GS430 MK2 2003 OTWIERANIE SZYB Z KLUCZYKA I STEROWANIE AUDIO

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
mechanik1
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:06
Model Lexusa: GS 430 MK2 ML / GS300 MK2
Skąd:: Kłodzko
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

GS430 MK2 2003 OTWIERANIE SZYB Z KLUCZYKA I STEROWANIE AUDIO

Post autor: mechanik1 »

Witam. Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem GS430. Tak jak w poprzednim GSie - 300 1999r - mogę otworzyć z kluczyka szyby i szyberdach, niestety zamknąć już się ich nie da. Muszę zrobić to ręcznie przekręcając kluczyk w zamku kierowcy. Pytanie do posiadaczy GS430, czy też tak macie ? Czy można zaprogramować kluczyk tak aby można było domykać lub zamykać szyby i szyberdach z kluczyka ? Drugi problem to sterowanie audio z kierownicy. LeX wyposażony był w instalację telefoniczną. Miał zdemontowane oryginalne sterowanie audio na rzecz sterownika z przyciskami do obsługi telefonu. Zdobyłem oryginalne guziory w kierę do sterowania audio, usunąłem instalację telefoniczną, próbowałem zaprogramować sterownik audio zgodnie z instrukcją :

http://www.lexus-tech.eu/aimuploads/%7B ... 6-F-en.pdf

Po zastosowaniu się do wskazówek zaczął działać przycisk menu i przyciski pod nim. Nie działają guziki od zwiększania i zmniejszania głośności oraz przycisk set. Czy ktoś z was przerabiał podobny temat ?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS430 MK2 2003 OTWIERANIE SZYB Z KLUCZYKA I STEROWANIE A

Post autor: owczar »

W swoim LS mam ten sam problem. Niestety po podłączeniu Techstreamem nie ma opcji do aktywacji domykania szyb pilotem :/

Drugi problem też mam identyczny. Odpiąłem wiązkę od telefonu, ale przyciski się nie programują :/ Zastanawiam się czy nie szukać motki V50 i po prostu włożyć w uchwyt. Wtedy wrzuciłbym tam jakiegoś sima i przekierowywał po prostu rozmowy.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: GS430 MK2 2003 OTWIERANIE SZYB Z KLUCZYKA I STEROWANIE A

Post autor: maniek_ls400 »

W LS430 działa domykanie i otwieranie szyb/dachu z kluczyka, pilota oraz SMART'a. W TS można zdecydować czy dach się uchyla czy otwiera itp..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS430 MK2 2003 OTWIERANIE SZYB Z KLUCZYKA I STEROWANIE A

Post autor: owczar »

U mnie działa tylko domykanie z kluczyka.

Z pilota mogę jedynie odsunąć szyby. W TS nie mam żadnej opcji customizacji dla domykania z pilota- choć z tego co widzę, w niektórych LSach może występować. Szybedachu u mnie nie ma.
Awatar użytkownika
mechanik1
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:06
Model Lexusa: GS 430 MK2 ML / GS300 MK2
Skąd:: Kłodzko
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Re: GS430 MK2 2003 OTWIERANIE SZYB Z KLUCZYKA I STEROWANIE A

Post autor: mechanik1 »

Guziki w kierownicy zaprogramowane. Okazało się, że nie dokładnie zastosowałem się do instrukcji zawartej na WWW.LEXUS-TECH.EU. Przy okazji zamontowałem Dension Lite USB. Było trochę problemów z konfiguracją urządzenia ale Węgrzy okazali się bardzo pomocni. Mogę teraz słuchać muzyki z CD oraz mam dostępne 4 pliki po 99 utworów MP3.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: GS430 MK2 2003 OTWIERANIE SZYB Z KLUCZYKA I STEROWANIE A

Post autor: Travis »

U mnie w 2000 roku można otwierać jak i zamykać szyby i szyberdach z kluczyka. Na 99% powinno się dać to zaprogramować po podpięciu do kompa.
Awatar użytkownika
mechanik1
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:06
Model Lexusa: GS 430 MK2 ML / GS300 MK2
Skąd:: Kłodzko
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Re: GS430 MK2 2003 OTWIERANIE SZYB Z KLUCZYKA I STEROWANIE A

Post autor: mechanik1 »

Byłem w ASO z domykaniem szyb i chłopaki nie mogli uruchomić tej funkcji. Wyskakiwał błąd. Mechanik podpowiedział mi żebym wymienił komputer w lewych przednich drzwiach bo mój może być uszkodzony. Już to zrobiłem, moduł poszedł z prawych drzwi od Anglika. Nie miałem jeszcze czasu żeby podjechać do ASO.
Trawis czy masz u siebie szyberdach oraz centralny zamek z Double Lock ?
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: GS430 MK2 2003 OTWIERANIE SZYB Z KLUCZYKA I STEROWANIE A

Post autor: Travis »

mechanik1 pisze:Byłem w ASO z domykaniem szyb i chłopaki nie mogli uruchomić tej funkcji. Wyskakiwał błąd. Mechanik podpowiedział mi żebym wymienił komputer w lewych przednich drzwiach bo mój może być uszkodzony. Już to zrobiłem, moduł poszedł z prawych drzwi od Anglika. Nie miałem jeszcze czasu żeby podjechać do ASO.
Trawis czy masz u siebie szyberdach oraz centralny zamek z Double Lock ?
Szyber mam ale centralny zamek z Double Lock? Możesz mi wyjaśnić co to jest? Bez problemu jak przytrzymam dłużej na kluczyku "lock" w aucie słychać tzw"pi pi" :sarcastic: i wszystkie szyby idą w górę szyber też.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS430 MK2 2003 OTWIERANIE SZYB Z KLUCZYKA I STEROWANIE A

Post autor: turkus »

Dodatkowe zabezpieczenie, wciskasz przycisk zamknięcia dwa razy, pierwszy to centralny a drugi double locking - czyli zablokowanie bolców w drzwiach, nawet jak ktoś wybije szybę to drzwi nie otworzy. To nie jest w lexach standard?
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: GS430 MK2 2003 OTWIERANIE SZYB Z KLUCZYKA I STEROWANIE A

Post autor: Travis »

Nie wiedziałem o czymś takim :O jutro sprawdzę czy mam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości