Lexus RX vs GS

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
lexrx
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 28 gru 2013, o 17:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Lexus RX vs GS

Post autor: lexrx »

Od kilku dni jeżdżę GS 460 ( 2010 r.) . Mój RX-300 aktualnie jest na wymianie szyby . Małe subiektywne porównanie na gorąco .

Przesiadając się z RX na GS myślałem , że będę zaraz szurał dupskiem po asfalcie . Jeśli ktoś twierdzi ,że chce GS-a na auto rodzinne to chyba jego model rodziny = mąż + żona ewentualnie + 1 dziecko . Mało miejsca na bagaże patrz RX ( zawsze można zastąpić duży bagaż opasłą kartą kredytową ) . RX bardziej miękki ( GS-em jedzie się jak taczką można jeszcze usztywnić zmieniając przyciskiem ustawienia na sport ) . W RX-sie lepsza widoczność ( większe szyby , auto wyższe ) , więcej miejsca , lepiej gra CD ( chyba kwestia akustyki we wnętrzu ) . GS lepiej wytłumiony . Wykonanie wnętrza standard podobny . Co jest na + w GS ? Petarda w nie wyzywamy na forum gazu ( moje odczucie , bo jeszcze takim silnym autem nie jeździłem) . Prawie 350KM i 459 Nm robi swoje. Lepiej niż w RX chodzi skrzynia biegów ( silnik mocniejszy i nie musi tak często mieszać biegami ) . GS mocniej ciągnie gdy puszcza się hamulec .Lepiej reaguje na pedał gazu ( te ochy i achy zapewne za sprawa silnika 4600 cm3 ) .
Dzisiaj uczepił się za maną tzw "samochód ludu " . Super myśl techniki rodem z Niemiec . Auto zapewne w dieslu z mocą ok 180 KM ( muszę jeszcze sprawdzić oznaczenie z tyłu samochodu ) . Pan miał parcie trzymania się na ogonie do 130 . Pedał w podłogę i po kilku sekundach VW był sporo z tyłu , a jego kierowca wyraźnie odpuścił chęć rywalizacji .

GS-fajne auto mogące generować spore koszty dodatkowe włącznie z zakazem prowadzenia samochodów na pewien okres. :biggrin2: No cóż . Jest moc , jest pokusa .
RX-300 auto bardziej rodzinne , bez pokusy by na drodze udowadniać kto mocniejszy .

Może komuś się przyda jeśli będzie myślał o tych modelach .
lexrx
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 28 gru 2013, o 17:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: Lexus RX vs GS

Post autor: lexrx »

Dodam jeszcze , że jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem. Jest mniejsze jak w moim RX-ie. Przy silniku 4,6 spalanie w jeździe 50/50 miasto i trasa wyniosło 12l.
kotekmalgosi
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 29 paź 2012, o 16:53
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Lexus RX vs GS

Post autor: kotekmalgosi »

Moze troche trudno o porownanie,no moze cechy drugoplanowe. Jezdze GS430
Nie narzekam na brak wygody ani na brak miejsca w bagazniku. Moc i osiagi nieporownywalne z RX-em,ktory ma za to inne zalety.
Kwestia czego sie chce i co lubi. Kiedys mialem parcie na RX-a,potem sie zmienilo i jestem z tego zadowolony.
Spalanie w RX-ie na pewno wieksze. A propo udowadniania-przeszlo mi po paru przejazdrzkach.Jak musze depnac efekt jest piorunujacy,ale normalnie nie gniewam sie na wyprzedzajacych.
Pozdrowienia :hobby:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości