[IS200] Głuche stuki w zawieszeniu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gierade
Lex user
Posty: 224
Rejestracja: 10 paź 2012, o 12:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: SBE
Kontakt:

[IS200] Głuche stuki w zawieszeniu

Post autor: Gierade »

Mam dość irytujący problem, jakim są głuche stuki w tylnym zawieszeniu.
Ciężko to będzie opisać na forum, ale spróbuję. Podczas jazdy przez jakieś nierówności (nie chodzi mi o dziury), coś notorycznie stuka o okolicach tylnego zawieszenia. Stukanie jest głuche i dość uporczywe. Na początku myślałem, że gwint się jakoś nie ułożył, ale po sprawdzeniu okazało się, że wszystko z nim jet ok. Skoro gwint jest ok i nie powoduje żadnych głuchych odgłosów zakładam, że będzie to któraś z tulejek, tylko nie do końca wiem która. Na stacji diagnostycznej oczywiście nic nie wyszło. Czy ktoś z Was miał podobny problem i wymiana którejś tulejki pomogła?

Z tego co się zdążyłem dowiedzieć, najprawdopodobniej będą to te które zaznaczyłem na schemacie i zdjęciu poniżej:
Obrazek
Obrazek

I teraz moje kolejne pytanie. Nie do końca podoba mi się opcja kupna nowych zwrotnic, dlatego też interesuje mnie wymiana tych tulejek. Czy ktoś może polecić jakąś firmę która ma takie tulejki w swojej ofercie? Najlepiej z numerem katalogowym części.
Ewentualnie jeżeli to nie te tulejki, to które mogą być przyczyną głuchych stuków?
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: [IS200] Głuche stuki w zawieszeniu

Post autor: NappyBoy »

Witam,

nie wiem jak mocno polozyles samochod na nowym zawieszeniu ale ja mialem podobne gluche stuki , patrz temat is200 turbo nappyboy.
W szybkim skrocie , po obnizeniu samochodu dyfer + cala belka stykaly mi sie z rura wydechowa . odkrecilem wydech , wydluzylem go o pare cm i po klopocie . NIc juz sie nie styka a odglosy zniknely :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gierade
Lex user
Posty: 224
Rejestracja: 10 paź 2012, o 12:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: SBE
Kontakt:

Re: [IS200] Głuche stuki w zawieszeniu

Post autor: Gierade »

Hmm.. Względem serii auto jest obniżone jakieś 50/60mm.
Wydechu nie brałem pod uwagę, z racji tego, iż te stuki raz słychać z lewej, a raz z prawej strony.
W sumie gdyby wydech się obijał, to bym się nawet ucieszył, bo mniej z tym roboty niż z wymianą tych parszywych tulejek.
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: [IS200] Głuche stuki w zawieszeniu

Post autor: NappyBoy »

U mnie rowniez wzgledem serii jakies 50 mm . Ogolnie to koniec sruby od belki lekko stykal sie z wydechem , uderzenia szly z prawej strony . Natomiast dyfer juz idealnie nad rura wydechu . Sam myslalem ze np lewarek po lewej mam za slabo wlozony w ramiona i mi stuka badz gasnica wyleciala z paskow i podskakuje z prawej strony. Zrobione jakies 300/350km od roboty z wydechem i stuky zanikly. A uderzalo mi na rondach , nierownosciach praktycznie w drodze do pracy jakies 20 km dziennie nasluchalem sie tych brzdekow :D

Pozdrawiam
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200] Głuche stuki w zawieszeniu

Post autor: dab1978 »

No to macie koledzy jakiś trop...a ja to wymiękam z moim pukaniem, a jest następujące - puka prawa strona, tył, ale tylko przy niższych temperaturach (poniżej 8 st.) i to tylko przez pierwsze parę km, rano...co prawda podobno lekko zapocony jest amor, ale czy temp. ma wpływ na niego, ze po przejechaniu kilku km pukanie ustaje i przez resztę dnia jest cisza? czy coś, ktoś o tym myśli? :szok:
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: [IS200] Głuche stuki w zawieszeniu

Post autor: j0hnDEER »

Skręciłeś dobrze śrubę mocującą plate z amorem ?
Ściągasz kapselek,wkładasz imbusik i kręcisz tą 17amora

Przy ISC te śruby w ogole nie są przykręcone jeszcze jak kręciłeś coś przy regulacji to już całkiem sie pewnie odkręciło, mi zaczęło pukać po 200 km, sprawdziłem i dokręciłem na maxa z wyczuciem i już nie puka
Awatar użytkownika
Gierade
Lex user
Posty: 224
Rejestracja: 10 paź 2012, o 12:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: SBE
Kontakt:

Post autor: Gierade »

Pierwsze co, to sprawdziłem gwint. Śruby są z całą pewnością dokręcone.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: [IS200] Głuche stuki w zawieszeniu

Post autor: j0hnDEER »

dab1978 pisze:No to macie koledzy jakiś trop...a ja to wymiękam z moim pukaniem, a jest następujące - puka prawa strona, tył, ale tylko przy niższych temperaturach (poniżej 8 st.) i to tylko przez pierwsze parę km, rano...co prawda podobno lekko zapocony jest amor, ale czy temp. ma wpływ na niego, ze po przejechaniu kilku km pukanie ustaje i przez resztę dnia jest cisza? czy coś, ktoś o tym myśli? :szok:
temp ma wpływ na gęstość oleju w amorze, poza tym jak już sie poci to szukaj nowego bo możesz go już spisać na straty
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200] Głuche stuki w zawieszeniu

Post autor: dab1978 »

Tak coś właśnie przeczuwałem...szukam więc tylnych sztukx2 ;)
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Głuche stuki w zawieszeniu

Post autor: carsik »

KYB 320zł/szt
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości