[2JZ-GE VVTi] przewody zapłonowe (wysokiego napięcia)

jano86
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 5 mar 2014, o 15:14
Model Lexusa: S13
Skąd:: Wwa
Kontakt:

[2JZ-GE VVTi] przewody zapłonowe (wysokiego napięcia)

Post autor: jano86 »

Robiąc przegląd swojego Lexusa zauważyłem, że jeden z przewodów jest przetarty i postanowiłem je wymienić.
Niestety we wszystkich sklepachz częściami jako odpowiedni do Lexa 2JZ VVTi wystepuje zestaw przewodów NGK RC-TE120. To jednak wnioskując po zdjęciach jest zestaw dla starszej wersji bez VVTi (6 przewodów). Zestaw w ASO jest bardzo drogi ok. 140złx3. Czy ktoś z Was kupił w PL właściwe przewody?
Wyszukałem że powinny to być NGK 6404, ale nie udało mi się ich znaleźć w żadnym sklepie w PL. Ktoś już przechodził ten problem?
W związku z zaistniałą sytuacją zamierzam zakupić przewody w USA/UK, niestety będę musiał poczekać na nie chwilę, stąd pytanie czy jest jakaś alternatywa u nas w PL?
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [2JZ-GE VVTi] przewody zapłonowe (wysokiego napięcia)

Post autor: klexus »

Tylko w ASO dostaniesz,
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [2JZ-GE VVTi] przewody zapłonowe (wysokiego napięcia)

Post autor: hydrant23 »

ebay ok 35$
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [2JZ-GE VVTi] przewody zapłonowe (wysokiego napięcia)

Post autor: Yarecki »

hydrant23 pisze:ebay ok 35$
OEM ?
maniek_82
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 08:12
Model Lexusa: GS450h MkiV
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [2JZ-GE VVTi] przewody zapłonowe (wysokiego napięcia)

Post autor: maniek_82 »

jano86 pisze:Zestaw w ASO jest bardzo drogi ok. 140złx3. Czy ktoś z Was kupił w PL właściwe przewody?
Wyszukałem że powinny to być NGK 6404, ale nie udało mi się ich znaleźć w żadnym sklepie w PL. Ktoś już przechodził ten problem?
W związku z zaistniałą sytuacją zamierzam zakupić przewody w USA/UK, niestety będę musiał poczekać na nie chwilę, stąd pytanie czy jest jakaś alternatywa u nas w PL?
Witam,
Również szukałem bardziej budżetowych zamienników, niestety efekty mizerne. Udało się zdobyć w "zaprzyjaźnionym" sklepie przewody (bodajże marki SEIWA) dedykowane to tego silnika, niestety jakość tragiczna i długości też niezbyt dopasowane - przewody były za długie i był problem z ich ułożeniem pod przepustnicą. Oddałem szybko, kupiłem oryginał w ASO i jest dobrze.
Myślę że nie masz co kombinować, jeśli chcesz kupić jakieś zamienniki to daruj sobie- szkoda kasy. Zamów w ASO, powołaj się na zniżkę dla forumowiczów, i ciesz się bezproblemową jazdą.
Ostatecznie tych przewodów nie wymienia się co 10 czy 20k km więc te parę groszy można odżałować, szczególnie że nie ma sensownej alternatywy.

Pozdrawiam,
Mariusz
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [2JZ-GE VVTi] przewody zapłonowe (wysokiego napięcia)

Post autor: Yarecki »

maniek_82 pisze:
jano86 pisze:Zestaw w ASO jest bardzo drogi ok. 140złx3. Czy ktoś z Was kupił w PL właściwe przewody?
Wyszukałem że powinny to być NGK 6404, ale nie udało mi się ich znaleźć w żadnym sklepie w PL. Ktoś już przechodził ten problem?
W związku z zaistniałą sytuacją zamierzam zakupić przewody w USA/UK, niestety będę musiał poczekać na nie chwilę, stąd pytanie czy jest jakaś alternatywa u nas w PL?
Witam,
Również szukałem bardziej budżetowych zamienników, niestety efekty mizerne. Udało się zdobyć w "zaprzyjaźnionym" sklepie przewody (bodajże marki SEIWA) dedykowane to tego silnika, niestety jakość tragiczna i długości też niezbyt dopasowane - przewody były za długie i był problem z ich ułożeniem pod przepustnicą. Oddałem szybko, kupiłem oryginał w ASO i jest dobrze.
Myślę że nie masz co kombinować, jeśli chcesz kupić jakieś zamienniki to daruj sobie- szkoda kasy. Zamów w ASO, powołaj się na zniżkę dla forumowiczów, i ciesz się bezproblemową jazdą.
Ostatecznie tych przewodów nie wymienia się co 10 czy 20k km więc te parę groszy można odżałować, szczególnie że nie ma sensownej alternatywy.

Pozdrawiam,
Mariusz

Nieststy znam przypadek, że pow wymianie przewodów na OEM z ASO auto kichało i prychało, po powrocie do starych fabrycznych była znaczna poprawa.
Zatem walą nas w rogi na każdym kroku - czujnym trzeba być :pijak:
jano86
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 5 mar 2014, o 15:14
Model Lexusa: S13
Skąd:: Wwa
Kontakt:

Re: [2JZ-GE VVTi] przewody zapłonowe (wysokiego napięcia)

Post autor: jano86 »

W ASO wychodzi drogo ok 3x140zł.
Zamówię z USA OEM, albo NGK. W UK są jakieś przewody Prospark.
Stosował ktoś z Was NGK?
Czy są jeszcze jacyś chętni na zamówienie części z USA?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [2JZ-GE VVTi] przewody zapłonowe (wysokiego napięcia)

Post autor: Yarecki »

jano86 pisze:W ASO wychodzi drogo ok 3x140zł.
Zamówię z USA OEM, albo NGK. W UK są jakieś przewody Prospark.
Stosował ktoś z Was NGK?
Czy są jeszcze jacyś chętni na zamówienie części z USA?
Ile zaoszczędzisz :?:
Jak bedzie lipa to w ASO oddasz - wymienisz a w USA?
Czy gra jest warta świeczki :bor:
jano86
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 5 mar 2014, o 15:14
Model Lexusa: S13
Skąd:: Wwa
Kontakt:

Re: [2JZ-GE VVTi] przewody zapłonowe (wysokiego napięcia)

Post autor: jano86 »

NGK wyjdą 1/3 ceny ASO...
Do wymiany kwalifikuje się jeden przewód, ale chyba lepiej wymienić wszystkie od razu... :scratch:
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: [2JZ-GE VVTi] przewody zapłonowe (wysokiego napięcia)

Post autor: Picakus »

Weź pod uwagę, że NGK to też niska jakość produktu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość