samodzielna wymiana sprzęgła - czy wymieniać i jak?

lukasz32
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 2 cze 2013, o 21:44
Model Lexusa: g35
Skąd:: Polska
Kontakt:

samodzielna wymiana sprzęgła - czy wymieniać i jak?

Post autor: lukasz32 »

Witam, sprzęgło mi łapie wysoko i ćwierka (powiadają że łożysko oporowe) stąd zastanawiam się nad wymianą.
Zamierzam zakupić aisin z allegro i założyć sam, wymieniałem w innych pojazdach ale skrzynia była dostępna pod maska - z boku silnika.

Czy ktoś moze mi napisać albo podać link do informacji jak się wymienia, czy coś specjalnego przygotować? Wiem ze odkręcamy wał i skrzynię, i że podobno jest bardzo ciężka, i trzeba mieć pomoc kolegi. Ewentualnie ile bierze mecher za wymianę, bo moze szkoda czasu?

A tak generalnie jeśli sprzęgło bierze wysoko ale nigdy się nie ślizga a ja jeżdżę normalnie, bez żadnych szaleństw, to czy warto wymieniać? Czy moze się gdzieś nagle coś połamać, przestać działać? Obawiam się że np w jakiejś dalszej podróży może się coś sypnąć i wówczas będzie większy wydatek. Bierze wysoko tzn jakieś 25% skoku pedału od góry - powiedzmy jakieś 3 cm, tak na oko ;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana sprzęgła - czy wymieniać i jak?

Post autor: Riki »

lukasz32 pisze:Witam, sprzęgło mi łapie wysoko i ćwierka (powiadają że łożysko oporowe) stąd zastanawiam się nad wymianą.
Zamierzam zakupić aisin z allegro i założyć sam, wymieniałem w innych pojazdach ale skrzynia była dostępna pod maska - z boku silnika.

Czy ktoś moze mi napisać albo podać link do informacji jak się wymienia, czy coś specjalnego przygotować? Wiem ze odkręcamy wał i skrzynię, i że podobno jest bardzo ciężka, i trzeba mieć pomoc kolegi. Ewentualnie ile bierze mecher za wymianę, bo moze szkoda czasu?

A tak generalnie jeśli sprzęgło bierze wysoko ale nigdy się nie ślizga a ja jeżdżę normalnie, bez żadnych szaleństw, to czy warto wymieniać? Czy moze się gdzieś nagle coś połamać, przestać działać? Obawiam się że np w jakiejś dalszej podróży może się coś sypnąć i wówczas będzie większy wydatek. Bierze wysoko tzn jakieś 25% skoku pedału od góry - powiedzmy jakieś 3 cm, tak na oko ;)

pozdrawiam
Jeżeli kolego wymieniałeś w innych pojazdach jak piszesz to ze skrzynia w IS spokojnie sobie poradzisz , najlepiej mieć kogoś do pomocy przy wyciąganiu bo jest ciężka, ja sam się zdziwiłem :D
Jeżeli ci się nie ślizga to bym nie wymieniał ja tak już jakiś czas jeżdżę jak opisujesz i nic się nie dzieje , u mnie trochę pomogło odpowietrzenie układu sprzęgła
pozdrawiam
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana sprzęgła - czy wymieniać i jak?

Post autor: medyss »

u mnie bierze na samej górze i po paru próbach przełączenia na 2 bieg zeby go zarzucić bokiem obślizgneło... Potem już nawet na 6 biegu przy 70km/h i wcisnieciu pedalu gazu do oporu sie slizgalo..... ale jakoś narazie się ułożyło i chodzi, nie ślizga się ale bierze bardzo wysoko. Z tym że u mnie już następne leży na półce i czeka na wymianę także na twoim miejscu też raczej bym je wymienił, szczególnie jeżeli auto ma przebieg bliski 200k km. :)

trzymamy się tematu
.forest
Patryk1915
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 5 maja 2014, o 17:02
Model Lexusa: is 200 ( szpera)
Skąd:: Rymanów
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana sprzęgła - czy wymieniać i jak?

Post autor: Patryk1915 »

Witam. Zakupiłem lexusa is 200 99 rok w bardzo dobrym stanie sprowadzonego z Niemiec , serwisowany do końca, 155 tyś przebiegu. Ale gdy wjeżdżali na lore to spalili sprzęgło ladnie chodzi płynnie ale wysoko łapie strasznie i tragicznie ślizga jak się naciśnie gaz do spodu na każdym biegu ślizga i moje pytanie brzmi czy wystarczy ( jest możliwość) wymiany samej tarczy czy trzba całośc.
Z góry dziekuje i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana sprzęgła - czy wymieniać i jak?

Post autor: carinus »

Patryk1915 pisze:Witam. Zakupiłem lexusa is 200 99 rok w bardzo dobrym stanie sprowadzonego z Niemiec , serwisowany do końca, 155 tyś przebiegu. Ale gdy wjeżdżali na lore to spalili sprzęgło ladnie chodzi płynnie ale wysoko łapie strasznie i tragicznie ślizga jak się naciśnie gaz do spodu na każdym biegu ślizga i moje pytanie brzmi czy wystarczy ( jest możliwość) wymiany samej tarczy czy trzba całośc.
Z góry dziekuje i pozdrawiam :)
Wyciągnij sprzęgło i sprawdz jak wygląda reszta powierzchni pracujących z tarczą.Jak nie będzie spękanej struktury i ubytków materiału na docisku to zmień samą tarczę.
Patryk1915
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 5 maja 2014, o 17:02
Model Lexusa: is 200 ( szpera)
Skąd:: Rymanów
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana sprzęgła - czy wymieniać i jak?

Post autor: Patryk1915 »

a łożysko?
lukasz32
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 2 cze 2013, o 21:44
Model Lexusa: g35
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana sprzęgła - czy wymieniać i jak?

Post autor: lukasz32 »

Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Sprzęgło po wymianie, koszt:
- kompletne sprzęgło z allegro - 580 z wysyłką
- gumowa osłona maglownicy od RIKIego 25zł (dzięki za szybką wysyłkę! )
- poliuretany maglownicy - dostałem od Kolegi LinkPL wraz z zakupem auta (dzięki, przydały się)
- montaż całości wraz z usunięciem irytującego skrzypienia pedału (coś tam było mocno zardzewiałe), ze sprawdzeniem luzów zaworowych i uszczelnieniem pokrywy zaworów - 280.

Efekty:
- pedał chodzi bardzo miękko i łapie wysoko
- skończyło sie szarpanie przy ruszaniu wraz z wydawaniem dziwnych dźwięków, jakby cichego tłuczenia, gdzie podejrzewaliśmy awarię dwumasy
- nic już nie ćwierka i nie skrzypi
- jest już sucho :)

Ogólnie jeździ się teraz bardzo przyjemnie.

pozdrawiam
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

samodzielna wymiana sprzęgła - czy wymieniać i jak?

Post autor: Jarek.K »

lukasz32 pisze:Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Sprzęgło po wymianie, koszt:
- kompletne sprzęgło z allegro - 580 z wysyłką
- gumowa osłona maglownicy od RIKIego 25zł (dzięki za szybką wysyłkę! )
- poliuretany maglownicy - dostałem od Kolegi LinkPL wraz z zakupem auta (dzięki, przydały się)
- montaż całości wraz z usunięciem irytującego skrzypienia pedału (coś tam było mocno zardzewiałe), ze sprawdzeniem luzów zaworowych i uszczelnieniem pokrywy zaworów - 280.

Efekty:
- pedał chodzi bardzo miękko i łapie wysoko
- skończyło sie szarpanie przy ruszaniu wraz z wydawaniem dziwnych dźwięków, jakby cichego tłuczenia, gdzie podejrzewaliśmy awarię dwumasy
- nic już nie ćwierka i nie skrzypi
- jest już sucho :)

Ogólnie jeździ się teraz bardzo przyjemnie.

pozdrawiam
Gdzie lukasz32 kupowałeś sprzęgło.tez mam taki dylemat bo auto rozbebeszone mam juz.
kayman
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 4 cze 2015, o 19:20
Model Lexusa: is200
Skąd:: Bialystok
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana sprzęgła - czy wymieniać i jak?

Post autor: kayman »

Witam dzis wymieniałem sprzęgło w swoim is 2h na spokojnie i zrobione problem miałem z lewarkiem żeby go wcisnąć na miejsce ale ogarnąłem koszt sprzęgła 600zl aisin w IC caly komplet.... Inne auto z nowym sprzeglem przestali szarpać i brać u góry teraz delikatnie wciskam i przezucam biegi suuper ...tarcza tak zajechana ze juz nitami brala dobrze że się zdecydowałem bo zajezdzibym i dwumas a tak główka spokojna pozdro
:dance3:
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana sprzęgła - czy wymieniać i jak?

Post autor: Keepmovin »

Patryk1915 pisze:a łożysko?
Ponawiam pytanie o wymiane (sposób) wyciągnięcia łozyska?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości