawiam na 90% zawory
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Post autor: dead_beat »

A ja bym wziął świece jakąś, nie z auta. Zdjął obudowę filtra powietrza. Poprosił kogoś kto umie odpalić auto za pomocą kluczyka i je zgasić - ta druga osoba tylko tyle musi robić.
Na zgaszonym silniku wyjmujesz sobie 1 cewke wpinasz w nią świece i druga osoba odpala auto. Świeca powinna bardzo wyraźnie iskrzyc w równych szybkich odstępach - widoczne nawet za dnia. Po teście cewki, montujesz spowrotem na miejsce.
Taka operacje powtarzasz z każdą cewką.
Po 15 minutach wiesz czy masz cewki dobre czy złe.
Żadna filozofia. Jeśli cewki ok to jedziesz do Lexusa na Żeraniu i Ci to ogarną. Bez zdzierania hajsu a z gwarancja.
Przy jeździe na gazie w IS200 trzeba robić regulację zaworów co 60tys km.
Ja miałem identyczną sytuację, jakby co pisz PW to pomogę. Pozdro.

Wysłane z Motorola RAZR™ CyanogenMod
Moturzysta
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2014, o 13:09
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: Moturzysta »

Dzięki panowie za podpowiedzi,Lex jutro rano jedzie na regulacje zaworów i zobaczymy czy będzie poprawa jak tylko odbiore auto napisze czy są jakieś zmiany.
Awatar użytkownika
michaelmyers
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 15 sie 2011, o 16:17
Model Lexusa: iS200
Skąd:: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: michaelmyers »

U mnie wypadanie było spowodowane wypalonymi gniazdami na lpg
Jankes
Lex user
Posty: 90
Rejestracja: 24 maja 2013, o 08:01
Model Lexusa: IS200 i IS300
Skąd:: Żyrardów
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: Jankes »

Podepne sie pod temat :)

A jak luz wyregulowany, kompresja w miare równa, cewki ok, a nadal od czasu do czasu zafaluje, to gdzie szukac dalej przyczyny??
Pozdrawiam Łukasz
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: tomekb »

Poduszki silnika badz skrzyni bym sprawdzil
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości